Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Co z Twoją szkodą? Dzięki aplikacji LINK4 jesteś na bieżąco

01 września 2022

Wystarczy jeden klik i wszystko jasne. Klienci LINK4 mogą śledzić proces likwidacji szkód komunikacyjnych w czasie rzeczywistym. A wszystko za sprawą specjalnej aplikacji Internetowy Status Szkody. Dzięki niej można nie tylko wygodnie sprawdzać co dzieje się z naszym zgłoszeniem, ale także przesłać dokumenty, zamówić samochód zastępczy, czy wybrać serwis naprawczy.

Aplikacja Internetowy Status Szkody jest łatwa, wręcz intuicyjna, w obsłudze.  Nic dziwnego, że szybko stała się hitem – już 84% klientów LINK 4 aktywnie korzysta z ISS.

- Aplikacja ISS doskonale wpisuje się w strategię LINK4. Konsekwentnie udowadniamy, że ubezpieczenia mogą być proste i zrozumiałe dla wszystkich, a w realizacji tego celu  pomagają nam zaawansowane technologie. Wszystko to opiera się na silnych filarach naszych firmowych wartości  - Klient, Szacunek i Mistrzostwo. Kupując ubezpieczenie klienci chcą mieć pewność, że w trudnej sytuacji szybko otrzymają od nas potrzebną pomoc. Doświadczenia z procesu likwidacji szkody przekładają się później na satysfakcję klientów, a ona z kolei na ich zaufanie i lojalność czyli w ubezpieczeniach wartości kluczowe. – podkreśla prezes LINK4 Agnieszka Wrońska.

To dlatego LINK4 co miesiąc pyta ponad 10 tysięcy klientów o zadowolenie z procesu likwidacji szkód.

- Komunikat, jaki otrzymujemy od klientów, jest jasny. Chcą, aby proces obsługi szkody był szybki i prosty. Tę wiedzę wykorzystaliśmy przy tworzeniu aplikacji do bieżącego śledzenia całego procesu: od momentu zgłoszenia szkody aż do wydania decyzji - mówi Marek Wasilewski, dyrektor Pionu Szkód w LINK4.

Wiedzieć i rozumieć działania

Dzięki aplikacji Internetowy Status Szkody klienci LINK4 mogą na bieżąco śledzić cały proces likwidacji szkody komunikacyjnej. Dostęp do niej właściciele uszkodzonego pojazdu  dostają podczas rejestracji szkody.

Aplikacja pozwala zobaczyć, krok po kroku, jak wygląda cały proces likwidacji szkody komunikacyjnej. Dzięki temu klient zyskuje spokój i nie musi poświęcać swojego czasu, aby dodatkowo dopytywać się, na jakim etapie jest jego sprawa. Dodatkowo, aplikacja daje wiele praktycznych narzędzi m.in. do przesłania dokumentów czy skontaktowania się z opiekunem szkody.

– Klienci chcą wiedzieć, ale też rozumieć nasze działania, a Internetowy Status Szkody pokazuje co się wydarzy lub wydarzyło z konkretnym zgłoszeniem. Wszystko zgodnie z życzeniem klienta jest proste, na jeden klik: dołączenie dokumentów, zamówienie pojazdu zastępczego, wybór serwisu naprawczego czy kontakt z opiekunem szkody – objaśnia Marek Wasilewski.

Pomoc opiekuna szkody na czacie

Klienci LINK4 cenią aplikację ISS za to, że jest prosta w obsłudze i pozwala oszczędzić czas. Chętnie wybierają np. funkcję czatu, dzięki któremu mogą łatwo połączyć się z opiekunem szkody. Ważne jest dla nich, że mają kontakt z jedną osobą, dobrze zorientowaną w konkretnej sprawie. 

– Czat pozwala dodatkowo przełamać barierę, jaka może się pojawiać między klientami a ubezpieczycielem – bez tytułowania każdej wiadomości „Szanowni Państwo, numer szkody…” itd. To zbędne formalności, w końcu ma być prosto. Wszystkie dokumenty znajdują się w jednym miejscu, co jest dużym ułatwieniem, bo ISS jest również bardzo prosty w obsłudze. I to jest doceniane. Przykładem może być nasza 70-letnia klientka, która nie umiała pobrać dokumentów z maila, ale wszystkie informacje odnalazła bez problemu w aplikacji ISS, z czego była bardzo zadowolona – stwierdza Ewelina Kamińska-Lonty, dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód Komunikacyjnych i Majątkowych w LINK4.

Nowa aplikacja spotkała się z dobrym przyjęciem -   84% klientów LINK4 aktywnie korzysta z ISS: dołącza dokumenty, pisze wiadomości, zgłasza potrzebę najmu pojazdu zastępczego.

- Internetowy Status Szkody to miejsce, gdzie klient ma pod ręką wszystko, co może mu się przydać. Od początku przyświecał nam cel, aby dostarczyć narzędzie proste, a jednocześnie mające bardzo dużo praktycznych funkcjonalności. Stawiamy na kontakt z Klientem, w wygodnej dla niego formie. Zależy nam, by rozumiał, że chcemy mu pomóc w tej  niekomfortowej sytuacji, jaką jest szkoda komunikacyjna - zaznacza Ewelina Kamińska-Lonty.

 

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź