Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Assistance – pomoc drogowa w ramach ubezpieczenia

Image
Ikona klienta
352zł

Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
352zł

Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena obejmuje: ubezpieczenie OC.

Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
593zł

Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
593zł

Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC.

Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
722zł

Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.

OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
722zł

Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena obejmuje: OC + AC + Auto Assistance.

Oblicz składkę
Czas czytania: 8 min. 8 sek.

Wypadek, kolizja i awaria samochodu mogą zdarzyć się każdemu kierowcy. Z myślą o nieprzewidzianych sytuacjach warto zaopatrzyć się w Assistance. Pomoc drogowa w ramach ubezpieczenia zwiększy poczucie bezpieczeństwa podczas podróży. Sprawdź, czym jest, jak działa i jak kupić ubezpieczenie Assistance.

Na drodze mogą Cię spotkać różne nieprzewidziane sytuacje. Brak paliwa w baku, pęknięta opona, rozładowany akumulator lub inna awaria skutkująca unieruchomieniem pojazdu to zmora kierowców. W takich sytuacjach przyda Ci się profesjonalna, szybka pomoc drogowa. Dzięki Assistance otrzymasz pomoc już w pierwszych chwilach po zdarzeniu. To niejedyna zaleta tego ubezpieczenia. W tym artykule dokładnie wyjaśniamy, czym jest Auto Assistance, jaki zakres obejmuje i dlaczego warto je posiadać.

Czym jest pomoc drogowa w ramach Assistance?
 

Auto Assistance zapewnia pomoc w razie unieruchomienia samochodu na skutek awarii, kolizji, wypadku, a także aktów wandalizmu i kradzieży. Polisa pokrywa koszty wskazane w OWU i do wysokości określonych limitów w razie wielu nieprzewidzianych sytuacji. Zakres terytorialny, jaki obejmuje ubezpieczenie, ustalany jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W przypadku LINK4 pomoc jest świadczona na obszarze prawie całej Europy oraz obejmuje nie tylko kierowcę, ale i pasażerów pojazdu. 

Warto wiedzieć! Ubezpieczenie dobrowolne Assistance to polecane rozwiązanie dla każdego kierowcy. Przyda się zarówno tym, którzy dużo podróżują swoim samochodem, jak i osobom, które z samochodu korzystają na co dzień, np. dojeżdżając do pracy. Assistance sprawdzi się także, gdy wybierasz się na wakacje lub ferie w Polsce i poza granicami kraju.

Polisy Auto Assistance mogą różnić się zakresem świadczeń w zależności od ubezpieczyciela i wariantu. Na przykład, w LINK4 możesz wybrać jeden z trzech wariantów: Auto Assistance, Auto Assistance Plus oraz Auto Assistance Komfort. 

Podstawowy, cieszący się dużym zainteresowaniem klientów, wariant Auto Assistance obejmuje szereg świadczeń, w tym m.in. złomowanie, samochód zastępczy do 4 dni w razie kradzieży lub wypadku, opiekę dla zwierząt czy opiekę nad dziećmi w przypadku hospitalizacji rodzica. W ramach tej polisy ubezpieczony otrzymuje też szybką interwencję pomocy drogowej, która obejmuje takie świadczenia jak m.in. holowanie, wymianę koła czy dostarczenie paliwa.

Posiadający polisę poszkodowany otrzymuje pomoc techniczną w razie awarii, kolizji, wypadku, wandalizmu, kradzieży i uszkodzenia samochodu. W przypadku Assistance pomoc drogowa może obejmować:

 • próba naprawy na miejscu zdarzenia;
 • wymianę koła – jeśli dojdzie to pęknięcia, wybuchu, przebicia i innego uszkodzenia opony, pomoc drogowa pomoże w wymianie koła na koło zapasowe znajdujące się w pojeździe;
 • holowanie – jeśli naprawa pojazdu jest niemożliwa na miejscu, Twoje auto zostanie bezpiecznie odholowane do warsztatu, garażu, na parking lub w inne wskazane przez Ciebie miejsce w ramach limitu kilometrów;
 • otwarcie samochodu w przypadku zniszczenia albo utraty kluczyków – gdy zgubisz lub uszkodzisz kluczyk, podejmiemy próbę otworzenia samochodu;
 • dostarczenie paliwa – gdy zabraknie Ci paliwa w baku, pomoc drogowa Ci je dowiezie;;
 • uruchomienie w przypadku rozładowanego akumulatora – rozładowany akumulator to jedna z najczęstszych samochodowych usterek, zwłaszcza w okresie zimowym. W sytuacji, gdy do niej dojdzie, możesz liczyć na pomoc specjalistów;
 •  
 • pomoc, gdy nalejesz niewłaściwe paliwo – jeśli zdarzy Ci się nalać do baku niewłaściwe paliwo, bezwzględnie nie uruchamiaj silnika. Jak najszybciej skontaktuj się z pomocą drogową w ramach Assistance.;
 • pomoc, jeśli paliwo zamarznie – aby uruchomić silnik i wyruszyć w drogę, paliwo musi mieć płynną formę w układzie. Jeżeli dojdzie do zamarznięcia, możesz liczyć na odholowanie pojazdu..

Odległość, na jaką laweta odholuje samochód, zależy od tego, jaki wariant wybierzesz. Jakie limity kilometrów może obejmować to ubezpieczenie? Pomoc drogowa w wariancie podstawowym Auto Assistance oraz wariancie Auto Assistance Plus odholuje pojazd na odległość do 500 km od miejsca zdarzenia. W wariancie Auto Assistance Komfort LINK4 oferuje holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski oraz do 750 km na terenie Europy.

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

Jak działa pomoc drogowa w ramach Assistance?
 

Rozładował Ci się akumulator, przebiła opona albo zabrakło paliwa w baku? To tylko kilka z wielu sytuacji, w których przyda się pomoc drogowa. Ubezpieczenie Assistance zapewni Ci niezbędną pomoc już w pierwszych chwilach po zdarzeniu. Aby ją otrzymać, jak najszybciej skontaktuj się telefonicznie z towarzystwem ubezpieczeniowym. 

Podaj swoje dane i krótko opisz bieżącą sytuację, np. wlanie do baku niewłaściwego paliwa czy też awarię bądź kolizję skutkującą unieruchomieniem auta. Specjalista przekaże informacje o zdarzeniu i potrzebie pomocy do odpowiednich osób. Następnie w krótkim czasie skontaktuje się z Tobą osoba z firmy świadczącej pomoc drogową, z którą ustalisz najważniejsze szczegóły dotyczące Twojej lokalizacji. Po przyjeździe specjaliści udzielą Ci pomocy.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie Assistance?
 

Istnieje wiele sytuacji, gdy przydatna, a często niezbędna okazuje się pomoc drogowa. Assistance w takich przypadkach jest więc dobrym wyborem. Wyobraź sobie, że jedziesz z rodziną na wakacje i w trakcie podróży Twoje auto odmawia posłuszeństwa w środku lasu. Rozładowany akumulator? Brak paliwa w baku? A może przebita opona? Nie każdy kierowca potrafi albo ma możliwość (np. z powodu braku odpowiednich narzędzi) samodzielnej naprawy usterki. Jeśli posiadasz polisę Auto Assistance, zrobią to za Ciebie fachowcy. 

Na pomoc możesz liczyć w przypadku innych zdarzeń losowych, które powodują unieruchomienie pojazdu. Mogą one wynikać z różnych powodów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do pierwszej grupy należą przyczyny pochodzenia hydraulicznego, elektrycznego, pneumatycznego, elektronicznego i mechanicznego. Jeśli zgubisz, zniszczysz albo zatrzaśniesz kluczyki w aucie, możesz liczyć na próbę otworzenia pojazdu. Na pomoc możesz też liczyć, gdy zatankujesz niewłaściwe paliwo albo paliwo zamarznie w baku. To sytuacje, w których samodzielne szukanie pomocy mogłoby być czasochłonne i trudne. Dzięki polisie Assistance wystarczy jeden telefon, a pomoc drogowa do Ciebie przyjedzie.

Jednak nie każdy problem można rozwiązać na miejscu zdarzenia. Poważniejsze awarie i uszkodzenia pojazdu wymagają naprawy w warsztacie. Jeśli zatem specjaliści nie są w stanie naprawić usterki na miejscu, odholują Twoje auto do mechanika. Pomoc drogowa dysponuje niezbędnym sprzętem i pojazdami, które umożliwiają bezpieczne i sprawne odholowanie samochodu.

Zakres ubezpieczenia Assistance
 

Zakres świadczeń w ramach polisy Assistance może różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zazwyczaj obejmuje pomoc drogową oraz dodatkowe usługi, takie jak zapewnienie samochodu zastępczego, opłacenie kosztów noclegu w hotelu czy opiekę nad dziećmi.

W LINK4 masz do wyboru trzy warianty polisy: Auto Assistance, Auto Assistance Plus oraz Auto Assistance Komfort. 

Zakres Auto Assistance

W ramach tego wariantu otrzymujesz pomoc techniczną obejmującą m.in. naprawę na miejscu zdarzenia czy holowanie do 500 km. W wariancie tym znajduje się też:

 • zezłomowanie auta,
 • transport ze szpitala do miejsca zamieszkania (gdy hospitalizacja trwa więcej niż 5 dni),
 • opieka nad dziećmi, gdy w momencie i miejscu zdarzenia jesteś ich jedynym opiekunem albo w przypadku hospitalizacji,
 • wizyta kogoś bliskiego w szpitalu wraz z kosztami zakwaterowania,
 • pokrycie kosztów parkowania do 3 dni,
 • pokrycie kosztów opieki nad przewożonymi w pojeździe zwierzętami lub ich transport do schroniska albo hotelu dla zwierząt.

Ponadto otrzymujesz też jedno z poniższych świadczeń do wyboru:

 • samochód zastępczy do 4 dni w razie kradzieży bądź wypadku,
 • przewóz pasażerów i kierowcy do miejsca zamieszkania albo celu podróży (limit w Polsce to 400 zł, a w Europie – 1000 zł),
 • nocleg w hotelu w sytuacji, gdy znajdujesz się przynajmniej 20 km od miejsca zamieszkania (limit to jedna doba).

Zakres Auto Assistance Plus

Co jeszcze może oferować omawiane ubezpieczenie? Pomoc drogowa i pozostałe świadczenia w wariancie Auto Assistance Plus są takie same jak w wariancie podstawowym, jednak dodatkowo zwiększa się limit na samochód zastępczy – w razie kradzieży lub wypadku otrzymujesz auto do 5 dni, a w razie awarii do 3 dni (możesz z niego skorzystać jeden raz w okresie ubezpieczenia).

Zakres Auto Assistance Komfort

Polisa Auto Assistance Komfort to wariant, który obejmuje największy zakres świadczeń w LINK4. Zawiera wszystkie świadczenia obowiązujące w ramach Auto Assistance. Ponadto zyskujesz:

 • samochód zastępczy do 5 dni w razie awarii,
 • auto zastępcze na 10 dni w przypadku kradzieży lub wypadku,
 • holowanie bez limitu kilometrów w Polsce,
 • holowanie do 750 km w Europie,
 • pokrycie kosztów parkowania pojazdu do 5 dni,
 • noclegi do 5 dób,
 • odbiór pojazdu po kradzieży lub naprawie,
 • transport sanitarny (1000 zł),
 • kierowcę w sytuacji, gdy nie możesz prowadzić własnego pojazdu, a żaden z pasażerów nie ma uprawnień do kierowania samochodem.

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!
 

Image
Ikona klienta

Mężczyzna, 38 lat, Ford Fiesta
 

353 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Kobieta

Kobieta, 46 lat, Honda Civic
 

364 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!
 

Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna

Mężczyzna, 39 lat, Volkswagen Passat
 

373 zł

Oblicz składkę

Jak kupić Assistance w LINK4?
 

Dowóz paliwa, wymiana koła, holowanie – to przykładowe świadczenia, jakie w ramach assistance realizuje pomoc drogowa. Ubezpieczenie Assistance w LINK4 to rozwiązanie, dzięki któremu zyskujesz np. możliwość naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia czy podstawienie auta zastępczego, co pozwoli Ci kontynuować podróż. W LINK4 masz do wyboru różne warianty polisy, dzięki czemu możesz zdecydować się na opcję najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. 

Zakup dobrowolnego ubezpieczenia Assistance w LINK4 jest niezwykle prosty. Możesz to zrobić przez stronę internetową, telefonicznie albo podczas osobistego spotkania z agentem współpracującym z LINK4. Kupując ubezpieczenie online, możesz liczyć na dodatkową zniżkę.

Assistance pomoc drogowa – kilka słów na koniec
 

Wiesz już, jak wiele korzyści zapewnia dobrowolne ubezpieczenie Assistance. Pomoc drogowa to tylko jedno z nich. W ramach polisy możesz liczyć na szybką pomoc w razie awarii samochodu, wypadku, kolizji, jak również kradzieży i uszkodzenia pojazdu.

Jeśli potrzebujesz pomocy na drodze, wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 24 444 44 44 bezpośrednio z miejsca zdarzenia. Infolinia jest czynna przez 24 godziny/dobę, 7 dni w tygodniu.

Jeśli chcesz kupić Auto Assistance w LINK4, skorzystaj z wygodnego kalkulatora online i oblicz wysokość składki ubezpieczenia. Polisę możesz zawrzeć też telefonicznie, dzwoniąc pod numer 22 444 44 44, albo podczas osobistego spotkania z agentem współpracującym z LINK4. Sam zdecyduj, która forma kontaktu najbardziej Ci odpowiada!

Ubezpieczenie Auto Assistance dostępne w LINK4 wraz z OC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Zobacz również: Ubezpieczenie OC Gdańsk

FAQ – często zadawane pytania
 

Co to jest Assistance?

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie zapewniające pomoc w razie unieruchomienia bądź uszkodzenia samochodu w wyniku wypadku, awarii, kradzieży i aktów wandalizmu. Obejmuje szereg świadczeń, dzięki którym oszczędzisz czas i nerwy. W przypadku rozładowania akumulatora, pęknięcia opony, zatrzaśnięcia kluczyków oraz innych usterek i zdarzeń drogowych możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Zakres świadczeń różni się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. W LINK4 masz do wyboru 3 warianty polisy, dostosowane do różnych potrzeb kierowców.

Czy warto inwestować w Assistance?

Tak, jeśli chcesz móc liczyć na pomoc w razie wypadku, kolizji czy awarii, postaw na ubezpieczenie Assistance. Różne warianty polisy w LINK4 pozwolą Ci na wybór opcji najlepiej dostosowanej do Twoich wymagań. Szeroki zakres świadczeń zabezpieczy Cię w razie różnych nieprzewidzianych sytuacji drogowych. Ubezpieczenie Auto Assistance pokrywa koszty wskazane w OWU i do wysokości określonych limitów. Pomoc obejmuje kierowcę i pasażerów. Jest świadczona w Polsce i na terenie niemal całej Europy.

Co wchodzi w zakres Assistance?

Auto Assistance w LINK4 obejmuje pomoc drogową w przypadku awarii, usterek, uszkodzeń, kolizji, wypadków, aktów wandalizmu i kradzieży. Obejmuje ona m.in. naprawę na miejscu zdarzenia, wymianę kół, dostawę paliwa, otwarcie auta w przypadku zniszczenia bądź zgubienia kluczyków, a także holowanie pojazdu, gdy naprawa na miejscu jest niemożliwa. W ramach polisy Assistance w LINK4 ubezpieczony może też liczyć m.in. na złomowanie auta, pokrycie kosztów parkowania, samochód zastępczy, transport ze szpitala do domu, opiekę nad dziećmi i zwierzętami oraz noclegi w hotelu. 

Jak skorzystać z pomocy drogowej w ramach Assistance?

Aby skorzystać z pomocy drogowej w ramach ubezpieczenia Assistance, wystarczy, że zadzwonisz do ubezpieczyciela jak najszybciej po zdarzeniu. W LINK4 infolinia 22 444 44 44 jest czynna przez 24 godziny/dobę, 7 dni w tygodniu. Podczas rozmowy krótko opisz zdarzenie i wskaż, jakiej pomocy w ramach Assistance oczekujesz. Konsultant natychmiast przekaże informację o potrzebie pomocy do odpowiednich osób. Następnie szybko skontaktuje się z Tobą osoba z firmy świadczącej pomoc drogową, z którą ustalisz najważniejsze szczegóły dotyczące dojazdu do Ciebie. Po przyjeździe specjaliści udzielą Ci niezbędnej pomocy.

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21 sob.: 9-17