Czy można łączyć ubezpieczenia dodatkowe?

Każdy pojazd poruszający się po drodze musi mieć ważną polisę komunikacyjną OC. Na rynku dostępne są też ubezpieczenia dodatkowe takie jak AC czy NNW. Warto wiedzieć, jakie korzyści z nich wynikają oraz czy możliwe jest ich łączenie.

Spis treści:

1. Czym są ubezpieczenia dodatkowe?
2. Ubezpieczenie dodatkowe samochodu
3. Zielona Karta
4. Czy ubezpieczenia dodatkowe można łączyć?
5. Ubezpieczenia dodatkowe. Krótkie podsumowanie

Poruszając się samochodem, jesteśmy narażeni na różne sytuacje. Awaria, kradzież czy też uszczerbek na zdrowiu, to tylko niektóre z nich. Każdy z nas może stać się ich ofiarą, a co za tym idzie potrzebować pomocy. Dodatkowe środki z pewnością przydadzą się w pokryciu kosztów napraw, czy też leczenia lub rehabilitacji. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć się przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie NNW – co to jest? Czy warto je kupować?

Czym są ubezpieczenia dodatkowe?

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu to nieobowiązkowe polisy, które chronią właściciela oraz jego pojazd, w przypadku wystąpienia konkretnych zdarzeń ujętych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Po zgłoszeniu do towarzystwa danej szkody kierowca może liczyć na otrzymanie odszkodowania lub pomoc w naprawie uszkodzeń. Takie dodatkowe polisy mogą zawierać także inne świadczenia takie jak holowanie, wymiana koła czy też pomoc w uruchomieniu auta.

ubezpieczenie-dodatkowe1

Dodatkowe ubezpieczenie auta zazwyczaj nie jest drogie. Na rynku dostępne są różne rodzaje polis komunikacyjnych. Warto je poznać, by wiedzieć, które z nich warto wykupić, a które w danym przypadku nie są potrzebne. W ten sposób nie tylko zabezpieczysz swój pojazd, ale także unikniesz niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

Ubezpieczenie dodatkowe samochodu

Eksperci rynku ubezpieczeniowego wskazują na 5 głównych, dodatkowych ubezpieczeń, na jakie możesz się zdecydować. 

Autocasco

Pierwszym z nich jest doskonale wszystkim znane Autocasco. Dodatkowe ubezpieczenie AC oznacza wypłatę odszkodowania nie tylko po kradzieży pojazdu, ale również po kolizji oraz po uszkodzeniu w wyniku działania sił natury. 

Jeżeli nie interesuje Cię szeroka ochrona, możesz zdecydować się na wykupienie polisy MiniCasco. W tym przypadku wybierasz interesujący Cię zakres ochrony. Na przykład, gdy parkujesz auto pod blokiem, wybierasz pakiet Kradzież. Natomiast jeśli obawiasz się gradu lub powalonych silnym wiatrem konarów drzew, przydatny będzie pakiet Żywioły.

Assistance

Kolejne, popularne dodatkowe ubezpieczenie auta to polisa Assistance. Warto pamiętać, że oprócz stłuczek i wypadków, mogą wystąpić mniej poważne, ale także stresujące sytuacje, takie jak brak paliwa, zatrzaśnięcie kluczyków lub rozładowany akumulator. W ramach ochrony przed tego typu zdarzeniami warto wykupić ubezpieczenie Assistance. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje przede wszystkim naprawę samochodu na miejscu wypadku, holowanie oraz serwis informacyjny. 

Za bardziej kompleksowe ubezpieczenie trzeba zapłacić więcej. Jednak wtedy możesz liczyć także na takie świadczenia jak:

  • naprawa samochodu na miejscu zdarzenia oraz holowanie w razie awarii, 

  • samochód zastępczy, 

  • dostawa paliwa, 

  • pomoc w wymianie uszkodzonego koła, 

  •  pomoc w otwarciu drzwi w przypadku zgubienia kluczyków, 

  • zakwaterowanie kierowcy i pasażerów, transport do miejsca zamieszkania, lub miejsca docelowego, gdy awaria uniemożliwia dalszą jazdę.

ubezpieczenie-dodatkowe2

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Polisa ta znana jest pod krótszą nazwą NNW. Zakres ochrony ubezpieczeniowej w jej przypadku może obejmować uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest opcjonalne i najczęściej obejmuje zarówno kierowcę, jak i jego pasażerów. Środki wypłacone z tego rodzaju polisy mogą być dowolnie rozdysponowane. Na przykład w celu pokrycia kosztów leczenia, czy też na potrzeby codziennego funkcjonowania po utracie możliwości pracy z powodu odniesionych urazów. 

Ubezpieczenie szyb

Szyby samochodowe są najbardziej podatnymi na uszkodzenia mechaniczne elementami pojazdu. Dlatego w LINK4 możesz wykupić polisę zapewniającą ich ochronę. W ramach tego otrzymasz:

  • wymianę lub naprawę uszkodzonej szyby w profesjonalnym warsztacie współpracującym z LINK4,

  • jeżeli uszkodzenia nie można natychmiast naprawić, koszt parkingu przez 48 godzin, 

  • utrzymanie zniżek przy przedłużeniu umowy ubezpieczenia w LINK4 na kolejne 12 miesięcy.

Ubezpieczenie takie obejmuje szyby przednie, tylne i boczne. Po zgłoszeniu szkody zorganizujemy ewentualną naprawę lub wymianę. Usługa oferowana jest w sieci najlepszych serwisów na terenie całego kraju. Ubezpieczenie szyb samochodowych rekompensuje szkody powstałe w wyniku: wypadku, kolizji, działania sił natury, takich jak silny grad, lub pożar, a także uderzenie kamienia podczas jazdy.

Zielona Karta

Polisa OC wydana w Polsce nie jest honorowana we wszystkich krajach. Na mapie są miejsca, w których wymagana jest tzw. Zielona Karta. Jest to dokument potwierdzający, że właściciel danego pojazdu ma ważne ubezpieczenie OC w Polsce. 

Jeśli wykupiłeś ubezpieczenie samochodu z Zieloną Kartą, w razie wypadku lub kolizji za granicą firma ubezpieczeniowa zrekompensuje osobom trzecim spowodowaną przez Ciebie stratę finansową. Zakres tego ubezpieczenia jest taki sam jak w przypadku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdu. 

To dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd w LINK4 wydawane jest klientom bezpłatnie, jeśli wykupili ubezpieczenie pojazdu. Dzięki niemu możesz spokojnie podróżować po Europie i wielu krajach poza nią. Z pewnością jest to praktyczna polisa zapewniająca spokój i ochronę na urlopie.

Dowiedz się więcej: Dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę, czyli krótkoterminowe Assistance

Czy ubezpieczenia dodatkowe można łączyć?

Jeżeli interesuje Cię ubezpieczenie samochodu dodatkowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na zakup kilku, nieobowiązkowych polis. Pamiętaj jednak, że w razie zgłoszenia szkody polegającej na uszkodzeniu szyby, nie możesz liczyć na wypłatę na przykład z AC i polisy chroniącej szyby. Wybrać będziesz musiał jedną z nich. Natomiast NNW jest niezależne od innych ubezpieczeń i możesz zgłaszać szkody także, gdy czekasz na odszkodowania z AC.

ubezpieczenie-dodatkowe3

Ubezpieczenia dodatkowe. Krótkie podsumowanie

Dodatkowe ubezpieczenie samochodowe to doskonały sposób, aby zabezpieczyć pojazd na wypadek zdarzeń, jakich nie obejmuje polisa OC. Mogą okazać się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli często podróżujesz i możesz potrzebować pomocy na drodze.

Sprawdź także: OC Audi, ubezpieczenie w Rzeszowie

Jeśli szukasz polisy komunikacyjnej OC, AC, NNW i innych, zajrzyj na stronę www.link4.pl. Znajdziesz tam informacje na temat ubezpieczeń. Pod numerem telefonu 22 444 44 44 dostępni są nasi konsultanci, którzy z chęcią odpowiedzą na pytania i udzielą wskazówek. Możesz spotkać się również z agentem współpracującym z LINK4. Zachęcamy także do skorzystania w Kalkulatora LINK4 dostępnego na naszej stronie internetowej. Za jego pomocą z łatwością wyliczysz wysokość składki. 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Redakcja

Komentarze

Powiązane wpisy