Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Pomoc po wypadku dla klientów LINK4

03 marca 2020

LINK4 startuje z nowym ubezpieczeniem, będącym dodatkiem do polisy komunikacyjnej OC, „Pomoc po wypadku”. Ubezpieczyciel odpowie za szkodę spowodowaną z winy sprawcy, który posiada polisę dla swojego pojazdu w innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Nowy dodatek do oferty ubezpieczenia OC ma wesprzeć klientów, którzy brali udział w zdarzeniu drogowym nie ze swojej winy. Jeśli odpowiedzialność za szkodę będzie ponosić wyłącznie kierujący lub posiadacz drugiego pojazdu, ubezpieczony w innej firmie niż LINK4, wówczas ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie klientowi, i sam wystąpi z regresem do ubezpieczyciela sprawcy. To duże udogodnienie dla klientów, którzy nie będą musieli ubiegać się o odszkodowanie w firmie, z którą nie łączy ich żadna umowa.

– Dotychczas ubezpieczony, który był poszkodowany w wypadku drogowym, ubiegał się o odszkodowanie z polisy sprawcy, niejednokrotnie ubezpieczonego w innym towarzystwie. To często wywoływało poczucie niepewności w stresującej sytuacji, jaką jest wypadek. Dzięki nowemu produktowi cały ten stres chcemy zdjąć z naszych klientów i dodatkowo wesprzeć ich także po samym wypadku – wyjaśnia Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4.

LINK4 nie tylko odpowie za szkodę z winy sprawcy, ale też zwróci koszty holowania lub parkowania pojazdu swojego klienta, wynajmu pojazdu zastępczego lub kosztów związanych z koniecznością korzystania z usług przewozu osób lub towarów ze względu na brak możliwości użytkowania uszkodzonego pojazdu. Ubezpieczenie pokryje także koszty obowiązkowego dodatkowego badania technicznego oraz uszkodzenia bagażu podręcznego.

– Oferowane ubezpieczenie obejmie także bagaż podręczny, który znajdował się w pojeździe w chwili powstania szkody. To m.in. torebki, teczki, plecaki z zawartością, a także telefon komórkowy, tablet i laptop – wylicza Agata Ambroziak-Rogulska, dyrektor Departamentu Produktu LINK4. – Istotne, by bagaż podręczny był przewożony w przeznaczonych do tego miejscach, futerałach lub uchwytach – dodaje.

Suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu „Pomoc po wypadku” wynosi 300 tys. zł, a ochrona obejmuje szkody na terenie Polski. Składka roczna to koszt w wysokości 10 zł.

„Pomoc po wypadku” uzupełnia dotychczasową ofertę dla klientów posiadających polisy komunikacyjne w LINK4. W 2018 roku ubezpieczyciel wprowadził na rynek dodatek medyczny do polisy NNW „Wracaj do zdrowia”, w którym oferuje wsparcie klientów w leczeniu po wypadku drogowym, a od 2019 roku w ofercie dostępne jest ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”, w którym ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty związane z kradzieżą pojazdu do kwoty 2 tys. zł.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź