Aktywna piana do mycia samochodu. Jak działa i jak poprawnie jej używać?

Przestań marnować czas na ręczne mycie każdego centymetra karoserii. Zobacz, jak wiele do zaoferowania ma aktywna piana do mycia samochodu i jak łatwo z jej pomocą pozbyć się zabrudzeń. 

Spis treści:
1. Aktywna piana do mycia samochodu – czym jest i jak działa?
2. Czy warto używać piany aktywnej do mycia samochodu?
3. Piana do mycia samochodu. Jak jej używać?
4. Aktywna piana do mycia samochodu. Kilka słów na koniec

Zadbaj o czystość auta, ograniczając wysiłek i czas do absolutnego minimum – nie rezygnując tym samym z precyzji i doskonałych efektów pracy. Korzystaj z nowoczesnych rozwiązań zapewniających wygodę i perfekcyjne rezultaty. Aktywna piana do mycia samochodu to idealny przykład innowacyjnych produktów, które spełniają oczekiwania wymagających użytkowników. W LINK4 przygotowaliśmy artykuł, w którym czeka na Ciebie wiele przydatnych informacji na temat produktów dostępnych na rynku i sposobu użytkowania aktywnych pian do mycia pojazdów. 

Aktywna piana do mycia samochodu – czym jest i jak działa? 

Piana aktywna do samochodu w ciągu ostatnich lat zyskała ogromną popularność wśród właścicieli aut i kierowców, którzy przykładają ogromną wagę do wizualnego stanu swoich pojazdów. Warto więc zastanowić się nad tym, czym jest i jak myć samochód pianą aktywną. Pamiętaj, że świadome użytkowanie preparatów czyszczących zapewnia Ci satysfakcjonujące rezultaty, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Korzystaj z dostępnych narzędzi w sposób umiejętny. 

Piana aktywna do mycia samochodu to skoncentrowany preparat o wysokiej efektywności działania. W swoim składzie zawiera silnie działające substancje chemiczne, których zadaniem jest rozpuszczanie i usuwanie zabrudzeń różnego rodzaju. Brud drogowy zebrany podczas jazdy mięknie pod wpływem aktywnej piany, dzięki czemu usunięcie go z warstwy karoserii staje się o wiele prostsze i szybsze. Konsument musi więc włożyć mniej energii i pracy, by osiągnąć zadowalający efekt. 

Często można spotkać się z opinią mówiącą o tym, że piana do mycia samochodu jest szkodliwa dla karoserii. Nic bardziej mylnego. Jeśli użytkownik wykonuje proces czyszczenia auta zgodnie z zaleceniami producenta i korzysta z wysokogatunkowych środków chemicznych, nie wykazuje ona żadnych szkodliwych zachowań dla lakieru. 

Jakie aktywne piany znajdziemy na rynku i czym różnią się one od siebie? Poniżej przedstawiamy kilka wartościowych informacji, dzięki którym podjęcie decyzji zakupowej powinno być prostsze i szybsze. 

Aktywna piana o neutralnym pH

Piany o neutralnym pH należą do grona najpopularniejszych produktów czyszczących na rynku. W ciągu ostatnich lat zyskały one ogromne uznanie wśród właścicieli aut dbających o czystość i design pojazdu. Piany aktywne o neutralnym pH są w pełni bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i karoserii. Nie musisz więc obawiać się, że uszkodzą one lakier lub powłoki ochronne (tj. powłoki ceramiczne lub warstwy wysokogatunkowego wosku) – nawet jeśli nie masz doświadczenia w pracy z takimi preparatami. 

Wybierając piany aktywne o naturalnym pH, sięgaj po produkty renomowanych producentów. Wysokiej jakości środki czyszczące charakteryzują się wysokogatunkowym składem. 

Aktywna piana Pre-Wash

Pre-Wash (jak sama nazwa wskazuje) to aktywna piana do mycia samochodu stosowania do mycia wstępnego (przed myciem właściwym). Jej zadaniem również jest zmiękczenie zabrudzeń, lecz jej pH niekoniecznie będzie już neutralne – tj. w przypadku ww. produktu. Na rynku znaleźć można silne preparaty Pre-Wash o chemicznym składzie (które doskonale sprawdzą się w przypadku aut terenowych, na których kierowcy zbierają rekordowe ilości brudu) i delikatniejsze środki czystości zaliczane do kategorii produktów ekologicznych i w pełni bezpiecznych. 

Kolorowa aktywna piana

Kolorowe aktywne piany to bezapelacyjny hit na rynku preparatów czyszczących. W sklepach motoryzacyjnych znajdziesz wiele propozycji o zróżnicowanej kolorystyce – np. piany aktywne żółte, niebieskie lub różowe. Mimo zastosowania barwników w składzie kolorowej piany aktywnej nie należy obawiać się zabarwienia kostki brukowej, ubrań, skóry (chociaż zalecamy uważać, by nie miała ona bezpośredniego kontaktu z chemią czyszczącą), czy jasnego lakieru auta. 

