Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę, czyli krótkoterminowe Assistance

Image
Ikona klienta
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
Oblicz składkę
Czas czytania: 7 min. 12 sek.

Zagraniczne podróże bywają stresujące. Nowy kraj, ludzie, język i kultura potrafią przerażać w kontekście wyjazdu. Warto zatem zaoszczędzić sobie zmartwień, inwestując w ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę w LINK4. Dzięki temu ewentualne stłuczki i awarie nie popsują urlopu.

Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę? Jak się to odbywa, na co możesz liczyć i jak skorzystać z najlepszej oferty na rynku? Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) czekają na Ciebie w poniższym tekście. Dzięki nim zyskasz profesjonalne wsparcie i wybierzesz dodatkowe Assistance na wyjazd za granicę w zaledwie kilku krokach.

Dlaczego warto zastanowić się nad krótkoterminowym Assistance?

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę w formie krótkoterminowej to jedna z popularniejszych pozycji dostępnych dla klientów LINK4. Jest wybierane przez osoby, które chcą mieć możliwość otrzymania dodatkowego wsparcia podczas trudnych sytuacji w czasie zagranicznych podróży samochodowych. 

Polisa ta obejmuje szereg świadczeń, które pozwolą Ci zachować spokój w razie stłuczki, wypadku lub awarii auta. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest czas działania ubezpieczenia. 

Nie musisz kupować ubezpieczenia Assisnatnce na cały rok. Możesz zawrzeć go na 15, 30 lub 60 dni.

Poznaj pozostałe szczegóły i dowiedz się, jak działa ubezpieczenie auta na wyjazd za granicę.

Co obejmuje krótkoterminowe Assistance?

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę jest praktycznym i rozsądnym wyborem dla każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i spokój w czasie wakacyjnego wyjazdu. Jest to ważne w trudnych i często stresujących sytuacjach – zwłaszcza tych, które zdarzają się poza Polską.

Jak wybrać dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę? W pierwszej kolejności (co jest bezapelacyjnie najistotniejsze podczas wyboru ubezpieczenia) sprawdź, czy polisa, którą planujesz wykupić na czas podróży, obejmuje odwiedzane kraje, regiony lub miejsca. 

W LINK4 znajdziesz ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę, które zapewnia pomoc w prawie w całej Europie. Warto zaznaczyć, że podczas obsługi zgłoszeń realizujemy wszystko w taki sposób, by nasi klienci mogli liczyć na komfortowe kontynuowanie podróży – np. dzięki zapewnieniu samochodu zastępczego po kradzieży lub wypadku.

Następnie upewnij się, w jakich sytuacjach taka polisa zapewni potrzebne wsparcie. W ramach produktu ubezpieczeniowego Auto Assistance w LINK4 są to m.in.: 

 • awaria lub kolizja pojazdu, 
 • przebicie opon, 
 • kradzież części samochodu,
 • jego uszkodzenie w wyniku wandalizmu, 
 • brak paliwa. 

Możesz liczyć na naprawę samochodu na miejscu lub odholowanie go z miejsca zdarzenia do wybranego przez Ciebie miejsca w zakresie określonego limitu kilometrów.

Ciesz się poczuciem pewności, że niezależnie od godziny i dnia zdarzenia możesz liczyć na pełne wsparcie oraz pomoc. Infolinia LINK4 pracuje 24/7, przyjmując zgłoszenia klientów – bez względu na to, gdzie obecnie się znajdują. 

Podejmując decyzję na temat współpracy, nie musisz martwić się zmianą czasu lub tym, że podróż nocą będzie szczególnie ryzykowna. W razie komplikacji nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji i zagwarantują kompleksową obsługę przy organizacji pomocy technicznej, transportu dla kierowcy i pasażerów czy noclegu.

W LINK4 masz do dyspozycji szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, kupując dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę. Do Twojej dyspozycji są aż 3 warianty do wyboru: Auto Assistance, Auto Assistance Plus i Auto Assistance Komfort. Co je wyróżnia?

Auto Assistance zapewnia dostęp m.in. do następującego wachlarza świadczeń dostępnych za granicą:

 • naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia (suma ubezpieczenia: do 1000 zł),
 • holowanie do 500 km od miejsca zdarzenia,
 • złomowanie (suma ubezpieczenia: 1000 zł),
 • parkowanie do 3 dni,
 • wypożyczenie samochodu zastępczego do 4 dni – po kradzieży lub wypadku,
 • nocleg na 1 dobę, 
 • transport kierowcy i pasażerów (suma ubezpieczenia: 1000 zł),
 • opieka nad dziećmi (2 dni) i zwierzętami (1 dzień),
 • transport sanitarny (suma ubezpieczenia: 500 zł),
 • wizyta osoby bliskiej na 1 dzień,
 • infolinia medyczna,
 • informacja telefoniczna.

Wariant Auto Assistance Plus rozszerza ten zakres ochrony ubezpieczeniowej w następujących aspektach:

 • parkowanie pojazdu: 4 dni,
 • wypożyczenie samochodu zastępczego do 5 dni – po kradzieży lub wypadku,
 • wypożyczenie samochodu zastępczego do 3 dni – po awarii,
 •  
 • opieka nad dziećmi (3 dni) i zwierzętami (2 dni),
 • transport sanitarny (suma ubezpieczenia: 750 zł),
 • wizyta osoby bliskiej na 2 dni.

Jeśli zdecydujesz się na Auto Assistance Komfort, możesz liczyć dodatkowo na:

 • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia (suma ubezpieczenia: 1200 zł),
 • holowanie do 750 km,
 • parkowanie pojazdu: 6 dni,
 • odbiór pojazdu po naprawie lub kradzieży,
 • wypożyczenie samochodu zastępczego do 10 dni – po kradzieży lub wypadku,
 • wypożyczenie samochodu zastępczego do 5 dni – po awarii,
 • nocleg na 5 dób,
 • transport kierowcy i pasażerów (suma ubezpieczenia: 1200 zł),
 • kierowcę zastępczego,
 • opiekę nad dziećmi (5 dni) i zwierzętami (3 dni),
 • transport sanitarny (suma ubezpieczenia: 1000 zł),
 • wizytę osoby bliskiej na 3 dni.

Dzięki Assistance za granicą możesz liczyć na nasze wsparcie w przypadku kolizji czy innego problemu na drodze. Taka polisa to wręcz nieodzowna część udanego wyjazdu. Ubezpieczenie to działa za granicą dokładnie tak samo, jak w Polsce. Gdy dojdzie do sytuacji, która jest objęta ochroną ubezpieczeniową, należy jak najszybciej poinformować o tym konsultanta LINK4.

My bierzemy na siebie zorganizowanie wsparcia – bez względu na to, w jakim kraju – o ile kraj ten jest objęty zakresem ubezpieczenia zgodnie z OWU – doszło do zdarzenia. Wyślemy do Ciebie pomoc drogową. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które polecamy każdemu kierowcy, który planuje wybrać się swoim samochodem na zagraniczne wakacje.

Zachęcamy również do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia Auto Assistance. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje na temat zakresu naszego wsparcia lub sytuacji, których pomoc nie obejmuje.

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Jak wykupić krótkoterminowe Assistance w LINK4?

Wychodzimy z założenia, że nie warto komplikować tego, co powinno być proste – a taka właśnie jest nasza polisa ubezpieczeniowa Assistance za granicą i w Polsce. LINK4 to jeden z największych i najpopularniejszych ubezpieczycieli w Polsce. Zaufało nam wielu zadowolonych klientów, gdyż zapewniamy kompleksową obsługę ubezpieczeniową.

Jeśli zależy Ci na szybkim wykupieniu ubezpieczenia przed wyjazdem w podróż samochodem za granicę, najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z kalkulatora online LINK4. Po wypełnieniu formularza zobaczysz przykładowe kalkulacje dla Ciebie z różnymi wariantami ubezpieczenia. Wystarczy tylko wybrać jeden z nich i przejść dalej do zakupu i płatności, aby zrealizować transakcję – polisę wyślemy Ci mailowo.

Preferujesz bardziej bezpośrednie metody zakupu? Możesz zadzwonić na naszą infolinię pod numer 22 44 44 444 i porozmawiać z doradcą, który pomoże Ci podjąć trafną decyzję. Do Twojej dyspozycji jest również możliwość zakupu ubezpieczenia przed wyjazdem w podróż samochodem za granicę u agenta współpracującego z LINK4.

Gdzie przyda się krótkoterminowe Assistance? Popularne kierunki wyjazdów i ich specyfika

W ostatnich latach zainteresowaniem Polaków cieszą się przede wszystkim wakacje w Polsce, m.in. w Zakopanem lub innych górskich rejonach oraz nad Bałtykiem, który choć kapryśny w odniesieniu do pogody, to jednak coraz atrakcyjniejszy dla turystów. Nawet jeśli znajdujesz się w Polsce, krótkoterminowe Assistance może Ci się przydać, gdy dojdzie do awarii lub uszkodzenia samochodu kilkaset kilometrów od domu.

Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, w czasie wakacji Polacy chętnie wyjeżdżają nad basen Morza Śródziemnego. Odwiedzają zatem takie kraje, jak m.in. Włochy, Francja, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Grecja oraz w części europejskiej Turcji. 

Wybierając się do tych państw, najczęściej nie musisz martwić się o język, gdyż w największych ośrodkach turystycznych bez problemu porozumiesz się po angielsku, gdy dojdzie do jakiejś sytuacji awaryjnej, a w razie potrzeby znajdziesz tłumacza. 

Warto mieć świadomość tego, że koszty pomocy drogowej za granicą byłyby liczone najpewniej w euro, a co za tym idzie – mogą być znacznie wyższe niż w Polsce. Wybierając Auto Assistance na zagraniczny wyjazd unikasz zatem stresu i dużych wydatków.

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!

Image
Ikona klienta
Mężczyzna, 38 lat, Ford Fiesta

353 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
Kobieta, 46 lat, Honda Civic

364 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
Mężczyzna, 39 lat, Volkswagen Passat

373 zł

Oblicz składkę

Podsumowanie

Chcesz się dobrze bawić na wakacjach? Zadbaj o swój komfort i spokój ducha przed planowanym wyjazdem. Assistance za granicą krótkoterminowe pozwoli Ci podróżować po obcym kraju, bez strachu o to, czy przydarzy Ci się np. awaria samochodu na trasie.

Jak poznać cenę Assistance samochodu na wyjazd za granicę przed podjęciem decyzji? Zespół naszych specjalistów z przyjemnością odpowie na Twoje pytania i pomoże dopasować polisę ubezpieczeniową do Twoich indywidualnych preferencji. Przeprowadzi Cię również krok po kroku od pierwszego kontaktu, aż do finalizacji procesu zakupowego. Ty nie musisz nawet wychodzić z domu, co pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Assistance na wyjazd za granicę to nie jedyna propozycja ubezpieczenia komunikacyjnego, którą znajdziesz w LINK4. Sprawdź dodatkowe polisy jak np. obowiązkowe OC, NNW, Autocasco czy Smart Casco.

Szczegółowe informacje dotyczące Auto Assistance sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Zobacz również: Rejestracja samochodu Bielsko-Biała

FAQ – często zadawane pytania

Czy dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę jest obowiązkowe?

Nie. To opcjonalna polisa, którą możesz kupić, jeśli wyrażasz taką chęć.

Jakie usługi są zazwyczaj zawarte w pakiecie krótkoterminowego Assistance?

Dotyczą one m.in. naprawy samochodu na miejscu, holowania samochodu na określonym dystansie oraz udostępnienie pojazdu zastępczego. Assistance może też obejmować opiekę nad dziećmi lub zwierzętami na czas Twojej hospitalizacji.

Jaki jest zasięg terytorialny dodatkowego ubezpieczenia Auto Assistance na wyjazd za granicę?

Oferta LINK4 obejmuje obszar Polski i niemal całej Europy 

Jakie są najczęstsze sytuacje, w których przydaje się dodatkowe ubezpieczenie Auto Assistance LINK4?

Auto Assistance najczęściej przydaje się w przypadkuuszkodzenia lub awarii samochodu. Możesz wtedy liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21