Ikona kalendarza 03.02.2015

LINK4 wyróżniony przez parę prezydencką w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”

3 lutego 2015 r. w czasie gali konkursu dla pracodawców "Dobry Klimat dla Rodziny" zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim Roger Hodgkiss, prezes LINK4, otrzymał z rąk pary prezydenckiej główną nagrodę w kategorii firm powyżej 250 pracowników.

 

Konkurs zainaugurowano 23 czerwca ubiegłego roku – w Dniu Ojca. Jego celem jest upowszechnianie i promowanie najlepszych praktyk, które ułatwiają pracownikom godzenie życia zawodowego i rodzinnego. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział ponad 100 firm.

Zgłoszono do niego np. elastyczną organizację pracy, przyzakładowe żłobki i przedszkola, szkolenia dla pracowników w zakresie równowagi praca-życie rodzinne, wewnętrzne programy polityki rodzinnej oraz zachęcanie ojców do korzystania z urlopów związanych z rodzicielstwem.

Nagrody Pary Prezydenckiej otrzymali:

- w kategorii firm powyżej 250 pracowników: LINK4 oraz NUTRICIA,

- w kategorii od 50 do 249 pracowników: WESSLING Polska,

- w kategorii do 49 pracowników: VERMICULITE POLAND - firma produkcyjna Diana Kuprianow,

LINK4 został wyróżniony za szereg działań na rzecz wspierania pracowników i ich rodzin.

Prezydent Komorowski podziękował wszystkim, którzy "współtworzą dobry klimat dla rodziny i wprowadzają rozwiązania sprzyjające polskiej rodzinie". Wyróżnionym gratulował "praktycznego udowodnienia, że można biznes i działalność gospodarczą w sposób umiejętny godzić i łączyć ze wszystkimi innymi funkcjami".

Przykładowe inicjatywy:

- W LINK4 obowiązuje polityka "otwartych drzwi" – w siedzibie firmy na rodziców i ich pociechy czekają dwa pokoje wypoczynkowe z zabawkami, przyborami do rysowania, zestawem bajek, audiobooków i książek, gdzie dzieci mogą towarzyszyć rodzicom w pracy, gdy zajdzie taka potrzeba

- Przyszli ojcowie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach "Tatą być", poświęconym roli ojca w rodzinie.

- Dzięki komunikacji z pracownikami, wspólnie wypracowywane są rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z nich oraz ich rodzin.

- W indywidualnych rozmowach z przyszłymi mamami ustalane są komfortowe rozwiązania współpracy w trakcie ciąży,

- Pracownicy mają do wyboru wachlarz warsztatów z różnych obszarów: chustowanie, adaptacja przedszkolna, bajkoterapia, rozwój mowy czyli "logopedia dla rodziców", żywienie dzieci, bezpieczeństwo na drodze i w sieci,

- Tworząc harmonogramy czasu pracy, przełożeni uwzględniają – na ile pozwala na to organizacja pracy firmy – potrzeby oraz sytuację rodzinną pracowników. Na wniosek pracownika ustalany jest indywidualny rozkład czasu pracy. Pracownicy, w zależności od charakteru pracy, rozliczani są z zadań, a nie czasu pracy. Kobieta będąca w ciąży może liczyć na skrócenie czasu pracy do 4 godzin dziennie, przy zachowaniu prawa do pełnego wynagrodzenia,

- Pomieszczenia firmy są przystosowane do przewinięcia i wykąpania dziecka. Ponadto do dyspozycji pracowników jest mobilny stolik z zestawem narzędzi plastycznych i zabawkami, który można ustawić bezpośrednio przy stanowisku pracy.

- Co roku LINK4 organizuje całodniowy piknik rodzinny.

- Z okazji dnia dziecka wszystkie dzieci pracowników otrzymują prezenty dopasowane do płci i wieku.

- 1 września rodzicom zatrudnionym w LINK4 przysługuje dzień wolny do wykorzystania w pierwszym dniu w szkole lub przedszkolu.  

 Nagroda Pary Prezydenckiej

 

Czy artykuł był przydatny?

Kontakt dla mediów

Zdjęcie osoby do kontaktu
Ikonka osoby do kontaktu
Grażyna Kasiak
Rzecznik prasowy
Kup online polisę OC AC