Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Rower na raty z ubezpieczeniem od kradzieży

16 czerwca 2020

Trwa druga edycja wspólnej oferty Credit Agricole i LINK4. Dzięki niej rowerzyści nie tylko rozłożą zakup roweru na wygodne raty, ale dodatkowo otrzymają roczne ubezpieczenie sprzętu na wypadek kradzieży.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem roweru jako alternatywy dla środków transportu publicznego. Wielu obawia się jednak kradzieży drogiego sprzętu i chce się przed nią zabezpieczyć. Wspólna oferta Credit Agricole i LINK4 jest rozwiązaniem, które odpowiada na te obawy.

– Kradzieże rowerów są niestety powszechnym problemem. Z obawy przed utratą nowego roweru często nie chcemy przeznaczyć większej kwoty na jego zakup – tłumaczy Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych Credit Agricole.

Każdy, kto zakup roweru sfinansuje kredytem ratalnym banku Credit Agricole, może otrzymać ubezpieczenie swojego sprzętu w LINK4 na cały rok, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Oferta dotyczy każdego roweru zakupionego na raty, niezależnie od jego ceny.

– Wspólną ofertę przygotowaliśmy już rok temu i widzimy, że klienci chętnie z niej korzystają. Liczymy, że podobnie będzie w tym roku – zauważa Mariusz Rosa, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Innowacji w LINK4. – Nasze ubezpieczenie obejmuje przypadki utraty roweru w wyniku kradzieży z włamaniem i kradzieży zwykłej, pod warunkiem jednak, że rower był zabezpieczony łańcuchem, linką stalową lub kłódką szeklową, czyli popularnym U-lockiem – dodaje.

Ochrona ubezpieczeniowa zadziała także w sytuacji rabunku roweru, czyli jego utraty w związku z użyciem siły lub groźby jej natychmiastowego użycia, albo doprowadzenia do stanu nieprzytomności lub bezbronności ubezpieczonego. Co ważne, ubezpieczenie roweru przy jego zakupie nie wymaga żadnych dodatkowych formalności.

– Wystarczy, że klient kupi rower na raty w banku, a my zajmiemy się resztą. Co ważne, polisa zadziała również w przypadku kradzieży roweru na ulicy, np. z parkingu pod domem lub biurem. Tak szeroki zakres ubezpieczenia zdecydowanie wyróżnia nas na rynku – podkreśla Tomasz Kamiński, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Partnerami w banku Credit Agricole.

Jeśli dojdzie do kradzieży, LINK4 wypłaci świadczenie równe wartości roweru w chwili zakupu. Klient powinien niezwłocznie zgłosić kradzież na policji i do ubezpieczyciela. Oferta dostępna jest u partnerów ratalnych banku Credit Agricole.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź