Szybki sposób sprawdzenia ważności ubezpieczenia OC sprawcy wypadku?

Jak informowałem Was na początku listopada ( http://tak.to/4W ), Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował dla kierowców ułatwienia w dostępie do informacji o polisach poszczególnych kierowców.

W minionym tygodniu zmiany te weszły w życie.

Wygląda na to, że my Kierowcy w końcu doczekaliśmy się szybkiego i intuicyjnego systemu, w którym sprawdzimy czy dany Kierowca posiada ważne ubezpieczenie OC. Główny nacisk zmian względem poprzedniej i podobnej (w założeniach) opcji położono na szybkość uzyskiwania informacji. Od teraz nie musimy zakładać już specjalnego konta w serwisie internetowym UFG i oczekiwać odpowiedzi na skrzynkę mailową.

Jest to informacja istotna m.in. dla osób, które będą miały wątpliwości co do ważności ubezpieczenia OC sprawcy kolizji.

Znane są przypadki, w których sprawca mimo podania pełnych danych, świadomie wprowadza w błąd słabiej przeszkolonych policjantów i poszkodowanych w kolizji, przedstawiając jako dowód ważności swojego ubezpieczenia druk ofertowy ubezpieczyciela (czyli przedwstępną wersję umowy ubezpieczeniowej).

Inna przykra sytuacja, która zostanie wyeliminowana to całkowity brak chęci sprawcy do okazania ubezpieczenia OC, co wydłużało proces identyfikacji jego ubezpieczyciela. Teraz znając numer rejestracyjny pojazdu, możemy przy pomocy prostego formularza sprawdzić ważność polisy wszędzie tam gdzie mamy dostęp do Internetu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, możliwość uzyskania informacji o ubezpieczeniu OC sprawcy, mają osoby poszkodowane w wypadku. Pod tym linkiem możecie podejrzeć jak formularz wygląda w praktyce:
http://tak.to/4X

Poznaj warunki ubezpieczenia OC w Link4 >

Redakcja

Komentarze

Powiązane wpisy archiwum