Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Ubezpieczenie NNW – co to jest? Czy warto je kupować?

Czas czytania: 3 min. 54 sek.

Posiadasz tylko ubezpieczenie OC? Większe bezpieczeństwo zapewnić może polisa NNW. Co to jest, jaki ma zakres oraz czy warto ją kupić? Dowiesz się z tego artykułu.

Spis treści:
1. Polisa NNW. Co to jest NNW?
2. Co daje NNW i kiedy warto je kupić?
3. NNW. Czy warto je wykupić?
4. Ubezpieczenie NNW. Zadbaj o swoje zdrowie, kierowco!

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych na rynku jest bardzo szeroka. Jednak wielu kierowców ogranicza się jedynie do zakupu obowiązkowej polisy komunikacyjnej OC. A przecież w razie wypadku, którego sprawcą będziesz Ty, Twój pojazd czy zdrowie nie są chronione. I co z bezpieczeństwem Twoim i reszty osób z Tobą podróżujących? Jeżeli kwestia ta ma dla Ciebie znaczenie, zdecyduj się na ubezpieczenie NNW.

Polisa NNW. Co to jest NNW?

Zastanawiasz się: ubezpieczenie NNW – co to takiego? Otóż skrót ten oznacza następstwa nieszczęśliwych wypadków, w których obrażeń doznał kierowca lub on i jego pasażerowie. To Ty wskazujesz zakres polisy i określasz maksymalną kwotę ubezpieczenia, a każda z osób podróżujących Twoim autem zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie.

Kolejne pytanie, jakie związane jest z tym ubezpieczeniem, to czy NNW jest obowiązkowe? Otóż nie, jest to dobrowolna polisa. W jej ramach, w razie uszczerbku na zdrowiu powstałym w wyniku poruszania się danego pojazdu, ubezpieczony może liczyć na wypłatę odszkodowania. Ochrona obowiązuje wtedy, gdy ulegniesz wypadkowi zarówno w trakcie jazdy, jak i wsiadania, wysiadania czy też załadunku danego pojazdu.

nnw-co-to

Polisa ubezpieczeniowa NNW nie obejmuje konkretnych osób. Nie są one wyszczególnione z imienia i nazwiska. Każdy, kto w chwili danego zdarzenia podróżował pojazdem, może być objęty ochroną ubezpieczeniową. Może to być członek rodziny, znajomy lub ktoś obcy. Polisa obowiązuje, gdy ulegniesz wypadkowi, ale to także ubezpieczenie na wypadek śmierci.

W przypadku odniesienia obrażeń osoba poszkodowana otrzyma świadczeniez polisy NNW. Co to znaczy? Gdy np. złamie ona rękę, skręci kostkę lub dozna innego urazu, na jej konto zostanie przelane odszkodowanie. 

Co ciekawe, ubezpieczenie NNW komunikacyjne nie jest drogie. Wysokość składki możesz sam ustalić, wybierając konkretną sumę ubezpieczenia. To na jej podstawie ustalana jest wysokość Twojej należności.

Ubezpieczenie NNW można porównać do AC. Obie polisy są nieobowiązkowe i zapewniają ochronę tam, gdzie nie obowiązuje OC. Wypłata odszkodowania z ich tytułu nie jest powiązana z polisą odpowiedzialności cywilnej. Dlatego też otrzymasz odszkodowanie, nawet jeżeli wypadek został spowodowany z Twojej winy. 

Przeczytaj również: Autocasco. Czy warto dokupić tę polisę?

Co daje NNW i kiedy warto je kupić? 

Przedmiotem takiego ubezpieczenia jest zdrowie i życie osoby ubezpieczonej. Środki z polisy zostaną wypłacone, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, a jego skutkiem będzie uszczerbek na zdrowiu, hospitalizacja lub śmierć osoby ubezpieczonej. Wypadek związany musi być z poruszaniem się pojazdem.

Ubezpieczenie NNW samochodu w LINK4 nie ma ograniczenia terytorialnego. Swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Warto zakupić taką polisę, gdy dużo poruszasz się samochodem, lub chcesz po prostu zabezpieczyć siebie i bliskich w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Szeroka ochrona ubezpieczeniowa tej polisy to gwarancja pomocy i wsparcia w trudnych chwilach.

Co daje NNW w praktyce? Suma ubezpieczenia, to kwota, na jaką opiewa polisa. Od jej wysokości zależy to, jak wysokie odszkodowanie otrzymasz w razie nieszczęśliwego wypadku. Warto tę kwestię dokładnie przemyśleć i przeliczyć, jaka kwota odszkodowania wystarczy na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia.

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne zapewnia Ci między innymi odszkodowanie w przypadku urazu ciała będącego następstwem wypadku komunikacyjnego. Możesz je wykorzystać do opłacenia rachunków związanych z rehabilitacją oraz leczeniem, a nawet organizacji pogrzebu.W ramach polisy najbliżsi ubezpieczonego otrzymają pomoc finansową w razie jego śmierci.

nnw-co-to

NNW. Czy warto je wykupić? 

Bezpieczeństwo, zdrowie i życie to wartości bezcenne. Dlatego też, kiedy tylko można, warto dodatkowo o nie zadbać. Właśnie w tym celu stworzone zostało ubezpieczenie NNW. Co to oznacza w praktyce? 

Wsparcie finansowe, gdy najbardziej tego potrzebujesz

Wypadek samochodowy może być początkiem bardzo trudnego okresu w Twoim życiu. Jeżeli wiąże się on z poważnymi obrażeniami ciała, czeka Cię leczenie, rehabilitacja oraz długa przerwa w pracy. Wszystko to oznacza duże koszta, dlatego też warto mieć ubezpieczenie NNW. Co to da? Zapewni Ci ono wsparcie finansowe i pomoże przetrwać trudny czas, gdy będziesz powracać do zdrowia.

W ramach polisy otrzymasz odszkodowanie, które będziesz mógł przeznaczyć na koszty związane z rehabilitacją, czy też na inne niezbędne wydatki. Co ważne, w LINK4 świadczenie wypłacane jest od razu, nie musisz czekać na zakończenie leczenia. Pomoże Ci to w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, leków czy też opłacenie prywatnych konsultacji ze specjalistami.

Zobacz także: Auto assistance na wakacje. Czy warto je kupić?

Ubezpieczenie na wypadek śmierci

Jeżeli ubezpieczony zginie w trakcie wypadku lub wskutek odniesionych w nim obrażeń, najbliżsi otrzymają z tego tytułu odszkodowanie. Jego wysokość uzależniona jest od sumy ubezpieczenia, na jaką zawarta została polisa. W ten sposób możesz zabezpieczyć Twoich bliskich na ewentualność utraty jednego ze źródeł dochodu. A pieniądze te mogą zostać przez nich wykorzystane na dowolne cele.

Możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia

W LINK4 możesz polisę NNW uzupełnić o dodatkowe ubezpieczenie Wracaj do zdrowia. Zapewnia ono dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej, wybranych badań i zabiegów ambulatoryjnych, diagnostyki RTG, USG, CT i MRI po nieszczęśliwym wypadku. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się kosztami tych badań lub zabiegów. Pomoże Ci to szybciej wrócić do zdrowia bez ponoszenia ogromnych wydatków.

nnw-co-to

Ubezpieczenie NNW. Zadbaj o swoje zdrowie, kierowco! 

Na pewno znasz już odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z ubezpieczeniem NNW. Czy warto je wykupić i jaki ma zakres? Teraz powinieneś już wiedzieć, że jest to praktyczne rozwiązanie dla wielu kierowców, którym zależy na bezpieczeństwie swoim oraz ich bliskich.

Dowiedziałeś się także, czy NNW jest obowiązkowe i ile kosztuje. Oczywiście nie masz obowiązku zakupu tej polisy, ale z pewnością warto ją mieć. Koszt nie jest wysoki, a pomoc, jaką możesz otrzymać – ogromna. W wielu wypadkach wsparcie finansowe w trudnych chwilach jest wręcz bezcenne.

Jeżeli nie masz jeszcze takiej polisy, to koniecznie odwiedź stronę ofertową LINK4. Tam za pomocą kalkulatora online możesz sprawdzić koszt ubezpieczenia NNW. Co to znaczy? Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz. W ciągu minuty dowiesz się, ile wyniesie Twoja składka.

Pamiętaj też, że w LINK4 polisę NNW możesz dokupić wraz z ubezpieczeniem OC lub AC (Autocasco) oraz dodatkowo rozszerzyć ją o Wracaj do zdrowia!

Ubezpieczenie NNW w LINK4 dostępne w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20