Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Autocasco. Czy warto dokupić tę polisę?

Czas czytania: 5 min. 5 sek.

Dbasz o Twój samochód i chcesz ochronić się przed skutkami finansowymi nieprzewidzianych zdarzeń? W tym celu możesz wykupić polisę Autocasco. Czy warto zabezpieczyć swoje auto w taki sposób? Z artykułu dowiesz się, jaki zakres ma to ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę przed zakupem polisy.

Autocasco. Co to jest AC?

Autocasco, w skrócie AC, to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które może nabyć każdy posiadacz pojazdu. Zakres ochrony, oferowany przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe, może się różnić w zależności od wybranej oferty. Jeśli wykupisz takie ubezpieczenie w LINK4, zawrzemy je w formule All Risk – otrzymasz odszkodowanie za szkodę w pojeździe powstałą na skutek wszelkich zdarzeń, chyba że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia widnieją one jako wyłączenia. 

Polisa Autocascomoże zapewnić Ci odszkodowanie w sytuacji, kiedy dojdzie do wypadku albo stłuczki z Twojej winy, czego skutkiem będzie uszkodzenie Twojego samochodu. 

A ile kosztuje Autocasco? Cena zależy od kilku czynników. Wiek pojazdu, jego przebieg, marka mogą mieć wpływ na cenę ubezpieczenia.

Polisa AC to jednak praktyczne rozwiązanie, które uchroni Twój budżet przed nieprzewidzianymi wydatkami, związanymi z naprawą pojazdu, m.in. na skutek wypadku, kolizji czy działania sił natury. Autocasco jest przydatne także wtedy, gdy nie posiadasz garażu i parkujesz auto na ogólnodostępnym parkingu. W takim przypadku częściej dochodzi do zarysowań lub uszkodzeń.

Jesteś posiadaczem samochodu? Zgodnie z prawem obowiązkowo musisz zakupić OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Taka polisa sprawia, że gdy spowodujesz kolizję lub wypadek, nie musisz pokrywać kosztów naprawy uszkodzonego mienia, czy leczenia poszkodowanych osób trzecich. OC chroni zatem ubezpieczonego sprawcę zdarzenia przed finansowymi konsekwencjami szkód powstałych na osobach trzecich.

Wypadek czy stłuczka wiążą się zazwyczaj również ze skutkami w postaci zniszczeń samochodu sprawcy. OC nie pokryje tych szkód. Jak zatem zadbać o swój pojazd? Istnieje bardzo prosty sposób – pomocna okazuje się wówczas polisa AC. Co daje i czy warto wykupić Autocasco? Gdzie najlepiej je nabyć? Wyjaśniamy!

Co daje AC i na jakich zasadach działa ubezpieczenie?

Wiesz już, czym charakteryzuje się Autocasco. Gdzie najlepiej kupić polisę? W LINK4 znajdziesz bardzo atrakcyjną ofertę Autocasco, które zawierane jest w formule All Risk.

W ramach ubezpieczenia Autocasco w LINK4 podstawowa ochrona ubezpieczeniowa obejmuje także bagaż podręczny, a nawet foteliki do przewozu dzieci, które w momencie wypadku lub kradzieży znajdują się w pojeździe. 

Polisa AC w LINK4 to wygodne rozwiązanie – masz do wyboru aż trzy możliwości usunięcia szkód – WARSZTAT, KOSZTORYS i ASO.

  • Wariant WARSZTAT – naprawiasz auto w dowolnym warsztacie, pod warunkiem że nie jest to ASO (Autoryzowany Serwis Obsługi), a do naprawy wykorzystywane są części oryginalne (oznaczone symbolem Q – są materiały i części zamienne z logo producenta części, produkowane zgodnie ze specyfikacjami oraz standardami produkcyjnymi ustalonymi przez producenta danej marki samochodu).
  • Wariant KOSZTORYS – otrzymujesz odszkodowanie, w wysokości ustalonej przez LINK4 na podstawie określonej w OWU stawki roboczogodziny i ceny części alternatywnych.
  • Wariant ASO – jeżeli zdecydujesz się na ten wariant ubezpieczenia możesz naprawić uszkodzony samochód w dowolnym warsztacie w tym w ASO. Do naprawy będą wykorzystane części oryginalne serwisowe (oznaczone symbolem O), to jest części sygnowane logiem producenta pojazdu danej marki.

Każdy ubezpieczyciel samodzielnie wskazuje terminy, w jakich należy zgłosić szkodę z polisy AC. W LINK4 procedura zgłoszenia szkody jest bardzo prosta. Gdy dojdzie do szkody, posiadacz pojazdu ma obowiązek w ciągu 7 dni o fakcie tym poinformować Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Jeśli natomiast dojdzie do kradzieży pojazdu, wówczas posiadacz ma 2 dni na poinformowanie o tym fakcie LINK4. Pamiętaj jednak, że im szybciej dokonasz zgłoszenia, tym szybciej LINK4 rozpocznie procedurę likwidacji szkody. W niektórych przypadkach może być konieczne powiadomienie policji. Na przykład wtedy, gdy Twoje auto zostanie skradzione lub zniszczone w wyniku wypadku. 

Co więcej, mimo że polisa AC jest najczęściej kupowana w przypadku aut nowych lub kilkuletnich, w LINK4 możesz liczyć na ochronę samochodów w wieku nawet do 19 lat! Ponadto w ramach Autocasco otrzymasz ubezpieczenie fotelika od kradzieży i zniszczenia w zdarzeniach objętych ochroną. Zyskujesz też ubezpieczenie bagażu podręcznego, czyli torebki, torby, plecaka lub teczki, wraz z zawartością obejmującą: portfel albo portmonetkę, dokumenty (dowód osobisty, paszport, dowód rejestracyjny, prawo jazdy), przybory do pisania, kosmetyki, okulary, a także przenośny sprzęt elektroniczny. Zarówno w przypadku bagażu podręcznego, jak i fotelika, suma ubezpieczenia wynosi 1000 zł.

W LINK4 możesz również zdecydować się na rozszerzenie ochrony Autocasco o opcję Auto zastępcze na czas naprawy. Jest ona dostępna w wariantach ASO oraz WARSZTAT. W przypadku wyboru tej opcji możesz liczyć na organizację i pokrycie kosztów wynajęcia samochodu zastępczego na czas naprawy Twojego pojazdu, nie dłużej jednak niż 7 dni. 
Czy można kupić Autocasco na miesiąc? Nie, w LINK4 polisa jest standardowo zawierana na okres 12 miesięcy.

Autocasco. Czy warto je wykupić?

Wiele osób waha się przy zakupie Autocasco. Czy warto zainwestować w ubezpieczenie, która może się nie przydać? Cena Autocasco jest jednak niewielka, w stosunku do tego, ile kosztować może naprawa uszkodzonego auta. To ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb, które zapewnia ochronę przed skutkami finansowymi powstałych szkód podczas takich zdarzeń jak kolizje, stłuczki i wypadki.

AC w LINK4 ma wiele zalet, a oto najważniejsze z nich:

Twoje auto chronione jest także za granicą

Wyjeżdżasz za granicę własnym autem? W takim razie koniecznie wykup Autocasco. AC w LINK4 obowiązuje na terenie całej Europy, z wyjątkiem kradzieży na terenie Rosji, Mołdawii, Ukrainy i Białorusi. W pozostałych krajach możesz liczyć na szybką i skuteczną pomoc.

Chronisz nie tylko auto

W LINK4 w ramach polisy Autocasco chronisz nie tylko auto. Co więcej, zapewnione masz ubezpieczenie bagażu podręcznego oraz fotelików dziecięcych od zniszczenia i kradzieży. A w ramach AC w LINK4 możesz otrzymać odszkodowanie nawet wtedy, gdy ktoś wybije szybę i ukradnie Ci torbę lub plecak.

Polisa obejmuje także szkody, powstałe poza ruchem drogowym

Polisa Autocasco jest bardzo przydatna np. w sytuacji, gdy po powrocie z zakupów na Twoim samochodzie zauważysz rysę lub wgniecenie. Szkody parkingowe czy małe zniszczenia podczas manewrowania autem – je także obejmuje ubezpieczenie AC. 

Masz możliwość wykupienia amortyzacji

W LINK4 możesz wybrać jedną z dwóch opcji – z wykupioną amortyzacją, czyli bez potrącania procentowego lub bez wykupienia amortyzacji za zużycie części. 

Podróżowanie bez stresu

Nieważne, jak dużo kilometrów pokonujesz – nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy mogą przydarzyć się wypadek czy stłuczka. W takiej sytuacji możesz być spokojny – z polisą Autocasco, otrzymasz odszkodowanie ze strony ubezpieczyciela. W ubezpieczeniu AC w LINK4 stosuje odnawialną sumę ubezpieczenia. To oznacza, że nawet po wypłacie odszkodowania — o ile nie była to szkoda całkowita lub kradzież — samochód jest nadal ubezpieczony na taką samą sumę ubezpieczenia, jaka została ustalona przy kupnie polisy. Możesz też wykupić amortyzację, dzięki czemu odszkodowanie nie zmniejszy się o zużycie części podlegających wymianie. Możliwe też jest zawarcie umowy AC ze stałą sumą ubezpieczenia.

Ubezpieczenie AC. Bądź bezpieczny w każdej sytuacji

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykuły nie wahasz się już, czy warto kupić AC. Nie ulega wątpliwości, że to ubezpieczenie jest niezwykle przydatne. Dzięki Autocasco zagwarantujesz sobie spokój i nie będziesz musiał martwić się o koszty ewentualnej naprawy pojazdu. 

Wiesz już także, co daje AC. Wraz z OC, ubezpieczenie takie pozwala Ci prawie całkowicie zabezpieczyć Twoje auto na wszystkie nieprzewidziane sytuacje, jakie mogą Cię spotkać na drodze.

Czy ubezpieczyłeś już Twój samochód? Dowiedz się więcej na temat Autocasco – cena i korzyści, jakie daje polisa AC w LINK4, mogą Cię pozytywnie zaskoczyć! Zapoznaj się z pełną ofertą ubezpieczeń LINK4. Znajdziesz tam nie tylko OC AC, ale także szereg innych, dodatkowych ubezpieczeń, jak NNW, a nawet Szyby 24 czy Kluczyki Plus! Nie czekaj, ubezpiecz Twoje auto w LINK4 już dziś, a zyskasz spokój i bezpieczeństwo! A jeśli chcesz poznać cenę polisy, skorzystaj z naszego kalkulatora, który w mniej niż minutę wyliczy wysokość składki dla Twojego pojazdu.

Ubezpieczenie Autocasco dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Sprawdź też: Ubezpieczenie OC Rzeszów, Rejestracja samochodu Gdynia

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21