Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

SUV do 50 tys. złotych. 5 propozycji na 2022 rok

Czas czytania: 4 min. 20 sek.

Producenci samochodów cały czas zaskakują nas nowościami technicznymi. Od kilkunastu lat z łatwością daje się zauważyć rosnącą popularność pojazdów typu SUV. Nie świadczą one już o zamożności właściciela, lecz głównie o tym, jak bardzo ceni on sobie komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Spis treści:
1. SUV za 50 tys. złotych. Dla kogo będzie to idealny wybór?
2. Najlepszy SUV do 50 tys. zł – 5 propozycji
3. O czym pamiętać, kupując SUV-a za 50 tys. zł?
4. A jaki jest Twój wybór w kategorii SUV do 50 tys. zł?

W dostępnych obecnie na rynku samochodach cena nie przesądza o ich wyjątkowości, czy tym lepszych parametrach technicznych. Świetnym przykładem są SUV-y do 50 tys. złotych. Pomimo iż zostały wyprodukowane nawet dobre kilka lat temu, wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. Dlaczego te modele samochodów są tak chętnie kupowane? Na jaki samochód typu SUV do 50 tysięcy złotych się zdecydować? Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej.

banner-link4-skladka 

SUV za 50 tys. złotych. Dla kogo będzie to idealny wybór?

Każdy z kierowców będzie czuł się lepiej w innym samochodzie. Na takie opinie mają wpływ m.in. parametry techniczne, marka, rodzaj karoserii czy kolor. Coraz więcej osób decyduje się jednak na zakup SUV-a. Jakie są konkretnie zalety samochodów tego typu?

Pierwszą i zarazem ogromną zaletą, jaką daje nam SUV do 50 tys. złotych, jest łatwość wsiadania i wysiadania z pojazdu. Ta czynność wydaje się bardzo prozaiczna, jednak takie myślenie jest błędne. Dzięki sporym rozmiarom samego auta oraz wyższemu zawieszeniu, wsiadanie i opuszczanie pojazdu przestają być karkołomną czynnością. 

Jest to bardzo wygodny samochód pod tym względem, szczególnie gdy w ciągu dnia wielokrotnie korzystamy z auta. Ta zaleta będzie szczególnie istotna dla osób ceniących sobie komfort korzystania z własnego pojazdu, a także dla osób mających problemy zdrowotne.

Kolejnym plusem zakupu SUV-a jest łatwość i komfort montażu fotelika dla dziecka. Jest to bardzo istotna zaleta w przypadku osób posiadających małe pociechy. Dzieci do około 1 roku życia wkłada się wraz z fotelikiem do auta na tylne siedzenie. Dzięki temu, że SUV jest wyższy od standardowych samochodów osobowych, ta czynność przestaje być przykrym obowiązkiem. Dotyczy to również umieszczania starszych dzieci w dedykowanych dla ich przewożenia fotelikach. Nie musisz pochylać się tak bardzo, aby odpowiednio zabezpieczyć dziecko przed podróżą. SUV będzie więc idealnym wyborem dla wszystkich rodziców. 

SUV za 50 tys. złotych gwarantuje również ogromne poczucie bezpieczeństwa. Jest ono znacznie wyższe niż w przypadku innych aut osobowych. Dzięki dużej masie całkowitej pojazdu oraz większemu rozmiarowi, auto jest lepiej chronione podczas ewentualnego zderzenia z innym pojazdem. Dodatkowo w grę wchodzi także psychologiczne poczucie bezpieczeństwa. Jest ono spowodowane siedzeniem wyżej niż większość uczestników ruchu drogowego oraz lepszą widocznością jezdni. 

Zobacz także: Samochód na długie trasy. Jaki powinien być i którą markę wybrać

suv-do-50-tys

Najlepszy SUV do 50 tys. zł – 5 propozycji

Pośród wielu dostępnych modeli samochodów, postaramy się przybliżyć Ci te, charakteryzujące się najlepszymi parametrami. A jaki SUV do 50 tys. złotych będzie dla Ciebie najlepszy? O tym zdecydujesz już sam.

BMW X3

Pierwszą z naszych propozycji jest model wyprodukowany przez najbardziej rozpoznawalny koncern niemiecki. W bardzo dobry sposób zostały w nim połączone cechy auta osobowego, sportowego oraz terenowego. Będzie on bardzo dobrym wyborem dla osób, które poza oczywistym komfortem i bezpieczeństwem, cenią sobie dużą moc silnika - w przypadku tego modelu, wynoszącą od 143 do 360 KM. Ten model może rozwinąć prędkość nawet do 250 km/h. Jego często docenianą cechą jest pakowny bagażnik, mający pojemność do 1600 litrów.

Kia Sportage

To kolejny SUV za 50 tys. złotych. Ten pojazd koreańskiej marki jest zaliczany do pierwszej klasy crossoverów. Jeśli chodzi o radzenie sobie z typowo górzystymi, trudnymi terenami, ten model może mieć z tym delikatny problem. Jednakże, jeśli zależy Ci na samochodzie do poruszania się po miejskich drogach, będzie on wręcz idealny. Jego maksymalna prędkość to około 200 km/h. Może byćon wyposażony w silnik o pojemności do 2,6 litra. Samochód jest wyposażony w pięć siedzeń, a maksymalna pojemność bagażnika wynosi około 1100 litrów. 

Nissan Qashqai

Niezwykle kompatybilny i wygodny model SUV-a. Wyposażony został w funkcjonalne i designerskie wnętrze. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o jego istotnych parametrach technicznych. Najmocniejszy z dostępnych silników oferuje moc 150 KM. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie jest to model spalający duże ilości paliwa. Nissan Quashai to SUV 4x4 do 50 tys. złotych, który sprawdzi się w każdych warunkach.

banner-link4-kalkulator

Audi Q7

Ten samochód jest kolejnym świetnym przykładem połączenia cech pojazdu użytkowego oraz terenowego. Posiada wiele praktycznych zalet, na które zwracają uwagę kupujący. Pomimo sporych rozmiarów jazda tym autem w mieście została ułatwiona dzięki wielu akcesoriom. Umieszczone w tylnej części samochodu czujnik parkowania oraz kamera cofania będą doskonałą pomocą w każdym parkowaniu

Nie musisz więc obawiać się dużych rozmiarów tego SUV-a, ponieważ poruszanie się nim to czysta przyjemność. Auto posiada również pneumatyczne zawieszenie, które sprawdzi się w nierównym terenie. Audi Q7 zostało wyposażone w automatyczną skrzynię biegów typu Triponic. Posiada również wygodne, komfortowe wnętrze, a także pakowny bagażnik. Liczy on bowiem od 775 do nawet 2035 litów. Audi Q7 to rodzinny SUV do 50 tys. złotych, w którym wraz z całą rodziną będziesz czuł bezpieczeństwo i komfort jazdy. 

Volkswagen Touareg

Ten model samochodu został wyposażony w napęd na cztery koła oraz nadwozie typu kombi. Jest w stanie osiągnąć maksymalnie prędkość 250 km/h. Volkswagen zapewnia komfort jazdy, a dzięki zastosowaniu wielowahaczowego zawieszenia, gwarantuje pewne prowadzenie. Wnętrze tego modelu zostało wykończone z dbałością o każdy, nawet najmniejszy element, co z pewnością doceni każdy użytkownik auta. 

suv-do-50-tys

O czym pamiętać, kupując SUV-a za 50 tys. zł?

Podczas zakupu każdego samochodu używanego, warto zwrócić uwagę na wiele czynników i elementów. Nie inaczej jest w przypadku SUV-ów. Warto przyjrzeć się dokładnie podwoziu danego auta. Podczas jego eksploatacji w trudniejszym terenie może bowiem dochodzić do różnego rodzaju uszkodzeń zawieszenia, progów, zbiornika paliwa, wahaczy, tłumika czy miski olejowej. Wyższe niż w przypadku standardowych aut osobowych zawieszenie, nie chroni SUV-a przed rozmaitymi uszkodzeniami. Warto mieć na względzie, że często są one wykorzystywane właśnie do jazdy terenowej.

Poza kontrolą wszelkich części mechanicznych, zapoznaniem się z historią ubezpieczenia i ewentualnymi szkodami drogowymi, zwróć uwagę na samą ofertę sprzedaży. Odradzamy zakup samochodów flotowych, ponieważ najczęściej są one sprowadzane masowo z zagranicy. Bardzo często pojazdy te były uczestnikami wypadków i kolizji, dlatego jedyną możliwością ich sprzedaży staje się eksport. 

Przeczytaj również: Samochód 7-osobowy dla Twojej rodziny. Jakie modele są godne uwagi?

suv-do-50-tys

A jaki jest Twój wybór w kategorii SUV do 50 tys. zł?

Wybór SUV-ów do 50 tysięcy złotych jest dość spory. Postaraliśmy się natomiast przedstawić pięć modeli, które charakteryzują się najlepszymi parametrami technicznymi oraz dobrym komfortem jazdy. 

Zapoznaj się również z ofertą ubezpieczeń LINK4. Zakupiona polisa pomoże dodatkowo ochronić Twój pojazd przed konsekwencjami kolizji lub wypadków. W razie kradzieży będziesz mógł liczyć na odszkodowanie. 

Sprawdź kalkulator OC dostępny na naszej stronie, aby obliczyć wysokość składki.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie: www.link4.pl

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21