Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Ranking na najlepsze OC na Rynku

12 stycznia 2013

Z radością informujemy, że mamy NAJLEPSZE OC na rynku!

Zaostrza się konkurencja na rynku polis komunikacyjnych OC. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe już nie walczą ze sobą wyłącznie ceną. Coraz więcej z nich do podstawowego i standardowego dla wszystkich ubezpieczenia OC dodaje bez żadnych opłat usługi dodatkowe. W rankingu Polskiej Izby Motoryzacji najwięcej takich świadczeń oferuje LINK4.

W listopadzie 2012 roku Polska Izba Motoryzacji dokonała przeglądu i oceny 22 pakietów ubezpieczenia OC komunikacyjnego, tworząc ranking najlepszych OC w Polsce. Z analizy PIM wynika, że najszerszy pakiet OC bez dodatkowych opłat oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4, które znalazło się na pierwszym miejscu rankingu. Na kolejnych miejscach rankingu OC znalazły się Aviva oraz Gothaer.

Klienci LINK4 mają zagwarantowane: naprawę pojazdu po wypadku na miejscu zdarzenia (jeśli jest możliwa, do 200 zł), holowanie pojazdu po wypadku do 100 km (niezależnie czy jesteśmy sprawcą, czy poszkodowanym), zapewnienie samochodu zastępczego do 3 dni w przypadku, gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi (także gdy jesteśmy sprawcą) lub został skradziony, pomoc w przypadku uszkodzenia opon (w tym: wymianę koła / naprawę na miejscu lub holowanie i pokrycie kosztów naprawy w warsztacie do 2 tys. zł), a także pomoc informacyjną oraz bezpłatnie Zieloną Kartę.

Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym zaostrza się coraz bardziej, ale już nie tylko cena odgrywa kluczową rolę przy wyborze polisy OC. Firmy oferują coraz więcej, naprawdę przydatnych dodatkowych usług. Warto więc poświęcić trochę czasu i poszukać najlepszej oferty.” - mówi Roman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji.

Źródłami informacji branymi pod uwagę przy ocenie poszczególnych firm i tworzeniu rankingu OC, były materiały informacyjne dostępne na stronach internetowych, w tym warunki ogólne, a także bezpośrednie rozmowy z agentami i przedstawicielami wszystkich 22 badanych towarzystw ubezpieczeniowych.

Polska Izba Motoryzacji jest organizacją samorządu gospodarczego zarejestrowaną na podstawie Ustawy o izbach gospodarczych. Powstała w 1994 roku i skupia przedstawicieli szeroko rozumianego sektora motoryzacyjnego. Zrzesza zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa i stowarzyszenia działające w Polsce. Polska Izba Motoryzacji dociera do: dealerów samochodów, autoryzowanych i nieautoryzowanych stacji obsługi, producentów części i komponentów (przemysł motoryzacyjny), producentów i dystrybutorów wyposażenia warsztatów, organizacji eksperckich, firm certyfikacyjnych, firm ubezpieczeniowych, importerów oraz producentów, serwisów i dealerów jednośladów, stowarzyszeń skupiających firmy sektora

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź