Jak kupić ubezpieczenie OC online?

Nie masz czasu, aby odwiedzać agentów ubezpieczeniowych i porównywać ceny polis, ale jednak chciałbyś wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę? Możesz skorzystać z wygodnego rozwiązania i kupić ubezpieczenie OC online!

Dzisiaj doradzimy Ci jak zrobić to szybko, bezpiecznie i bez problemu. 

Spis treści:
1. Ubezpieczenie OC – co to jest?
2. Jak kupić ubezpieczenie samochodu online?
3. Zalety zakupu ubezpieczenia OC przez internet
4. Ubezpieczenie OC online. Podsumowanie

Obecnie prawie każdy ma dostęp do internetu, a większość Polaków przyznaje, że robi zakupy w sieci. W ten sposób można kupić wszystko, począwszy od jedzenia, a na meblach i sprzęcie RTV skończywszy. Za pomocą internetu można także ubezpieczyć auto. Jest to proste i wygodne, a co najważniejsze – bezpieczne.

Ubezpieczenie OC – co to jest?

Najpopularniejszym rodzajem ubezpieczenia jest oczywiście polisa OC, która jest obowiązkowa. Powinien posiadać ją właściciel każdego pojazdu poruszającego się po drogach publicznych. Co ciekawe, badania wskazują, że kilkanaście procent kierowców nie do końca zdaje sobie sprawę, czym takie ubezpieczenie jest, jak działa i przed czym zapewnia ochronę. Dlatego warto przypomnieć sobie, dlaczego polisa ta ma tak duże znaczenie. Wiedza ta może przydać się w przypadku kolizji, bez względu na to, czy to Ty będziesz jej sprawcą, czy też ktoś inny uszkodzi Twoje auto.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to obowiązkowa polisa komunikacyjna. Zapewnia ona wypłatę odszkodowania osobie lub osobom poszkodowanym przez ubezpieczonego. Za jej brak przewidziane są wysokie kary pieniężne. Wiąże się to także z ryzykiem poniesienia ogromnych wydatków w sytuacji, gdy właściciel nieubezpieczonego pojazdu spowoduje wypadek, w którym będą osoby poszkodowane lub uszkodzone zostanie mienie osób trzecich.

Polisa OC chroni przed koniecznością ponoszenia tych kosztów. Ich ciężar przejmuje na siebie towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym dany kierowca wykupił OC. W sytuacji, gdy w wyniku stłuczki został uszkodzony pojazd innego kierowcy, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy. Natomiast szkody powstałe na aucie osoby ubezpieczonej nie zostaną pokryte z polisy OC. Można je zgłosić w ramach ubezpieczenia Autocasco lub naprawić we własnym zakresie. Podsumowując, można stwierdzić, iż ubezpieczenie OC chroni Cię przed kosztami napraw oraz ewentualnymi roszczeniami osób poszkodowanych w zdarzeniu, w którym sprawcą jesteś Ty.

Pamiętaj jednak, że obowiązują pewne wyłączenia, czyli sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania albo zwrócić się do sprawcy szkody o jego zwrot. Na przykład, gdy sprawca wypadku będzie pod wpływem alkoholu, odszkodowanie zostanie wypłacone poszkodowanym osobom, jednak ubezpieczyciel będzie domagał się zwrotu całej kwoty od sprawcy – czyli tak zwanego regresu ubezpieczeniowego.

Sprawdź także: Odstąpienie od umowy ubezpieczenia OC. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

ubezpieczenie-oc-online-1

Jak kupić ubezpieczenie samochodu online?

A w jaki sposób kupić ubezpieczenie OC online, by było to bezpieczne, a Twoje auto zostało objęte ochroną? Są na to dwa sposoby – jedną z nich jest odwiedzenie strony wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, np. LINK4. Znajdziesz tam wygodne narzędzie, jakim jest kalkulator składki. Żeby z niego skorzystać, powinieneś przygotować swój dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny auta, które chcesz ubezpieczyć. Następnie uzupełnij wymagane pola, które Twojej historii ubezpieczeń, danych osobowych, czy też informacji na temat pojazdu. Jeżeli auto ma współwłaściciela, konieczne jest także podanie jego danych. 

Sprawdzenie OC online w LINK4, jest proste, wygodne i zajmie Ci tylko chwilę. Poza OC masz także możliwość wyboru dodatkowych polis komunikacyjnych – np. Autocasco. Dzięki temu możesz zabezpieczyć nie tylko siebie, ale też Twoich bliskich oraz swój pojazdu na wypadek następstw wielu nieprzewidzianych zdarzeń. A wszystko to wygodnie i bez potrzeby wychodzenia z domu – wystarczy komputer, tablet, a nawet smartfon.

Jest jeszcze oczywiście inny sposób, aby wykupić ubezpieczenie auta online – to skorzystanie z usług popularnych porównywarek ubezpieczeń. Na rynku jest wiele takich portali, jednak wszystkie działają na podobnej zasadzie. W jednym miejscu jesteś w stanie sprawdzić oferty kilku lub nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Rozwiązanie to ma jednak wadę – nie znajdziesz tam wszystkich ubezpieczycieli, gdyż nie każdy z nich zgadza się na porównywanie jego ofert.

Jak widzisz, ubezpieczenie pojazdu online nie jest wcale trudne. W ciągu kilku minut jesteś w stanie sprawdzić ceny polis i zdecydować się na tę najkorzystniejszą. Każdy z opisanych przez nas sposobów jest skuteczny i w pełni bezpieczny. Podawane dane nie są magazynowane, służą tylko do dokładnego wyliczenia składki. Nie musisz także obawiać się, że konsultanci będą zakłócać Ci spokój telefonami. Jeżeli tego nie chcesz, wystarczy nie zaznaczać konkretnych zgód marketingowych.

ubezpieczenie-oc-online-2

Zalety zakupu ubezpieczenia OC przez internet

Tego rodzaju rozwiązanie ma wiele plusów. Przede wszystkim oszczędzasz czas, gdyż nie musisz tracić go na dojazdy. Dlatego też wygodniej jest usiąść we własnym domu i w spokoju sprawdzić oferty, stawki oraz warunki ubezpieczenia.

Kolejna zaleta to komfort, w jakim możesz wyszukać najlepsze ubezpieczenie. Nie ma znaczenia pora dnia i nocy, czy też miejsce, w którym się znajdujesz. Jeżeli tylko masz dostęp do internetu, możesz bez przeszkód wykupić ubezpieczenie dla Twojego pojazdu. Nawet w przypadku gdy zapomniałeś o końcu zbliżającej się polisy, w kilka minut możesz przedłużyć ubezpieczenie. Jest to możliwe także po godzinach otwarcia placówek towarzystwa ubezpieczeniowego, co z pewnością ucieszy wiele zapracowanych osób.

Warto także wspomnieć o bezpieczeństwie Twoich danych, czy też transakcji płatniczych. Stoi ono na bardzo wysokim poziomie, dlatego nie musisz martwić się o kradzież tożsamości czy też włamanie na konto bankowe. Bez obaw możesz zdecydować się na zakup ubezpieczenia OC online.

Zobacz również: Pojemność silnika a OC. Jaki wpływ ma pojemność na cenę ubezpieczenia?

ubezpieczenie-oc-online-3

Ubezpieczenie OC online. Podsumowanie 

Polisa OC online to praktyczne, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu praktycznie w każdej chwili możesz ubezpieczyć swoje auto. Warto o tym pamiętać kolejnym razem, gdy będzie zbliżał się termin odnowienia OC Twojego pojazdu i będziesz chciał np. zmienić ubezpieczyciela. W takim wypadku zapraszamy Cię do odwiedzenia strony LINK4.pl. 

Za jej pomocą możesz wykupić nie tylko OC, ale także inne polisy. Do wyboru masz ubezpieczenia AC, Assistance, NNW oraz wielu innych praktycznych produktów, dzięki którym będziesz przygotowany na następstwa wielu nieprzewidzianych zdarzeń – w tym wypadków, kolizji, aktów wandalizmu czy też kradzieży. Możesz otrzymać także finansowe wsparcie w razie zdarzenia, skutkującego uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią. Wśród oferowanych świadczeń znajduje się m.in. pomoc techniczna w wyniku awarii czy uszkodzenia. Nie zwlekaj, odwiedź naszą stronę LINK4.pl i ubezpiecz swoje auto już dziś!

Sprawdź kalkulator OC dostępny na naszej stronie, aby obliczyć wysokość składki.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Redakcja

Komentarze