Jak chronić nieruchomość przed pożarem?

Przyczyny pożarów są różne. Mogą być spowodowane awarią urządzeń grzewczych, wadliwym działaniem instalacji, a także niewłaściwym zachowaniem dorosłych i dzieci, lub nawet podpaleniem. W pożarze można stracić dobytek, wartościowe pamiątki, a nawet życie.

Jednak straty można zminimalizować, wystarczy, że wykupisz ubezpieczenie.

Spis treści:

1. Jak uchronić dom przed pożarem – kilka prostych porad
2. Pomoc w razie pożaru – ubezpieczenie domu i mieszkania
3. Teraz już wiesz, jak uchronić dom przed pożarem

Jak uchronić dom przed pożarem – kilka prostych porad

 

1. Bądź ostrożny

Wiele pożarów spowodowanych jest zwykłym zapominalstwem lub nieuwagą. Dlatego zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem i zachować szczególną ostrożność. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli korzystasz z łatwopalnych materiałów. Staraj się trzymać z daleka od dzieci zapałki i zapalniczki. Nie pozostawiaj bez nadzoru grzałek, świec lub lamp naftowych. Wiele pożarów spowodowanych jest przez nieostrożnych palaczy, którzy wyrzucają niedopałki papierosów do kosza, lub palą w łóżku. 

jak-chronic-dom-przed-pozarem

Bezpiecznie przechowuj materiały łatwopalne, takie jak paliwa, smary, oleje, rozpuszczalniki, lub aerozole. Tego typu substancje zawsze stosuj zgodnie z przeznaczeniem. Nie wolno na przykład rozpalać pieca palną cieczą, prać lub moczyć odzieży w benzynie, albo rozpuszczalnikach. Nie stosuj łatwopalnych płynów do czyszczenia podłogi i nie korzystaj z nich w pobliżu ognia.

2. Dbaj o instalację grzewczą, gazową i elektryczną

Jedną z najczęstszych przyczyn pożarów jest wadliwa lub uszkodzona instalacja grzewcza, gazowa lub elektryczna. Aby tego uniknąć, należy zawsze konsultować się z profesjonalistami podczas ich montażu. Wiele niebezpieczeństw wynika z niewłaściwego użytkowania i zaniedbania regularnej kontroli. Instalacje gazowe i kominy należy sprawdzać co najmniej raz w roku, natomiast, przynajmniej raz na pięć lat powinien być przeprowadzany generalny remont przeglądu stanu technicznego budynku i instalacji znajdujących się w nim. 

jak-chronic-dom-przed-pozarem

3. Zaopatrz dom w czujniki i gaśnice

Skutecznym sposobem ochrony domu przed pożarem jest zainstalowanie czujników przeciwpożarowych, dymu i czadu. Jeśli ogrzewasz dom gazem lub masz kominek, jest to konieczność. Urządzenia te działają w bardzo prosty sposób. Gdy wykryją dym, powiadamiają mieszkańców o niebezpieczeństwie za pomocą sygnału akustycznego lub optycznego. Warto też mieć w domu gaśnicę, aby w razie niewielkiego pożaru skutecznie sobie z nim poradzić. 

Sprawdź także: Inteligentny dom, czyli bezpieczeństwo i wygoda

Pomoc w razie pożaru – ubezpieczenie domu i mieszkania

Pożar może mieć bardzo poważne konsekwencje. Możesz stracić w nim życie, a także mienie, pamiątki, umeblowanie, sprzęt RTV/AGD, oraz inne wartościowe przedmioty. Przed stratami materialnymi możesz się zabezpieczyć, wystarczy, jeśli wejdziesz na https://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania i jeśli wykupisz polisę "DOM" w LINK4. W razie nieszczęśliwego wypadku możesz wówczas liczyć na sprawny proces likwidacji, wypłatę odszkodowania  si wsparcie naszych ekspertów.

Polisa "DOM" od LINK4 obejmuje ochroną domy jednorodzinne, mieszkania, a także i pomieszczenia przynależne do nich takie jak piwnice, strychy, garaże. Ponadto ubezpieczenie chroni także mienie ruchome znajdujące się wewnątrz takie jak meble, dywany, inne przedmioty i wyposażenie.

jak-chronic-dom-przed-pozarem

Przeczytaj również: Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem? Pomyśl o ubezpieczeniu mieszkania.

Teraz już wiesz, jak uchronić dom przed pożarem

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi wiesz już jak uniknąć pożaru. Z pewnością warto też wykupić polisę DOM w LINK4. Dzięki niej ubezpieczasz Twój dom oraz znajdujące się w nim mienie na wypadek pożaru, a także innych zdarzeń losowych.

Zobacz także: ubezpieczenie samochodu od uderzenia pioruna.

Zachęcamy do skorzystania z Kalkulatora LINK4, dzięki któremu w łatwy sposób przeliczysz swoje ubezpieczenie. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Sprawdź ofertę polis w LINK4 i śpij bezpiecznie!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl.
Materiał powstał we współpracy z LINK4.

*Statystyki zdarzeń SWD PSP za rok 2021 – C1.1. Liczba zdarzeń za dany okres, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, w rozbiciu na województwo, powiat, Otwarte Dane, https://dane.gov.pl/pl/dataset/2634,statystyki-zdarzen-systemu-wspomagania-decyzji-pan/resource/36262/table?page=1&per_page=20&q=&sort=  

 

 

Redakcja

Komentarze

Powiązane wpisy