Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

LINK4 Partnerem Karty Dużej Rodziny

14 sierpnia 2015

Wczoraj w Teatrze Powszechnym w Warszawie Roger Hodgkiss – prezes LINK4, podpisał umowę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem – ministrem pracy i polityki socjalnej, dotyczącą przystąpienia LINK4 do programu Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu rodziny wielodzietne będą mogły skorzystać z dodatkowych zniżek na ubezpieczenia.

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny LINK4 oferuje 5 proc. zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC i Pakiet OC+AC, 50 proc. na NNW, 30 proc. na ubezpieczenie mieszkaniowe OC, 10 proc. na ubezpieczenie mieszkania i domu (w tym assistance) oraz 15 proc. na ubezpieczenia turystyczne. Zniżki, które zaczną obowiązywać od 14 września, łączą się z innymi rabatami dostępnymi w LINK4.

Karta Dużej Rodziny (rodziny z trójką dzieci) przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Do tej pory wydano już ponad 1,2 mln kart.

To kolejny element naszej polityki prorodzinnej. Także w samej organizacji mamy wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. W zeszłym roku za tę aktywność zostaliśmy nagrodzeni przez parę prezydencką nagrodą Dobry Klimat dla Rodziny.” – powiedziała Marlena Piekut, dyrektor Pionu Sprzedaży Direct w LINK4 i inicjatorka przystąpienia do Programu Karta Dużej Rodziny.  

Obok LINK4 umowy z ministrem podpisali przedstawiciele takich firm, jak: Orlen, Nutricia, Deutsche Bank, T-Mobile, Energa.

Do Karty Dużej Rodziny dołączają kolejni partnerzy. Mam nadzieję, że pomoc dużym rodzinom już wkrótce stanie się standardem. Dziękuję, że chcecie pomagać tak ważnej grupie, jaką są rodziny wielodzietne w Polsce.” – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Przykładowe inicjatywy prorodzinne w LINK4:

- W siedzibie firmy na rodziców i ich pociechy czekają pokoje wypoczynkowe z zabawkami, przyborami do rysowania, zestawem bajek, audiobooków i książek, gdzie dzieci mogą towarzyszyć rodzicom w pracy, gdy zajdzie taka potrzeba.

- Przyszli ojcowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach "Tatą być", poświęconym roli ojca w rodzinie.

- Co roku LINK4 organizuje całodniowy piknik rodzinny.

- Z okazji dnia dziecka wszystkie dzieci pracowników otrzymują prezenty dopasowane do płci i wieku.

- Rodzicom przysługuje płatny dzień wolny do wykorzystania przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego i przedszkolnego.

- W indywidualnych rozmowach z przyszłymi mamami ustalane są komfortowe rozwiązania dotyczące czasu i miejsca pracy w trakcie ciąży, np. kobieta w ciąży może liczyć na skrócenie czasu pracy do 4 godzin dziennie, przy zachowaniu prawa do pełnego wynagrodzenia.

- Pracownicy mają do wyboru wachlarz warsztatów z różnych obszarów: chustowanie, adaptacja przedszkolna, bajkoterapia, rozwój mowy czyli "logopedia dla rodziców", żywienie dzieci, bezpieczeństwo na drodze i w sieci.

- Pomieszczenia firmy są przystosowane do przewinięcia i wykąpania dziecka. Ponadto do dyspozycji pracowników jest mobilny stolik z zestawem narzędzi plastycznych i zabawkami, który można ustawić bezpośrednio przy stanowisku pracy.

LINK4 przystąpił do programu Karta Dużej Rodziny

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź