Ikona kalendarza 14.08.2015

LINK4 Partnerem Karty Dużej Rodziny

Wczoraj w Teatrze Powszechnym w Warszawie Roger Hodgkiss – prezes LINK4, podpisał umowę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem – ministrem pracy i polityki socjalnej, dotyczącą przystąpienia LINK4 do programu Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu rodziny wielodzietne będą mogły skorzystać z dodatkowych zniżek na ubezpieczenia.

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny LINK4 oferuje 5 proc. zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC i Pakiet OC+AC, 50 proc. na NNW, 30 proc. na ubezpieczenie mieszkaniowe OC, 10 proc. na ubezpieczenie mieszkania i domu (w tym assistance) oraz 15 proc. na ubezpieczenia turystyczne. Zniżki, które zaczną obowiązywać od 14 września, łączą się z innymi rabatami dostępnymi w LINK4.

Karta Dużej Rodziny (rodziny z trójką dzieci) przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wydano już ponad 1,2 mln kart.

To kolejny element naszej polityki prorodzinnej. Także w samej organizacji mamy wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. W zeszłym roku za tę aktywność zostaliśmy nagrodzeni przez parę prezydencką nagrodą Dobry Klimat dla Rodziny.” – powiedziała Marlena Piekut, dyrektor Pionu Sprzedaży Direct w LINK4 i inicjatorka przystąpienia do Programu Karta Dużej Rodziny.  

Obok LINK4 umowy z ministrem podpisali przedstawiciele takich firm, jak: Orlen, Nutricia, Deutsche Bank, T-Mobile, Energa.

Do Karty Dużej Rodziny dołączają kolejni partnerzy. Mam nadzieję, że pomoc dużym rodzinom już wkrótce stanie się standardem. Dziękuję, że chcecie pomagać tak ważnej grupie, jaką są rodziny wielodzietne w Polsce.” – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Przykładowe inicjatywy prorodzinne w LINK4:

- W siedzibie firmy na rodziców i ich pociechy czekają pokoje wypoczynkowe z zabawkami, przyborami do rysowania, zestawem bajek, audiobooków i książek, gdzie dzieci mogą towarzyszyć rodzicom w pracy, gdy zajdzie taka potrzeba.

- Przyszli ojcowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach "Tatą być", poświęconym roli ojca w rodzinie.

- Co roku LINK4 organizuje całodniowy piknik rodzinny.

- Z okazji dnia dziecka wszystkie dzieci pracowników otrzymują prezenty dopasowane do płci i wieku.

- Rodzicom przysługuje płatny dzień wolny do wykorzystania przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego i przedszkolnego.

- W indywidualnych rozmowach z przyszłymi mamami ustalane są komfortowe rozwiązania dotyczące czasu i miejsca pracy w trakcie ciąży, np. kobieta w ciąży może liczyć na skrócenie czasu pracy do 4 godzin dziennie, przy zachowaniu prawa do pełnego wynagrodzenia.

- Pracownicy mają do wyboru wachlarz warsztatów z różnych obszarów: chustowanie, adaptacja przedszkolna, bajkoterapia, rozwój mowy czyli "logopedia dla rodziców", żywienie dzieci, bezpieczeństwo na drodze i w sieci.

- Pomieszczenia firmy są przystosowane do przewinięcia i wykąpania dziecka. Ponadto do dyspozycji pracowników jest mobilny stolik z zestawem narzędzi plastycznych i zabawkami, który można ustawić bezpośrednio przy stanowisku pracy.

LINK4 przystąpił do programu Karta Dużej Rodziny

Czy artykuł był przydatny?

Kontakt dla mediów

Zdjęcie osoby do kontaktu
Ikonka osoby do kontaktu
Grażyna Kasiak
Rzecznik prasowy
Kup online polisę OC AC