Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Android Auto. Co to jest, jak pobrać i zainstalować aplikację?

Czas czytania: 4 min. 6 sek.

Android Auto to inteligentne rozwiązanie, łączące komputer pokładowy ze smartfonem – lub zmieniające Twój telefon w wygodny ekran multimedialny, przydatny podczas podróżowania. Zobacz, na czym dokładnie polega takie rozwiązanie i jakie daje korzyści!

Spis treści

1. Co to jest Android Auto?
2. Jak działa Android Auto?
3. Android Auto – najczęściej zadawane pytania
4. Auto Android – bo sprytne rozwiązania są najlepsze!

Podczas podróży potrzebujesz wygodnego dostępu do wielu funkcji, takich jak nawigacja czy odtwarzacz muzyki – o wybieraniu i odbieraniu połączeń telefonicznych nie wspominając. Jednak korzystanie ze smartfona podczas jazdy jest zbyt niebezpiecznie. Na szczęście masz wyjście – chodzi o interfejs Auto Android. To dzięki niemu możesz udostępnić funkcje smartfona w ten sposób, aby były one bezpieczne do używania podczas prowadzenia samochodu.

Chcesz wiedzieć, jak pobrać Android Auto? Zastanawiasz się, z jakich funkcji możesz korzystać w ten sposób i czym dokładnie charakteryzuje się Android Auto? Jak zainstalować ten interfejs? Koniecznie czytaj dalej!

Co to jest Android Auto?

Żeby połączyć swojego smartfona z komputerem pokładowym, potrzebne będzie Ci Android Auto. Co to takiego? Pod tym pojęciem kryje się z jednej strony aplikacja, a z drugiej – interfejs przeznaczony do korzystania z aplikacji mobilnych podczas kierowania samochodem. 

Jeżeli zastanawia Cię, co to jest Android auto, wyobraź sobie, że bez odrywania rąk od kierownicy możesz obsługiwać wszystkie funkcje swojego smartfona. Czy chodzi o wybieranie i odbieranie połączeń, czytanie wiadomości SMS, sterowanie nawigacją czy wybieranie muzyki – wszystkie te rzeczy nie muszą okazywać się źródłem dekoncentracji podczas jazdy.

Na pewno zastanawia Cię teraz – jak wgrać Androida do radia samochodowego, aby móc korzystać z takich rozwiązań? Być może pewnym zaskoczeniem może być dla Ciebie fakt, że to wcale nie jest trudne.

Zobacz też: System start stop. Co to jest i jak działa?

Z Auto Android można bowiem korzystać na dwa sposoby. Pierwszy – wiąże się z podłączeniem smartfona do systemu samochodu. Dzięki temu z poziomu komputera pokładowego możesz zarządzać aplikacjami zainstalowanymi na Twoim telefonie. W zależności od konkretnego samochodu, korzystanie z aplikacji jest możliwe z wykorzystaniem np. ekranu dotykowego, systemu przycisków i pokręteł czy nawet inteligentnej kierownicy. 

Jednak nie każdy samochód jest wyposażony w komputer pokładowy. Jak zainstalować Android Auto w takiej sytuacji? Okazuje się, że z takiego rozwiązania możesz korzystać także wtedy. Interfejs może być bowiem wyświetlany bezpośrednio na smartfonie – wówczas to właśnie Twój telefon weźmie na siebie wiele funkcji zarezerwowanych dla komputera pokładowego. Ty musisz tylko wiedzieć, jak pobrać Android Auto na smartfon, oraz… jak zamontować telefon w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

android auto

Jak działa Android Auto?

Chcesz wiedzieć, jak uruchomić Android Auto? Na początek warto mieć na uwadze jedną bardzo ważną kwestię – musisz dysponować smartfonem opartym na systemie Android. W związku z tym, jeżeli Twój telefon nie korzysta z systemu operacyjnego od Google, to niestety nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. 

Interesuje Cię Android Auto? Jak zainstalować taką aplikację? No cóż – tak naprawdę nie wygląda to tak jak w przypadku innych programów. Nie wystarczy odwiedzić Google Play, żeby ściągnąć i zainstalować ten interfejs. Jest to związane z faktem, że aplikacja ta jeszcze nie jest udostępniona na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że nie możesz z niej skorzystać. O dziwo – choć aplikacji nie można pobrać z Google Play w Polsce, to jednak możliwe jest korzystanie np. z poleceń głosowych w języku polskim.

A w praktyce – jak działa Android Auto? Interfejs ten ograniczony jest wyłącznie do wybranych aplikacji niezbędnych podczas jazdy. Przede wszystkim możesz korzystać z asystenta głosowego w języku polskim. Dzięki temu da się „rozmawiać” z samochodem, zadawać mu pytania i wydawać polecenia – jak z pełnoprawnym asystentem głosowym. Oprócz tego w ramach interfejsu możesz używać aplikacji przeznaczonych do nawigacji (np. Mapy Google, Waze), słuchania muzyki (np. Spotify, Deezer) oraz komunikowania się (np. Messenger, WhatsApp).

Pamiętaj, że Android Auto nie zastępuje systemu w aucie. W dalszym ciągu to właśnie główny system samochodowy jest odpowiedzialny np. za sterowanie nawiewem czy klimatyzacją. Android Auto odpowiada wyłącznie za wybrane, wcześniej wspomniane funkcje telefonu.

android auto

Android Auto – najczęściej zadawane pytania

Podoba Ci się to, jak działa Android Auto? To faktycznie bardzo interesujący temat. Zapoznaj się z sekcją FAQ, aby zdobyć krótkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Jak zainstalować Android Auto? 

Żeby uruchomić interfejs na smartfonie, konieczne jest pobranie aplikacji Anroid Auto APK. Niestety, jak już wspominaliśmy, nie jest ona dostępna w sklepie Google Play. Możesz zdobyć ją np. pod tym linkiem. Po pobraniu aplikacji musisz uruchomić proces instalacji na swoim smartfonie. Następnie aplikacja będzie dostępna z poziomu ekranu głównego. 

Jak uruchomić android auto? 

Android Auto można uruchomić na dwa sposoby. Żeby korzystać z aplikacją na ekranie komputera pokładowego, podłącz smartfon do systemu za pomocą kabla USB. Połączenie powinno być automatycznie nawiązane. W przypadku drugiej formy korzystania z Auto Android, należy po prostu uruchomić aplikację na smartfonie. Wówczas obraz na wyświetlaczu ulegnie zmianie – ikony i przyciski staną się większe (by umożliwić bezpieczne korzystanie podczas podróży), a sam ekran nie będzie się automatycznie blokował w przypadku pozostawania bez ruchu.

Przeczytaj także: Układ ASR – co to jest oraz jak działa system kontroli trakcji?

Jak dodać aplikacje do Android Auto? 

Aplikacje wykorzystywane przez ten system ograniczają się wyłącznie do kilku pozycji (nawigacja, słuchanie muzyki, komunikacja). Uruchomienie aplikacji spoza tej grupy jest na tę chwilę niedostępne.

android auto

Auto Android – bo sprytne rozwiązania są najlepsze!

Android Auto to rozwiązanie typu smart – dzięki niemu możesz bezpiecznie i wygodnie korzystać z rozmaitych aplikacji mobilnych podczas prowadzenia samochodu. Dzięki takim funkcjom podróżowanie jest znacznie bardziej komfortowe. Dobrze jest wiedzieć, jak wgrać Androida do auta samochodowego. Jednak doskonałą informacją jest także to, że wcale nie musisz dysponować rozbudowanym komputerem pokładowym, aby korzystać z aplikacjii bezpiecznie trafić do celu.

Jesteś przekonany, że chcesz mieć w swoim samochodzie Android Auto? Co to daje, że kierowcy aż tak chętnie korzystają z funkcji mobilnych podczas podróżowania? Zwróć uwagę, że oprócz niezwykłej wygody, takie rozwiązanie zapewnia także większe bezpieczeństwo podczas podróżowania (m.in. poprzez możliwość obsługi głosowej – bez konieczności odrywania rąk z kierownicy). A gdy mowa o bezpieczeństwie – nie możesz pominąć ogromnie ważnego elementu, odpowiedzialnego za dbałość o zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów – czyli ubezpieczenia.

W LINK4 znajdziesz bogatą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Oprócz obowiązkowej polisy Odpowiedzialności Cywilnej, możesz liczyć na ochronę w ramach Autocasco, a także rozbudowany pakiet Assistance, który sprawdzi się w nagłych sytuacjach. Pamiętaj, by o to zadbać przed długą podróżą. Już teraz skorzystaj z naszego kalkulatora, a szybko poznasz wysokość składki!

Szczegółowe informacje o oferowanych produktach dostępne są na www.link4.pl

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21