Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

LINK4 wybiegał pomoc dla fundacji Ratownictwo Motocyklowe

20 czerwca 2018

W miniony weekend biegacze LINK4 wzięli udział w Biegu Firmowym w warszawskim Forcie Bema, gdzie w pięciu zespołach pokonali łącznie 125 km. Za każdy przebiegnięty kilometr firma przekaże 20 zł na konto fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Bieg Firmowy to cykliczna charytatywna sztafeta, w której udział mogą wziąć pracownicy firm z całej Polski. Celem imprezy, poza promocją aktywnego trybu życia, jest pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Poza zakupem pakietów startowych dla swoich biegaczy, w tym roku LINK4 postanowił wesprzeć także Fundację Ratownictwo Motocyklowe. Za każdy przebiegnięty kilometr firma przekaże organizacji 20 zł, co przy dystansie 125 km oznacza wsparcie w wysokości 2,5 tys. zł.

Tegorocznym biegiem LINK4 rozpoczyna długofalową współpracę z fundacją Ratownictwo Motocyklowe Polska, której misją jest ratowanie życia poprzez niesienie pierwszej pomocy, edukację i wspieranie rozwoju ratownictwa. Wcześniej firma wsparła fundację w projekcie Motomajówki Unilink, czyli motocyklowej wyprawy po Bałkanach, w której do pokonania było ok. 5 tys. kilometrów. Za każdy przejechany kilometr LINK4 przekazał złotówkę na funkcjonowanie profesjonalnego motoambulansu.

Działalność społeczna jest wpisana w DNA firmy. Przez kilka lat LINK4 współpracował z Fundacją Jaśka Meli, a pracownicy firmy na bieżąco angażują się w działania społeczne. W ostatnie Mikołajki, 6 grudnia, wolontariusze LINK4 zorganizowali świąteczny kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla rodziny w ramach Świątecznej Paczki, oraz na zakup butów ortopedycznych dla 2-letniego Adasia. W swojej siedzibie firma gościła również mamy ze stowarzyszenia „Wspólnymi Siłami”, które na świątecznym kiermaszu sprzedawały ozdoby i stroiki świąteczne. Uzyskane pieniądze wsparły prowadzony przez stowarzyszenie dom samotnej matki na warszawskiej Białołęce.

LINK4 bierze także udział w rozpoczynających się w czwartek, 21 czerwca, Żeglarskich Mistrzostwach Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych, których tradycją stało się wspieranie wybranej akcji charytatywnej. W 2017 roku w Ubezpieczeniowych Regatach Charytatywnych ekipy zbierały środki na pomoc fundacji Ocean Marzeń, która wychowuje dzieci z domów dziecka poprzez żeglarstwo. Zebrano wówczas ponad 17 tys. zł, a najbardziej hojna okazała się załoga LINK4!

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź