Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

LINK4 najlepszym cyfrowym ubezpieczycielem

23 kwietnia 2019

Decyzją kapituły Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń LINK4 został nagrodzony tytułem Najlepszego Cyfrowego Ubezpieczyciela 2018.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali Banking & Insurance Forum. Kapituła doceniła LINK4 za odważne wdrażanie na polskim rynku ubezpieczeniowym nowych technologii, które zmieniają sposób myślenia o ubezpieczeniach, oraz innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami.

W imieniu firmy nagrodę odebrała prezes zarządu, Agnieszka Wrońska, która następnego dnia wzięła udział w panelu 13. Insurance Forum, na temat analizy danych i machine learning w ubezpieczeniach. – Dziś analizy danych nie wykorzystuje się w pełnym zakresie, tymczasem kluczową jest potrzeba zrozumienia biznesu przez dane i budowanie organizacji data-driven – przekonywała prezes Agnieszka Wrońska.

LINK4 wdraża rozwiązania oparte na nowych technologiach zarówno w wewnętrznych procesach, jak i w relacjach z klientem, już od dwóch lat. Tylko w 2018 roku firmę wspierało 10 robotów, m.in. w obszarze szkodowym, sprzedażowym i obiegu dokumentacji. Na innowacyjnym podejściu zyskują także klienci, którzy w uproszczonym procesie likwidacji szkody online mogą otrzymać wypłatę odszkodowania w kilka godzin. Te i inne udogodnienia dla klientów możliwe są dzięki zmianie sposobu myślenia w całej organizacji.

- Klient nie budzi się rano z myślą, że kupi sobie ubezpieczenie, a nasz pracownik, że zrobi sobie dziś sztuczną inteligencję. Musimy przygotować się do zmiany. I żeby ludzie zobaczyli potencjał do wykorzystywania danych, musimy wykonać dużo pracy – dodaje prezes LINK4.

Insurance Forum to prestiżowe spotkanie liderów branży ubezpieczeniowej, miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji o przyszłości rynku. Jest to wydarzenie przeznaczone nie tylko dla przedstawicieli rynku ubezpieczeniowego, ale także dla wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się i będzie się dziać w branży usług finansowych.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź