Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Wsiadasz na rower? Pamiętaj nie tylko o kasku

01 marca 2018

Z początkiem marca na ulicach wielu polskich miast znów pojawią się miejskie rowery. Jeśli zamierzasz korzystać z jednośladu, pomyśl o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Chociaż ujemne temperatury i utrzymujący się w niektórych częściach kraju śnieg nie zachęcają do korzystania z jednośladu, to w niektórych miastach pojawiły się już pierwsze gotowe do użycia stacje rowerowe. Miejskie wypożyczalnie wznowiły działalność m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Opolu. Sezon na rower można zatem uznać za otwarty.

Ale poruszanie się jednośladem po miejskiej dżungli nie jest pozbawione ryzyk. Zdarza się, że rowerzyści narażeni są na agresywnych kierowców, pojawiających się nagle przechodniów, uszkodzenia techniczne czy w końcu kradzież swojego jednośladu. To zagrożenia, których nie można przewidzieć, ale można się przed nimi zabezpieczyć, by zminimalizować skutki ich wystąpienia.

- Chcemy przypomnieć, że nie tylko kask zapewni rowerzystom bezpieczną jazdę. Może bowiem się zdarzyć, że niechcący zarysujemy komuś lusterko kierownicą roweru albo w wyniku zderzenia przy przejściu dla pieszych uszkodzimy komuś ciało. W takich sytuacjach warto zabezpieczyć się odpowiednią polisą ubezpieczeniową. Wówczas to nie my, a zakład ubezpieczeń poniesie koszty rekompensaty finansowej za powstałe szkody – tłumaczy Mikołaj Kozieł, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży B2B w LINK4.

W LINK4 rowerzyści mogą skorzystać z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. rowerowego NNW i OC. Polisa OC pozwala zabezpieczyć siebie na wypadek wyrządzenia szkód osobowych lub rzeczowych innym uczestnikom zdarzenia podczas jazdy rowerem. NNW z kolei chroni samego rowerzystę przed następstwami nieszczęśliwych wypadków powodujących trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego w związku z użytkowaniem roweru.

Dodatkowo, klienci, którzy posiadają własne rowery i mają ubezpieczenie mieszkania lub domu w LINK4, mogą skorzystać z opcji Assistance Rowerowy. Obejmuje on organizację i pokrycie kosztów pomocy w razie wypadku rowerowego w okresie ochrony ubezpieczeniowej, zgodnie z warunkami określonymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź