Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Polisa dla urwisa w szkolnej wyprawce

03 września 2019

Średnio nawet 1,7 tys. zł może wydać polska rodzina w tym roku na wyprawkę szkolną dla dziecka. Warto, by pośród nowych zeszytów i plecaków znalazła się też polisa ubezpieczeniowa.

Rodziny z jednym dzieckiem wydadzą w tym roku na skompletowanie wyprawki do szkoły średnio ponad 1,3 tys. zł – wynika z raportu Deloitte „Wyprawka szkolna 2019”. Koszt rośnie z każdym kolejnym dzieckiem: przy dwójce do prawie 1,9 tys. zł, a trójce nawet 2,7 tys. zł. Aż jedną trzecią tej kwoty stanowić mają koszty zakupu ubrań i dodatków, a niewiele mniej wydatki związane z artykułami szkolnymi, takimi jak zeszyty, bloki, długopisy czy plecaki. Przy tych kwotach wydatek na poziomie 42 zł na cały rok wydaje się niewielki. A od tylu właśnie zaczynają się ceny polis w LINK4 Mama i LINK4 Dziecko, które zapewnią ochronę ubezpieczeniową na cały rok szkolny.

– Kompletując wyprawkę szkolną bardzo często zapominamy właśnie o ubezpieczeniu, bo przecież szkoła może to za nas zrobić. Może, ale nie musi. Na rynku dostępne są ciekawe i elastyczne rozwiązania, które przy niewielkim koszcie zapewnią ochronę znacznie szerszą niż polisy sprzedawane w szkołach. W naszej ofercie proponujemy ubezpieczenie, które będzie działać nie tylko w szkole w czasie lekcji, ale też na zajęciach pozalekcyjnych czy nawet, kiedy dziecko jest chore. W takich przypadkach organizujemy korepetycje w domu, a jeśli choroba wymaga pobytu w szpitalu, zorganizujemy łóżko szpitalne dla rodzica – tłumaczy Patrycja Kotecka, dyrektor Pionu Marketingu w LINK4. 

42 zł – tyle kosztuje najtańszy wariant całorocznej polisy NNW w pakiecie LINK4 Dziecko.
To zaledwie 2,5% średniego kosztu wyprawki szkolnej, jaki polskie rodziny poniosą w tym roku. 

 W linii produktowej LINK4 Mama klienci mają do wyboru dwa pakiety, które mogą modułowo układać wedle własnych potrzeb. Pierwszy to LINK4 Dziecko, który dedykowany jest dzieciom i zawiera ubezpieczenie NNW (z sumą ubezpieczenia do 100 tys. zł). Ochroną objęte są nie tylko następstwa nieszczęśliwych wypadków – LINK4 wypłaci również świadczenie w  przypadku wstrząśnienia mózgu, pneumokoków i sepsy. Przykładowo, decydując się na sumę ubezpieczenia o wartości 50 tys. zł, LINK4 wypłaci co najmniej 1,5 tys. zł za złamaną rękę, a jeżeli dziecko w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafi do szpitala, świadczenie wyniesie 100 zł za każdy dzień pobytu (do 2 tys. zł). Ubezpieczenie dziecka można powiększyć o pakiet medyczny i Assistance.

Zaletą pakietu dla dzieci, którą często wskazują klienci, jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ze swoim szerokim zakresem polisa może z powodzeniem zastąpić tzw. szkolne NNW. Ubezpieczenie działa nie tylko w szkole, ale także na zajęciach pozalekcyjnych, nawet tak kontuzjogennych jak zajęcia karate. To właśnie dlatego najwyższy poziom sprzedaży pakietów dla dzieci przypada na wrzesień, gdy do szkół wracają uczniowie.

Ochrona także dla rodzica

Drugi pakiet – LINK4 Mama – dedykowany jest rodzicom i obejmuje ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia do 50 tys. zł oraz OC w życiu prywatnym (z sumą gwarancyjną do 150 tys. zł), które obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim zarówno przez mamę, jak i przez dzieci. Decydując się na jeden z tych produktów lub oba jednocześnie, istnieje możliwość uzupełnienia ubezpieczenia o pakiet medyczny dla mamy, w ramach którego LINK4 zorganizuje i pokryje połowę kosztów wizyty u lekarzy różnych specjalizacji, pomoc prawną oraz Pakiet Assistance Szybka Pomoc z całodobowym concierge bez limitu.

Sprzedaż oferty wspierają innowacyjne kalkulatory na stronie link4mama.pl, za które w kwietniu br. firma została nagrodzona tytułem Lider 2018 w konkursie Techno Biznes "Gazety Bankowej", a wcześniej brązową statuetką w prestiżowym konkursie MIXX Awards za przystępność i praktyczność rozwiązania w kategorii User Experience. Kalkulatory intuicyjnie prowadzą użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, na bieżąco wyliczając koszt całkowity polisy.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź