Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne. Co warto kupić na wakacje?

Czas czytania: 4 min. 14 sek.

Planujesz wakacyjny wyjazd i zastanawiasz się, jakie jest najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Nie wiesz, na który rodzaj polisy się zdecydować? Dowiedz się, na co zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie na wakacje, aby podróż przebiegła bez zmartwień i dodatkowych kosztów.

Spis treści: 
1. Ubezpieczenie na wakacje. Czym jest i czy jest potrzebne?
2. Najlepsze ubezpieczenie turystyczne. Co masz do wyboru?
3. Najlepsze ubezpieczenie podróżne. Na co się zdecydować?
4. Ubezpieczenie na podróż. Bądź bezpieczny!

Opalanie na słonecznym Zanzibarze, spacery po romantycznej Wenecji, a może surfing w tropikach i pływanie z delfinami? W zależności od tego, gdzie się wybierasz, przyda Ci się inna forma ochrony. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie na podróż i odpoczywać bez stresu. Decyzja może wydawać się trudna, dlatego warto poznać kilka zasad, dzięki którym dopasujesz ofertę do swoich potrzeb i budżetu. 

Ubezpieczenie na wakacje. Czym jest i czy jest potrzebne?

Wakacyjna polisa to umowa między kupującym a ubezpieczycielem. Ten drugi zobowiązuje się ponieść koszty z góry określonych zdarzeń, jeśli takie wystąpią. I tak na przykład, jeżeli konieczna będzie hospitalizacja, zakup leków, sprzętu medycznego lub Twój bagaż zostanie skradziony, otrzymasz niezbędną pomoc. W zależności od wybranego zakresu polisa turystyczna może obejmować świadczenia medyczne, odpowiedzialność cywilną (OC), czy zabezpieczenie domu na czas Twojej nieobecności.

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie na wakacje jest konieczne? Wyniki wieloletnich badań wskazują, że jak najbardziej. Koszty związane z leczeniem za granicą, utratą bagażu czy też pokryciem ewentualnych szkód powstałych z Twojej winy mogą być ogromne. Dlatego też warto zabezpieczyć się na wypadek takich zdarzeń. Dzięki temu bezstresowo spędzisz urlop, a jeśli zdarzy się wypadek, nie będziesz się martwić o dodatkowe koszty.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne zapewnia szeroki zakres ochrony, rozsądną wysokość składki oraz możliwość dokupienia polis dodatkowych. Mogą one okazać się niezbędne w krajach znanych z wysokich kosztów leczenia, np. w USA, lub w przypadku podróżowania poza kontynent europejski. Koszty związane z transportem medycznym z Azji lub Afryki liczy się nawet w dziesiątkach tysięcy złotych! Możesz ich uniknąć, jeżeli wykupisz ubezpieczenie na podróż.

Warto też dokupić zabezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. W takiej sytuacji możesz liczyć na odszkodowanie, pokrycie kosztów rehabilitacji. Oczywiście nikt nie bierze tego pod uwagę, gdy planuje urlop. Wykupując polisę, tak naprawdę kupujesz bezpieczeństwo dla siebie i Twoich bliskich.

Zobacz również: Auto assistance na wakacje. Czy warto je kupić?

najlepsze-ubezpieczenie-turystyczne

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne. Co masz do wyboru?

W zależności od tego, w jaki rejon świata planujesz się wybrać, możesz wykupić odpowiednią polisę. W LINK4 przygotowaliśmy trzy pakiety ubezpieczenia turystycznego, dla osób podróżujących po naszym kraju, Europie oraz świecie. Nie ma znaczenia także środek transportu oraz sposób organizacji wyjazdu – czy jest to wycieczka z biurem podróży, czy też podróż zaplanowana samodzielnie. 

Podróże Polska – poznawaj nasz kraj bez obaw

Polska to przepiękny kraj, w którym możesz odpoczywać wśród krajobrazu gór, morza, jezior oraz lasów. Ten rodzaj ubezpieczenia turystycznego jest skierowany do osób, które podróżują po naszym kraju. Zakres ochrony został tak dopasowany, by zawierał najpotrzebniejsze zapisy. Oto niektóre z nich:

• Ochrona kosztów leczenia z limitem 25 lub 50 tys. zł;
• Polisa NNW z sumą ubezpieczenia 10 lub 50 tys. zł;
• Możliwość dokupienia ubezpieczenia OC z limitem 50, 100, 200, 300, 400 lub 500 tys. zł;
• Ubezpieczenia bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego z limitem 2500 lub 5000 zł;
• Ubezpieczenie mienia stałego i ruchomego od pożaru i zdarzeń losowych z limitem 5000 zł;
• Ubezpieczenie mienia ruchomego od kradzieży z włamaniem lub rabunku z limitem 10 000 zł.

Europa i Świat – podróżuj bez ograniczeń!

Polisa ta skierowana jest do osób, które wybierają się w podróż zarówno do krajów europejskich, jak i na inne kontynenty. Zakres ochrony ubezpieczeniowej zawiera:

• Ochronę kosztów leczenia z limitem od 50 do 800 000 zł;
• Możliwość dokupienia ubezpieczenia OC z limitem 50, 100, 200, 300, 400 lub 500 tys. zł;
• Ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego z limitem 2500 lub 5000 zł;
• Ubezpieczenie mienia stałego i ruchomego od pożaru i zdarzeń losowych z limitem 5000 zł
• Ubezpieczenie mienia ruchomego od kradzieży z włamaniem lub rabunku z limitem 10000 zł.

Podróże + Auto assistance – zwiedzaj świat własnym autem

Wybierasz się na urlop w kraju lub za granicę własnym samochodem? Jeśli tak, ten rodzaj polisy jest dla Ciebie. Jest to krótkoterminowe rozszerzenie, dzięki któremu zyskujesz dodatkową ochronę. W ramach pakietu otrzymasz:

• Pomoc techniczną w przypadku awarii, wypadku, uszkodzenia, kradzieży i wandalizmu;
• Samochód zastępczy w razie wypadku lub kradzieży nawet na 4 dni;
• Nocleg lub transport dla kierowcy i pasażera, jeżeli w wyniku zdarzenia drogowego nie jest możliwa dalsza podróż;
• Infolinię medyczną, informację drogową oraz dotyczącą zakresu ubezpieczenia.

Polisy dodatkowe – ubezpieczenie szyte na miarę

Jesteś fanem sportu? Żyjesz aktywnie zarówno latem, jak i zimą? W takim razie zdecyduj się na dodatkowe ubezpieczenie na wakacje. W LINK4 dajemy Ci do wyboru polisę z dwoma wariantami dla miłośników sportu. Są to:

• Sporty zimowe – polisa obejmuje zdarzenia, do których doszło podczas uprawiania snowboardingu, czy też narciarstwa;
• Sporty ekstremalne – ubezpieczenie dotyczy m.in. wspinaczki, sportów motorowodnych czy też spadochroniarstwa.

najlepsze-ubezpieczenie-turystyczne

Najlepsze ubezpieczenie podróżne. Na co się zdecydować?

Szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów:

Zakres ubezpieczenia – zapoznaj się z sytuacjami, w których Twoja polisa ma zastosowanie. Im jest ich więcej, tym lepiej. Zastanów się, jakie aktywności czekają Cię podczas urlopu. Jeśli np. planujesz zwiedzić Europę samochodem, dobre ubezpieczenie komunikacyjne to podstawa.  

Wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia – zdecyduj się na kwotę, która w razie nieszczęśliwego wypadku w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Trudno przewidzieć pewne sytuacje, ale lepiej wybrać jak najszerszy zakres ochrony.

Dodatkowe ubezpieczenia – zabezpiecz swój bagaż, sprzęt sportowy czy też dom pod Twoją nieobecność, wykup polisę NNW i OC. Wybierz polisy, które są Ci niezbędne – ich koszt nie jest wysoki, ale na pewno będziesz czuć się pewniej i bezpieczniej.

Pamiętaj, że najlepsze ubezpieczenie podróżne to takie, które pozwoli Ci w spokoju i bez stresu spędzić wakacyjny urlop lub rodzinny wyjazd. Dlatego też przed podjęciem ostatecznego wyboru dokładnie zapoznaj się z dokumentem, jakim są ogólne warunki ubezpieczenia. 

Przeczytaj także: Ubezpieczenie NNW – co to jest? Czy warto je kupować?

najlepsze-ubezpieczenie-turystyczne

Ubezpieczenie na podróż. Bądź bezpieczny!

Wiesz już, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Poznałeś dostępne rodzaje polis oraz wiesz, w jakich okolicznościach możesz z nich skorzystać. Sprawdź naszą ofertę i zdecyduj się na ubezpieczenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania. 

Zależy nam, aby Twój urlop minął bez stresu, zmartwień i niespodziewanych wydatków. Decydując się na ubezpieczenie na podróż w LINK4, możesz być pewien, że w razie choroby, wypadku, awarii samochodu czy innych kłopotów zagwarantujemy Ci wsparcie finansowe i niezbędną pomoc.

Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z kalkulatora, który w kilkadziesiąt sekund wyliczy wysokość składki!

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Czy artykuł był przydatny?

Zostaw numer – oddzwonimy i wyliczymy Ci atrakcyjną cenę!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21