Zdjęcie głównego artykułu
Ikona kalendarza 28.08.2023

LINK4 Mama i Tata z nową ofertą ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci

Ikona kalendarza 28.08.2023

LINK4 Mama i Tata z nową ofertą ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci

We wrześniu do szkół pójdzie ponad 4,5 miliona uczniów w Polsce. Dla rodziców to czas zakupu nie tylko materiałów edukacyjnych i przyborów, ale także ubezpieczenia szkolnego NNW. Specjalną ofertę przygotował LINK4 w ramach ubezpieczenia LINK4 Mama i Tata. Nowością jest m.in. pomoc psychologiczna, w ramach której uczeń może skorzystać z 10 telekonsultacji z psychologiem.  

Z danych Ministerstwo Edukacji i Nauki wynika, że w roku szkolnym 2021/22 w szkołach i placówkach oświatowych doszło do ponad 23 tysięcy wypadków. Daje to ponad 120 zdarzeń dziennie. Najczęstsze urazy to złamania, stłuczenia i zwichnięcia. Młodzi ludzie coraz częściej borykają się także z problemami zdrowotnymi natury psychicznej. Tylko w ciągu ostatnich 5 latach podwoiła się liczba młodych pacjentów, u których zdiagnozowano depresję. 

– W dzisiejszych czasach musimy zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale też psychiczną uczniów. W LINK4 Mama i Tata wprowadziliśmy pomoc psychologiczną, w ramach której dziecko może skorzystać z 10 telekonsultacji z psychologiem. To część Assistance Zdrowie – mówi Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor Departamentu Produktu w LINK4.

Ubezpieczenie szkolne NNW od LINK4 to m.in. świadczenie za wiele uszczerbków na zdrowiu i urazów, w tym za złamania, zwichnięcia, skręcenia, utraty zębów stałych, porażenia, oparzenia czy odmrożenia, a także za pobyt w szpitalu czy wstrząśnienie mózgu. Dodatkowo ubezpieczenie NNW obejmuje pokrycie kosztów leków w przypadku wystąpienia choroby spowodowanej ugryzieniem lub ukąszeniem przez owada lub kleszcza, zakupu lub naprawy okularów czy aparatu słuchowego uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki oświatowej, leczenie uszkodzonych w wyniku wypadku zębów czy rehabilitację po pobycie dziecka w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W ramach szkolnego NNW LINK4 wypłaci też świadczenie za uszczerbek na zdrowiu spowodowany uprawianiem sportu (oprócz zawodowego uprawiania sportu i uprawiania sportu wysokiego ryzyka).

– W LINK4 opracowaliśmy unikatowy pakiet ubezpieczeń dla dziecka, w ramach którego rodzic sam decyduje, co wybrać. Można go skonstruować dowolnie, łącząc dostępne w ofercie produkty, czyli NNW, Assistance Szybka Pomoc oraz Assistance Zdrowie. Istnieje również możliwość wybrania tylko jednego produktu – podkreśla Agata Ambroziak-Rogulska

Rodzice i opiekunowie mają do wyboru:

  • NNW z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł obejmujące ochroną wiele uszczerbków na zdrowiu i urazów, a także wstrząśnienia mózgu, zachorowanie na inwazyjną chorobę pneumokokową czy też sepsę. 
  • Assistance Zdrowie obejmujący w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku konsultacje telefoniczne z pediatrą, organizację i pokrycie kosztów dwóch wizyt u pediatry, a także 10 telekonsultacji z psychologiem oraz 15% zniżki na wskazane badania laboratoryjne.
  • Pakiet Assistance Szybka Pomoc, a w jego ramach zakup i dostawę leków czy sprzętu rehabilitacyjny do określonej kwoty, prywatne lekcje w przypadku nieobecności w szkole w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania czy organizację i pokrycie kosztów łóżka szpitalnego dla opiekuna dziecka, które w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku trafi do szpitala.

Na stronie internetowej: www.link4mama.pl dostępny jest kalkulator, który prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt całkowity polisy. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego pod numerem 604 14 14 14 z naszymi konsultantami oraz do bezpośredniego spotkania z agentami. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdują się w OWU na stronie https://dokumenty.link4.pl/
 

Czy artykuł był przydatny?

Kontakt dla mediów

Zdjęcie osoby do kontaktu
Ikonka osoby do kontaktu
Grażyna Kasiak
Rzecznik prasowy
Kup online polisę OC AC