Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Pakiet OC/AC – gdzie najlepiej kupić i jakie są jego korzyści?

Image
Ikona klienta
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
Oblicz składkę
Czas czytania: 7 min. 46 sek.

Zakup ubezpieczenia OC to obowiązek spoczywający na każdym kierowcy. Możesz poprzestać na takiej ochronie ubezpieczeniowej albo zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenia dobrowolne, np. wybierając pakiet OC/AC. Gdzie najlepiej szukać takiego produktu ubezpieczeniowego? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Spis treści:

1. Pakiet OC/AC – dlaczego warto go kupić?
2. Gdzie kupić OC/AC i ile kosztuje?
3. Pakiet OC/AC – gdzie najlepiej kupić? Wybierz ofertę LINK4!
4. Ile zapłacisz za pakiet OC/AC?
5. Gdzie najlepiej wykupić OC/AC? Kilka słów na koniec
6. FAQ – najczęściej zadawane pytania

Wciąż można spotkać się ze sporą grupą kierowców, dla których posiadanie OC, czyli spełnienie ustawowego obowiązku, jest w zupełności wystarczające. Mimo wszystko coraz więcej osób zaczyna doceniać korzyści płynące z posiadania autocasco.

Potwierdza to, chociażby raport „Ubezpieczenia w liczbach 2022” przygotowany przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Wynika z niego, że w 2022 roku ubezpieczyciele podpisali aż 8 509 671 umów AC. Dla porównania, w 2021 roku było ich o ponad 400 tys. mniej – co jednoznacznie wskazuje na rosnące zainteresowanie naszych rodaków tym produktem ubezpieczeniowym.

Nie bez znaczenia pozostaje również liczba zlikwidowanych szkód z AC. Według raportu  „Ubezpieczenia w liczbach 2022” w 2022 roku było ich aż 849 133, co oznacza, że szkoda wystąpiła w 1 na 10 pojazdów. Średni koszt 1 z nich wyniósł natomiast 7 552 zł. 

Pakiet OC/AC – dlaczego warto go kupić?

Nie przekonują Cię wyżej wspomniane statystyki? Twarde liczby nie przemawiają do wyobraźni tak, jak obrazowe przedstawienie sytuacji, w których posiadanie pakietu OC/AC może okazać się niezwykle przydatne.

W przeciwieństwie do OC – AC zapewnia ochronę Twojemu samochodowi, a nie osobom trzecim, które ucierpiały na skutek Twojego działania. Kupując je, możesz więc liczyć na odszkodowanie, jeśli dojdzie do uszkodzenia Twojego auta, którego naprawa wiązałaby się z kosztami – szczególnie w przypadku nowych pojazdów, które naprawia się zwykle oryginalnymi częściami.

W przypadku autocasco zakres ochrony kształtowany jest dowolnie przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Może obejmować m.in. uszkodzenia powstałe na skutek wypadku, kolizji, ale także zderzenia ze zwierzęciem oraz działań sił natury czy osób trzecich.

Mając autocasco, możesz również zdecydować się na ochronę na wypadek kradzieży. Statystyki policyjne dotyczące kradzieży nie napawają optymizmem. Wystarczy tylko wspomnieć, że w 2022 roku skradziono w Polsce aż 7 109 pojazdów, a procent wykrywalności tego przestępstwa wyniósł zaledwie 25,9%. Autocasco będzie więc dobrym zabezpieczeniem w razie wielu nieprzewidzianych sytuacji.

Warto wiedzieć! W LINK4 autocasco zawierane jest w formule All Risk, co oznacza, że Twój pojazd jest chroniony w razie wszelkich zdarzeń, poza tymi wprost wyłączonymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Skoro znasz już zalety autocasco, warto zdecydować się od razu na pakiet OC+AC. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musisz pilnować kilku terminów zakończenia ochrony ubezpieczeniowej – wszystkie polisy kończą się bowiem w tym samym dniu. Nie zapomnisz więc o zakupie autocasco na kolejny okres rozliczeniowy, bo przypomni Ci o tym ubezpieczyciel, u którego automatycznie odnowi się Twoje OC. Poza tym zakup OC i AC w pakiecie jest też bardziej atrakcyjny cenowo niż zakup obu ubezpieczeń osobno.

Gdzie kupić OC/AC i ile kosztuje?

Wiesz już, dlaczego warto postawić na pakiet OC/AC. Gdzie najlepiej szukać takich ubezpieczeń? Znajdziesz je w każdym towarzystwie, gdyż te produkty stanowią trzon oferty każdego ubezpieczyciela. Nie oznacza to jednak, że wystarczy wybrać pierwszą lepszą propozycję lub kierować się jedynie ceną.

Skupienie na finansowym aspekcie ubezpieczenia może mieć sens w przypadku samego OC, które jest obowiązkowe, a jego zakres regulowany jest przez prawo. Możesz więc liczyć na taki sam zakres ochrony u każdego ubezpieczyciela. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych określa też minimalne sumy gwarancyjne:

  • 5 210 000 euro dla 1 zdarzenia – dla szkód osobowych, bez względu na liczbę poszkodowanych,

  • 1 050 000 euro dla 1 zdarzenia – dla szkód rzeczowych, bez względu na liczbę poszkodowanych.

Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie OC/AC, gdzie najlepiej rozejrzeć się za tym produktem? Niekoniecznie tam, gdzie otrzymasz najniższą propozycję cenową. Autocasco należy bowiem do ubezpieczeń dobrowolnych, a zatem każda taka polisa może zapewniać ochronę ubezpieczeniową w innym zakresie. Przy wyborze tej polisy warto zwrócić uwagę na indywidualne parametry oferty, a w szczególności na:

  • sumę ubezpieczenia – powinna odpowiadać rzeczywistej wartości samochodu z dnia podpisania umowy (suma stała) lub z dnia zdarzenia (suma zmienna). Suma ubezpieczenia może być redukcyjna i podlegać obniżeniu z każdym wypłaconym odszkodowaniem, ale możesz też wybrać taką, w przypadku której nie zachodzi taka konsumpcja;

  • sposób likwidacji szkody – do wyboru masz wariant kosztorysowy lub warsztatowy. W tym pierwszym przypadku zostaje sporządzony kosztorys naprawy i na jego podstawie otrzymujesz na konto odszkodowanie. To, w jaki sposób je wykorzystasz, zależy od Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na wariant warsztatowy, cały proces odbędzie się w stu procentach bezgotówkowo. Po prostu odstawisz auto do warsztatu, a później odbierzesz je po naprawie. Rozliczenie odbędzie się na linii warsztat-towarzystwo bez Twojego udziału;

  • rodzaj części użytych do naprawy – szkoda może zostać zlikwidowana przy użyciu oryginalnych części lub zamienników

  • udział własny – oznacza partycypację ubezpieczonego w kosztach likwidacji szkody. Jeśli koszt jej naprawy wyniesie 5 000 zł, a udział własny 1 000 zł, tyle zapłacisz Ty, a ubezpieczyciel dopłaci pozostałe 4 000 zł;

  • franszyzę integralną – oznacza minimalną wartość, poniżej której szkoda nie może zostać zlikwidowana z AC. Jeśli franszyza jest ustalona na poziomie 500 zł, to ubezpieczyciel odpowiada za uszkodzenia samochodu o wartości od 501 zł w górę. Jeśli szkoda będzie warta np. 300 zł, za jej likwidację zapłacisz z własnej kieszeni;

  • amortyzację części – przy wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel może uwzględnić stopień zużycia części z biegiem czasu, ale nie musi, jeśli wybierzesz stosowną opcję.

Co to oznacza w praktyce? Kupując najtańszy pakiet OC+AC, być może zaoszczędzisz w krótkiej perspektywie, ale możesz sporo stracić na dłuższą metę. Produkt ubezpieczeniowy, który nie jest dopasowany do Twoich potrzeb, może nie zapewnić Twojemu pojazdowi takiej ochrony, jakiej oczekujesz. Możesz więc nie otrzymać odszkodowania w pewnych sytuacjach, w których będzie Ci ono potrzebne.

Cena pakietu OC/AC zależy od wielu czynników dotyczących kierowcy (np. jego wieku czy lat doświadczenia za kierownicą), samochodu (np. marki czy modelu), a także samej oferty (np. wybranych opcji dodatkowych). Nie sposób zatem jednoznacznie określić, ile przyjdzie Ci zapłacić za takie ubezpieczenie. Wygodnym sposobem na rozeznanie się w cenach rynkowych dla Twojego samochodu jest skorzystanie z kalkulatora online, w którym błyskawicznie wyliczysz składkę.

Przeczytaj także: Kupno samochodu a ubezpieczenie OC. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Pakiet OC/AC – gdzie najlepiej kupić? Wybierz ofertę LINK4!

Szukając pakietu OC/AC, który będzie przystępny cenowo i korzystny pod kątem zakresu ochrony ubezpieczeniowej, zdecydowanie warto przyjrzeć się z bliska ofercie LINK4. Jej największym atutem jest to, że nie musisz kupować obu ubezpieczeń osobno – to nie tylko wygodna, ale też tańsza opcja niż w przypadku oddzielnego zakupu polis. 

Dodatkowo, klienci LINK4 mogą również zawnioskować o wydanie bezpłatnej Zielonej Karty w dowolnym momencie, a także o zlikwidowanie szkody z OC przy użyciu systemu BLS. Przy zakupie pakietu OC/AC online jest też dostępna kilkuprocentowa zniżka od podstawowej ceny ubezpieczenia.

Na uwagę zasługuje również to, że autocasco jest oferowane w formule All Risk. Dzięki temu otrzymasz odszkodowanie w przypadku wszystkich zdarzeń poza tymi, które wprost zostały wyłączone w ogólnych warunkach ubezpieczenia. 

LINK4 zapewnia również swobodę w kontekście wyboru parametrów ubezpieczenia. To do Ciebie należy decyzja co do tego, czy chcesz mieć AC z amortyzacją, jaki wariant likwidacji szkody zostanie zastosowany, a także jaka suma ubezpieczenia zostanie ustalona. Masz więc możliwość zakupu ubezpieczenia dopasowanego do Twoich rzeczywistych potrzeb.

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!

Image
Ikona klienta
Mężczyzna, 38 lat, Ford Fiesta

353 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
Kobieta, 46 lat, Honda Civic

364 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
Mężczyzna, 39 lat, Volkswagen Passat

373 zł

Oblicz składkę

Ile zapłacisz za pakiet OC/AC?

Jak już wspomnieliśmy, nie można określić konkretnej kwoty, jaką należy zapłacić za pakiet OC/AC. Dla każdego cena wyliczana jest indywidualnie. Wysokość składki obliczysz wygodnie przy użyciu kalkulatora OC/AC znajdującego się na naszej stronie internetowej. Wystarczy uzupełnić krótki formularz danymi właściciela i pojazdu, aby poznać cenę ubezpieczenia samochodu i kupić je w kolejnym kroku – bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Płatność możesz zrealizować w podobny sposób, czyli przez przelew online.

Jeśli preferujesz inne kanały sprzedaży, udostępniamy też możliwość zakupu pakietu OC/AC przez telefon – zadzwoń pod numer 22 444 44 44 i porozmawiaj z naszymi konsultantami o ofercie. Możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4 – znajdziesz ich w wielu miastach w Polsce. Sam zdecyduj, która forma kontaktu jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Porozmawiaj z nami i kup polisę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Sprawdź także: Oględziny pojazdu – na czym polega inspekcja auta w AC?

Gdzie najlepiej wykupić OC/AC? Kilka słów na koniec

Z naszymi wskazówkami na pewno łatwiej podejmiesz decyzję dotyczącą tego, gdzie najlepiej wykupić OC/AC. Dzięki temu znajdziesz produkt, który satysfakcjonuje Cię nie tylko pod względem ceny, ale także w odniesieniu do zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Pamiętaj o tym, że autocasco może mieć różny zakres – w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz od Twoich potrzeb. Podczas zakupu polisy pod uwagę weź m.in. takie aspekty jak suma ubezpieczenia, sposób likwidacji szkody, udział własny, franszyza integralna czy amortyzacja.

Jeśli tylko chcesz, możesz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o jeszcze inne produkty. Dużą popularnością wśród klientów LINK4 cieszą się przykładowo NNW i assistance. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe ubezpieczenia, np. Szyby 24 czy Kluczyki Plus. Możesz również wykupić opcjonalną Klauzulę Ochrona Zniżki – dzięki niej, jeśli spowodujesz pierwszą szkodę w ciągu roku, nie będzie ona wzięta pod uwagę podczas wyliczania składki na kolejny rok. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie ubezpieczenia warto dokupić w Twoim przypadku!

Sprawdź też: OC Mitsubishi, OC w Policach

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.


FAQ – najczęściej zadawane pytania

Gdzie najlepiej wykupić OC/AC?

Tę kwestię pozostawiamy w pełni Twojej ocenie. Możesz jednak być pewien, że oferta LINK4 jest godna rozważenia. Poza OC otrzymujesz ubezpieczenie AC, które zawierane jest w formule All Risk, co oznacza ochronę od wszelkich zdarzeń, poza tymi wprost wyłączonymi w OWU. Ponadto poza OC i AC zyskasz  Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, bezpłatną Zieloną Kartę zamawianą online, a także możliwość zlikwidowania szkody w systemie BLS.

Czy muszę mieć i OC, i AC?

Nie, nie ma takiego obowiązku. Prawo obliguje Cię jedynie do zakupu OC, które musi mieć każdy właściciel pojazdu mechanicznego podlegającego obowiązkowi rejestracji. Natomiast kwestia zakupu autocasco zależy od Ciebie. Nie musisz go mieć, chociaż warto zdecydować się na takie ubezpieczenie. 

Gdzie kupić OC/AC na raty?

Wielu ubezpieczycieli oferuje możliwość skorzystania z płatności ratalnej. W LINK4 możesz kupić pakiet OC/AC i rozłożyć zapłatę na raty – od 2 do nawet 4, jeśli tylko wyrazisz taką chęć. W takiej sytuacji otrzymasz od nas harmonogram spłaty na cały rok. Dodatkowo przypomnimy Ci o zbliżającym się terminie płatności kolejnej raty. 

Kiedy najbardziej opłaca się mieć pakiet OC/AC?

Warto rozważyć zakup OC/AC, jeśli masz nowy samochód, który szybko traci na wartości i – w razie gdy dojdzie do jego uszkodzenia np. w wyniku wypadku – jego naprawa mogłaby być kosztowna. Dzięki posiadaniu AC możesz liczyć na odszkodowanie w razie zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego określonego w OWU. 

 Autocasco zapewnia ochronę w przypadku wielu nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak wypadek, kolizja, zderzenie ze zwierzęciem, działanie sił natury czy działanie osób trzecich. Przykładowo jeśli pojazd zostanie uszkodzony przez nieznanego sprawcę, nie uda Ci się zlikwidować szkody z jego OC. Pozostanie Ci zatem albo naprawa na własną rękę, albo zlikwidowanie szkody z własnego AC.

 

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17