Przeczytaj również: Glinkowanie lakieru – co to jest i kiedy warto to zrobić?

piana-aktywna-do-mycia-samochodu

Czy warto używać piany aktywnej do mycia samochodu? 

Stosowanie aktywnej piany do mycia auta pozwoli Ci zoptymalizować czas i wysiłek, który musisz włożyć w czyszczenie zabrudzeń drogowych z karoserii auta. Błoto, kurz, wady i pozostałości po długiej trasie potrafią być naprawdę problematyczne podczas usuwania ich z lakieru. Zadaniem piany aktywnej jest zmiękczenie ich, by wystarczyło przetarcie pojazdu delikatną szmatką, zamiast szorowania stanowiącego zagrożenie dla warstwy ochronnej lub lakieru. Nie musisz więc marnować cennych godzin na pielęgnację samochodu, by doprowadzić go do satysfakcjonującego stanu wizualnego. Jest to bez wątpienia największa zaleta aktywnych pian do mycia aut. 

Na liście atutów warto wymienić również dostępność zróżnicowanych preparatów i ich ceny. Inwestycja w niezbędne narzędzia (o których opowiemy w kolejnych akapicie) jest jednorazowa. Z kolei koszt zakupu opakowania piany aktywnej jest dużo niższy niż korzystanie z usług renomowanych firm detailingowych lub myjni ręcznych – przy podobnych efektach pracy. 

Sama konieczność zakupu pianownicy stanowi dużą wadę stosowania aktywnej piany. Jest to duży problem dla mieszkańców miast, którzy korzystają na co dzień z publicznych parkingów pod blokiem lub parkingów podziemnych, gdzie regulamin zabrania podejmowania się tego typu czynności. Pianownice możemy podzielić również na dwie wersje: ręczną i pneumatyczną. Pierwsza charakteryzuje się niską efektywnością i wydajności, zaś druga wymaga podłączenia jej do myjki ciśnieniowej. 

piana-do-mycia-samochodu

Piana do mycia samochodu. Jak jej używać? 

Mycie auta z wykorzystaniem aktywnej piany uzależnione jest od rodzaju stosowanego preparatu. Przed użyciem jej na pojeździe należy zapoznać się z instrukcją obsługi, którą producenci drukują na opakowaniach lub specjalnych ulotkach znajdujących się wewnątrz pudełka z produktem

Skorzystaj z tych informacji przed rozpoczęciem prac. Dzięki temu zyskasz 100-procentową pewność, że cały proces wykonujesz zgodnie z zaleceniami, maksymalizując tym samym efektywność i bezpieczeństwo (zarówno Twoje, jak i karoserii). 

Mycie auta pianą aktywną nie wymaga od Ciebie specjalistycznej wiedzy i bogatego doświadczenia w pracach detailingowych. Proces czyszczenia samochodu przy jej pomocy wygląda następująco:

  • Spłucz karoserię czystą wodą;

  • Przygotuj roztwór piany aktywnej według instrukcji na opakowaniu;

  • Pokryj nadwozie i koła pianą;

  • Odczekaj kilka minut;

  • Spłucz pianę czystą wodą (zacznij od dachu i przechodząc z czasem coraz niżej).

W przypadku silnych zabrudzeń (tj. zaschnięte owady lub błoto), zabrudzone miejsca przetrzyj gąbką lub miękką ściereczką. Dopilnuj również, by karoseria pojazdu nie była rozgrzana. 

Zobacz także: Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu? Poradnik krok po kroku

piana-aktywna-do-samochodu

Aktywna piana do mycia samochodu. Kilka słów na koniec 

Zadbane i schludne auto zawsze będzie robić wrażenie na drodze – nawet jeśli nie jest to najnowsza generacja luksusowej limuzyny lub sportowego samochodu o ponadprzeciętnych osiągach oraz o imponującym dźwięku silnika. Korzystaj zatem z nowoczesnych środków czyszczących, które są w stanie zagwarantować Ci efektywność i wydajność na najwyższym poziomie – nawet jeśli nie masz doświadczenia w pracy detailingowej. Aktywna piana do mycia samochodu to idealna propozycja. Wystarczy zainwestować w pianownicę i wysokiej jakości pianę aktywną od renomowanego producenta, który cieszy się popularnością wśród pozostałych użytkowników. 

Chcesz poznać potencjał polis ubezpieczeniowych w LINK4? Skorzystaj z naszego kalkulatora, by w kilka chwil poznać wysokość składek i pozostałe szczegóły. Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu z zespołem naszych specjalistów oraz agentów. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Odwiedź kalkulator OC dostępny na naszej stronie, aby obliczyć wysokość składki.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl. 

Redakcja

Komentarze