Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Alerty pogodowe od LINK4 teraz także dla kierowców

10 stycznia 2019

LINK4 będzie ostrzegać przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi także swoich kierowców. To efekt pozytywnego odbioru alertów pogodowych, które dotychczas firma wysyłała klientom z polisami mieszkaniowymi.

Od początku 2019 roku klienci posiadający ubezpieczenie komunikacyjne AutoCasco (AC) lub SmartCasco w LINK4, mogą otrzymywać alerty pogodowe ostrzegające przed niebezpiecznymi zdarzeniami atmosferycznymi. Specjalne wiadomości tekstowe będą wysyłane kierowcom w formie SMS na kilka godzin przez wyjątkowym mrozem, intensywnym opadem śniegu, silnym wiatrem, trąbą powietrzną oraz ulewami i burzami. Przez ostatni rok takie komunikaty otrzymywali klienci, którzy w LINK4 ubezpieczyli swoje mieszkanie.

– Prawie 80 proc. naszych klientów oceniło, że wysyłane alerty pogodowe były dla nich przydatne. A ponieważ wzmacnianie relacji z naszymi klientami jest dla nas priorytetowe, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu tej usługi o kolejną grupę ubezpieczonych – tłumaczy Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4. – Wychodzimy z założenia, że ubezpieczyciel powinien działać nie tylko po zdarzeniu, ale też przed nim. Ostrzegając przed nadchodzącym niebezpieczeństwem, możemy lepiej chronić klientów i ich majątek – dodaje.

W całym 2018 roku LINK4 wysłał do klientów posiadających ubezpieczenie mieszkania ponad 190 tys. alertów pogodowych. Najwięcej, bo ponad połowę ostrzeżeń, klienci otrzymali w dwóch miesiącach letnich: w lipcu (41,2 tys.) w związku z występującymi burzami oraz we wrześniu (42,6 tys.) z powodu burz i intensywnych opadów deszczu. Opady deszczu i burze były charakterystyczne dla miesięcy wiosennych i letnich, natomiast silne wiatry i mróz dla miesięcy jesienno-zimowych. Najbezpieczniejszym w 2018 roku był listopad, w którym klienci otrzymali tylko jeden alert związany z intensywnym wiatrem.

 

W krótkiej wiadomości SMS LINK4 informuje klientów o prognozowanym na danym obszarze zdarzeniu atmosferycznym (właściwym dla miejsca ubezpieczonej nieruchomości i/lub miejsca zamieszkania posiadacza pojazdu) oraz przekierowuje ich na stronę internetową w wersji mobile ze wskazówkami, jak się przygotować i jak radzić sobie z nadchodzącym niebezpieczeństwem pogodowym. Dzięki temu klient może przypomnieć sobie m.in. o konieczności szczelnego zamknięcia okien podczas ulew, przestawieniu samochodu z dala od pobliskich drzew na okoliczność zbliżającej się wichury, a w przypadku gwałtownej burzy o zabezpieczeniu sprzętu gospodarstwa domowego czy rtv.

– Klienci najbardziej cenią sobie w naszych alertach sam fakt ich wysyłania, ale też zwięzłość komunikatu, który w nim zawieramy i odpowiednio wczesny czas wysyłki, który umożliwia im przygotowanie się przed zdarzeniem – wyjaśnia Agata Ambroziak-Rogulska, Dyrektor Departamentu Produktu w LINK4. – Wszystkie alerty wysyłamy z dokładnością do poziomu gminy, w której znajduje się nieruchomość lub w której mieszka posiadacz pojazdu, dzięki czemu możemy je wysyłać klientom, którzy rzeczywiście znajdują się w strefie możliwego zdarzenia pogodowego – dodaje.

W 2018 roku najwięcej ostrzeżeń burzowych trafiło do klientów, którzy posiadają nieruchomości w Łodzi, Gdańsku i Powiecie Wejcherowskim. Alerty związane z intensywnymi opadami najczęściej były wysyłane do klientów w Łodzi i Powiecie Piaseczyńskim. Powiadomienia związane ze śniegiem i mrozem najczęściej odbierali klienci z Powiatu Żywieckiego i Rzeszowa, a z silnym wiatrem w Gdańsku, Jeleniej Górze i Wrocławiu.

Obszary, do których najczęściej były kierowane alerty w podziale na zjawiska pogodowe

Komunikaty z alertami pogodowymi są rozsyłane na podstawie informacji na bieżąco pozyskiwanych we współpracy ze Skywarn Polska – Polscy Łowcy Burz, stowarzyszeniem monitorującym burze i ekstremalne zjawiska meteorologiczne.

– Współpraca z LINK4 znacząco poszerzyła grono odbiorców naszych ostrzeżeń, w związku z czym zwiększeniu uległo bezpieczeństwo mieszkańców Polski. Bardzo nas cieszy, że ponad 80 procent klientów ubezpieczyciela oceniło alerty opracowane na bazie naszych ostrzeżeń jako przydatne. Jest to ogromna satysfakcja dla nas. Dzięki temu wiemy, że warto działać – mówi Piotr Szuster ze Skywarn Polska, twórca systemu SkyPredict 2, który w czasie rzeczywistym dostarcza dokładne ostrzeżenia i w którym stowarzyszenie prowadzi osłonę meteorologiczną.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź