Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Auto assistance na wakacje. Czy warto je kupić?

Czas czytania: 6 min. 50 sek.

Planujesz wyjazd autem na urlop, wakacje lub weekend? Pomyśl o odpowiedniej ochronie pojazdu w razie awarii, wypadku czy kolizji! Pomoże Ci w tym ubezpieczenie assistance na wakacje. Co to takiego? Co dzięki niemu zyskujesz? I jak jeszcze możesz zadbać o bezpieczeństwo w podróży?

Czy wiesz, że w większości zagranicznych kurortów lekarze przyjmują tylko w ramach prywatnej praktyki lekarskiej? Nawet jeśli masz Europejską Kartę Leczenia (EKUZ), może się okazać, że za nastawienie złamanej nogi lub podanie zastrzyku przyjdzie Ci słono zapłacić. Wyjeżdżając za granicę, warto więc wykupić ubezpieczenie podróżne. Jeżeli wybierasz się w podróż samochodem, pomyśl o dodatkowym wykupieniu ubezpieczenia assistance na wyjazd.

Ubezpieczenie auta na wakacje za granicą – o czym pamiętać?

Wyjeżdżając własnym samochodem za granicę, musisz pamiętać o tym, że podlegasz miejscowym przepisom, a nie polskiemu prawu. Jakie ubezpieczenie auta na wakacje za granicą wybrać, żeby cieszyć się spokojną podróżą? Przede wszystkim musisz mieć ważne OC. W większości krajów europejskich polskie OC będzie wystarczające, natomiast w niektórych z nich np. Albanii czy Ukrainie, przyda Ci się Zielona Karta, która w LINK4 jest bezpłatna.

OC chroni jednak głównie osobę poszkodowaną  w spowodowanym przez Ciebie wypadku i to właśnie ona otrzyma odszkodowanie z Twojego OC. Jeśli chcesz, by Twój samochód był objęty dodatkową ochroną, zdecyduj się na ubezpieczenia dobrowolne, np. assistance, dzięki któremu możesz liczyć na świadczenia, m.in. w razie wypadku, kolizji czy awarii pojazdu.

Jeśli chcesz, żeby Twój samochód był chroniony tylko podczas wyjazdu, możesz zdecydować się na assistance krótkoterminowe, które w LINK4 dostępne jest wraz z ubezpieczeniem podróżnym lub w pakiecie z OC lub OC/AC.

Auto Assistance – czym jest i jak działa?

Ubezpieczenie to umowa zawarta pomiędzy ubezpieczycielem – np. LINK4 – a osobą ubezpieczoną, czyli Tobą. W zamian za opłacenie składki otrzymujeszpomoc w konkretnych, jasno określonych przypadkach. Jest to przydatne w sytuacjach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zakres ochrony różni się w zależności od wybranego produktu ubezpieczeniowego.

Podczas wyjazdu za granicę przydatne może okazać się ubezpieczenie assistance. Jeżeli je wykupisz w LINK4, możesz liczyć między innymi na:

 • naprawę auta na miejscu zdarzenia w razie wypadku lub awarii,
 • holowanie,
 • auto zastępcze na kilka dni w razie kradzieży lub uszkodzenia pojazdu,
 • nocleg dla Ciebie i podróżujących z Tobą osób,
 • transport do domu lub miejsca docelowego,
 • transport ze szpitala do miejsca zamieszkania.

Oczywiście to tylko niektóre z dostępnych świadczeń. Auto Assistance na wakacje pozwoli Ci na zachowanie spokoju w momencie, gdy dojdzie do awarii samochodu lub uszkodzenia w wyniku kolizji czy wypadku.

auto assistance na wakacje

Korzyści wynikające z posiadania auto assistance na wakacje

Mając assistance na wakacje, możesz podróżować spokojnie. 

W czasie podróży samochodem możesz np. złapać gumę. Nie każdy ma umiejętności i narzędzia potrzebne do tego, by zmienić koło. Złe przeprowadzenie tej czynności może prowadzić do uszkodzenia pojazdu lub do wypadku. A jeśli rozładuje się akumulator? Albo zabraknie Ci paliwa? Co robić w takim przypadku? Jeśli masz auto assistance na wakacje, wystarczy jeden telefon i fachowcy zjawią się na miejscu.

Może też zdarzyć się, że trafisz do szpitala i nie będziesz w stanie wrócić autem do domu. Dzięki polisie auto assistance na wakacje możesz liczyć na transport ze szpitala do miejsca zamieszkania, jeśli Twój pobyt będzie dłuższy niż 5 dni (limit do 500 zł).

Czy warto kupić auto assistance na wakacje?

Wykupienie polisy assistance na wyjazd wydaje się rozsądnym posunięciem. W ferworze towarzyszącym pakowaniu się na wakacje wiele osób o tym nie myśli, ale w trakcie takiego wyjazdu dużo może się zdarzyć. Nawet najlepsze auto może się zepsuć, zostać skradzione czy też przez kogoś uszkodzone. Duża część z tych przypadków nie mieści się w ochronie AC i OC. Dlatego też warto wykupić ubezpieczenie assistance, dzięki któremu zaoszczędzisz dużo stresu i pieniędzy.

Aspekt finansowy jest tutaj kluczowy. Holowanie samochodu na własną rękę może być dużym wydatkiem nawet wtedy, gdy jesteś w Polsce i płacisz w złotówkach. Za granicą obowiązuje Cię jednak lokalna waluta i miejscowe stawki, które już same w sobie są wyższe niż w naszym kraju. W efekcie holowanie na dystansie stu kilometrów może być nawet cztery- lub pięciokrotnie droższe niż w Polsce. 

Podobnie wygląda to zresztą w przypadku innych świadczeń udostępnianych po zakupie assistance na wakacje za granicą. Koszt skorzystania z poszczególnych usług w krajach, w których płaci się w euro, będzie zawsze sporo wyższy niż wysokość składki takiego ubezpieczenia. 

Assistance na wakacje przyda się każdemu kierowcy. Nieważne, czy podróżujesz po Polsce, czy wyruszasz za granicę – zawsze warto mieć wykupione to ubezpieczenie. 

Pamiętaj też, że im starszy pojazd, tym większe szanse na to, że coś się w nim zepsuje, zwłaszcza podczas takiego wyzwania dla silnika, jak pokonanie kilkuset kilometrów.  Ponadto, jeśli udajesz się w miejsce oddalone od turystycznego ruchu, znalezienie pomocy może być utrudnione. Mając wykupione Assistance krótkoterminowe w LINK4, możesz skorzystać z infolinii dostępnej  przez całą dobę. Bez względu na to, kiedy będziesz potrzebować naszej pomocy, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wyjazd bez tego typu polisy może oznaczać niepotrzebne ryzyko, które zepsuje zasłużony wypoczynek. Jeśli zależy Ci na spokoju ducha niezależnie od tego, co czeka Cię w trasie, zakup ubezpieczenia będzie lepszym pomysłem niż zamartwianie się konsekwencjami serii niefortunnych zdarzeń, które mogą przytrafić się każdemu, nawet najlepszemu kierowcy.

auto assistance na wakacje

Auto Assistance i inne ubezpieczenia na podróż w LINK4

Ubezpieczenie auto assistance w LINK4 jest doskonałym rozwiązaniem na wakacyjny wyjazd. Możesz spokojnie podróżować autem po większości kontynentu europejskiego, nie obawiając się awarii czy też innych niespodziewanych zdarzeń. Na co konkretnie możesz liczyć, jeśli masz Auto Adsistance na wyjazd za granicę?

W LINK4 zapewnimy Ci:

 • pomoc techniczną – w ramach polisy uzyskasz wsparcie po awarii lub wypadku samochodu, przebiciu opon, braku paliwa, kradzieży części pojazdu czy też uszkodzeniu auta w wyniku aktu wandalizmu;
 • samochód zastępczy – jeżeli Twój pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony, dostaniesz do dyspozycji auto od LINK4 nawet na 4 dni;
 • nocleg lub transport – jeżeli awaria auta uniemożliwi dalszą podróż, możesz wybrać nocleg (limit to 1 doba) lub transport do domu bądź miejsca docelowego swojego wyjazdu (limit za granicą to 1000 zł na wszystkich ubezpieczonych);
 • pomoc informacyjną – dzwoniąc do nas, dowiesz się, gdzie jest najbliższy szpital czy ile kosztuje w danym kraju paliwo.

Samochód zastępczy, naprawa usterki na miejscu zdarzenia nawet w dalekim kraju czy pomoc z odzyskaniem zatrzaśniętych kluczyków to tylko niektóre świadczenia, z jakich możesz skorzystać po zakupie tej polisy. W LINK4 oferujemy szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto o tym pamiętać, gdy wybierasz się na wakacyjny wyjazd!

auto assistance na wakacje

Assistance to nie jedyne ubezpieczenie, które może pomóc kierowcom w trakcie podróży wakacyjnych, jakie możesz wykupić. W LINK4 oferujemy ubezpieczenie podróżne, które możesz dostosować do własnych potrzeb. Warto się z nim zapoznać, by wiedzieć, jakie korzyści możesz dzięki niemu uzyskać. Poniżej kilka przykładowych opcji i wariantów ubezpieczenia:

 • Ubezpieczenie na czas podróży po Polsce –  możesz kupić ubezpieczenie kosztów leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku. Jeśli rozszerzysz zakres o ubezpieczenie bagażu, otrzymasz odszkodowanie za zniszczony lub zgubiony bagaż przewożony przez zawodowego przewoźnika.
 • Ubezpieczenie na czas podróży za granicę – możesz wybrać szeroki pakiet ubezpieczeń, takich jak pokrycie kosztów leczenia za granicą, OC w życiu prywatnym, czy też zabezpieczenie majątku w domu podczas Twojej nieobecności.
 • Sporty letnie – w standardzie chronimy Cię przed skutkami wypadków, które mogą zdarzyć się podczas uprawiania takich sportów, jak windsurfing, wioślarstwo, kajakarstwo.
 • Sporty zimowe – rozszerzenie polisy dla osób uprawiających snowboard, narciarstwo lub łyżwiarstwo. Ubezpieczenie może pokryć m.in. koszty leczenia ambulatoryjnego.
 • Sporty ekstremalne – rozszerzenie polisy dla osób uprawiających wspinaczkę wysokogórską, spadochroniarstwo lub sporty motorowodne. Dzięki temu nie musisz martwić się kosztem leczenia urazów powstałych w trakcie takich aktywności.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup assistance na wyjazd za granicę, możesz wybrać czas obowiązywania danej polisy oraz jej zakres, by chroniła Cię wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Auto assistance na wakacje – kilka słów na koniec

Wiesz już, że warto wykupić assistance na wyjazd za granicę. Samochód zawsze może się zepsuć lub zostać uszkodzony, a Ty możesz potrzebować pomocy. Krótkoterminowe Auto Assistance możesz kupić razem z ubezpieczeniem Podróże  – sprawdź pakiet Podróże + Auto Asistance.

Jeśli jednak zależy Ci na ochronie nie tylko w czasie wyjazdu, ale również podczas codziennego poruszania się po drogach, możesz dokupić assistance do swojego OC/AC. Sprawdź Kalkulator LINK4, dzięki któremu dowiesz się, ile wyniesie Twoja składka ubezpieczeniowa. Możesz też zadzwonić pod numer 22 4444444 i porozmawiać z naszymi konsultantami lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4. Zapraszamy do kontaktu!

Krótkoterminowe ubezpieczenie Auto Assistance na czas wyjazdu dostępne w LINK4 w pakiecie z ubezpieczeniem Podróże. Szczegółowe informacje dotyczące Auto Assistance sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Zobacz też: ubezpieczenie turystyczne Wrocław, ubezpieczenie turystyczne Tajlandia

Ubezpieczenie Assistance dostępne w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

FAQ – często zadawane pytania o assistance na wakacje

Czy ubezpieczenie auta na wakacje za granicą jest obowiązkowe?

I tak, i nie. W innych krajach europejskich najpewniej będzie działać Twoje OC kupione w Polsce lub ewentualnie Zielona Karta – sprawdź to przed wyjazdem. Co do pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych, w tym przede wszystkim assistance, na wakacje za granicą bez problemu wyjedziesz bez nich. Problemy mogą jednak pojawić się później, gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, w którym pomoc ubezpieczyciela mogłaby okazać się nieoceniona.

Jak kupić Auto Assistance na wakacje?

W LINK4 Auto Assistance na wakacje możesz kupić wraz z ubezpieczeniem podróżnym. Wtedy Twój pojazd objęty jest ochroną wyłącznie na czas wyjazdu. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by samochód chroniony był nie tylko w trakcie podróży, ale i na co dzień, warto rozważyć zakup Assistance wraz z OC lub OC/AC.

Na ile wykupię ubezpieczenie assistance na wakacje?

Na ile tylko zechcesz. W LINK4 udostępniamy możliwość zakupu Auto Assistance na wakacje na dowolną liczbę dni. 

Czy wykupując assistance na wakacje, mogę liczyć na holowanie auta do Polski z zagranicy?

To zależy. Każde ubezpieczenie assistance na wakacje podchodzi do tej kwestii inaczej. Jeśli Ci na tym zależy, upewnij się, czy umowa obejmuje holowanie do najbliższego czy wybranego przez Ciebie warsztatu. Ważną kwestię stanowi też limit kilometrów dla holowania, który powinien odpowiadać Twojej trasie. W przypadku podróży zagranicznej przyda Ci się jak najwyższy limit, na poziomie co najmniej kilkuset kilometrów.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz składkę 

już teraz

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon. - pt. 8 - 20