Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Pracownicy LINK4 we wspólnej akcji Grupy PZU

04 maja 2020

Pracownicy spółek z Grupy PZU łączą siły, by pomagać w walce z koronawirusem. Organizują zbiórkę pieniędzy m.in. na zakup tzw. namiotów barierowych dla chorych. To wynalazek lekarza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, chroniący przed zarażeniem innych pacjentów i personel szpitali.

W akcji biorą udział pracownicy ze wszystkich spółek z Grupy PZU, LINK4, Banku Pekao i Alior Banku. Do każdej zebranej przez pracowników złotówki spółki dołożą drugą.

– Największą wartością LINK4 są ludzie, którzy nie tylko mają wielkie serca, ale są też bardzo zaangażowani w pomoc innym. Cieszymy się, że wspólnie możemy dołożyć naszą społeczną cegiełkę do tego projektu i w poczuciu odpowiedzialności podwoić szczodrość naszych pracowników – wyjaśnia Marlena Piekut, dyrektor Pionu HR i Relacji z Klientem.

Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone m.in. na zakup namiotów barierowych, które szczelnie odgradzają chorego od otoczenia, a tym samym chronią inne osoby przed zakażeniem. Autorem innowacyjnego pomysłu jest doktor Marcin Kaczor, kierownik Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

– Namiot barierowy umożliwia całkowite odseparowanie się od wirusów i zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Jego powłoka chroni inne osoby przed zarażeniem, a jednocześnie pozwala lekarzom na przeprowadzanie wszystkich niezbędnych zabiegów medycznych – wyjaśnia doktor Marcin Kaczor.

To kolejna inicjatywa, którą podejmuje w czasie pandemii LINK4. Wcześniej ubezpieczyciel wsparł kwotą 100 tys. zł Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie, z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej, a także inne doraźne działania, które placówka podejmuje w celu ochrony pacjentów i personelu szpitala. Firma przekazała także warzywa i owoce dla medyków, oraz przeprowadziła akcję pracowniczą, dzięki której ubezpieczyciel wesprze finansowo Fundację Ocean Marzeń, swojego społecznego partnera.

– Z powodu pandemii wszyscy znaleźliśmy się w nadzwyczajnej sytuacji i szukamy rozwiązań, które wpierają najbardziej potrzebujących. Dziś niewątpliwie tą grupą są służby medyczne, które wykonują heroiczną pracę w walce o nasze zdrowie i życie. Ale nie zapominamy też o innych, z którymi dotychczas współpracowaliśmy, bo dziś to wsparcie musi być wielowymiarowe – mówi Agnieszka Wrońska, prezes zarządu LINK4.

 

Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już prawie 20 mln zł.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź