Kup online
polisę OC/AC
Obraz
Grafika przedstawiająca samochody, z których jeden ma w tle umieszczoną tarczę.

Ubezpieczenie opon – ile kosztuje i co obejmuje?

Image
Ikona klienta
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
Ikona klienta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
353zł
Pan Jacek 38 lat, prawo jazdy od 21 lat. Ford Fiesta 1.2 MR`09 Ambiente z 2009 roku. Cena objemuje: ubezpieczenie OC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
595zł
Pani Renata 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC.
Oblicz składkę
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
OC Checkmark icon
AC Checkmark icon
Assistance Checkmark icon
NNW Checkmark icon
723zł
Pan Krzysztof 39 lat, prawo jazdy od 23 lat. Volkswagen Polo IV 1.4 MR`05 E4 Cross z 2008 roku. Cena objemuje: OC + AC + Auto Assistance.
Oblicz składkę
Czas czytania: 6 min. 47 sek.

Wymiana koła w trasie to spory kłopot. Dlatego też dzisiaj przedstawimy rozwiązanie, dzięki któremu przebite koło nie będzie dla Ciebie problemem. Chodzi tutaj oczywiście o ubezpieczenie opon.

Samodzielna wymiana opony nie jest zadaniem dla każdego. Wymaga siły, praktyki oraz wiedzy na temat tego, jak taką operację przeprowadzić. Także wezwanie pomocy drogowej może być kosztowne. Na szczęście istnieje wygodny i sprawdzony sposób na to, by w konkretnych przypadkach móc liczyć na pomoc przy wymianie koła lub naprawie opony. Posiadając ubezpieczenie opon, możesz skorzystać z tej możliwości bez dodatkowych kosztów. W tym artykule wyjaśniamy, ile kosztuje i jaki jest zakres ochrony w tego rodzaju polisie. Dowiesz się z niego również, jak przedstawia się kwestia: opony wielosezonowe a ubezpieczenie.

Czy można ubezpieczyć opony?

Opony to jeden z najważniejszych elementów samochodu. Jeśli je zniszczysz, to po prostu nie pojedziesz dalej. Co więcej, zdewastowana opona wpływa na komfort podróży, a także może zagrozić bezpieczeństwu pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego dbałość o ich prawidłowy stan jest tak ważna. 

Ubezpieczenie opon to dodatkowy produkt, jaki oferowany jest kierowcom podczas zawierania ubezpieczeń komunikacyjnych. Najczęściej wchodzi w skład pakietu OC lub innego produktu mającego na celu zapewnienie dodatkowej ochrony pojazdu, np. Assistance. W LINK4 możesz zakupić Pakiet OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

Niestety, pęknięcia, zniekształcenia i inne uszkodzenia opon zdarzają się dość często. Wyobraź sobie, że spieszysz się do pracy albo wybierasz z bliskimi na wymarzone wakacje i w najmniej spodziewanym momencie dochodzi do zniszczenia koła. Jeśli posiadasz pakiet OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, nie musisz się stresować. W ramach Assistance Opony otrzymasz wymianę koła na zapasowe, o ile posiadasz je w bagażniku lub holowanie do warsztatu i naprawę opon czy opony, jeśli nie można było wymienić koła na miejscu lub gdy uszkodzeniu uległa więcej niż jedna opona. Dzięki temu będziesz mógł ruszyć w dalszą drogę.

Ochrona opon obowiązuje na terenie Polski w ramach pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, natomiast w przypadku skorzystania z polisy Assistance, także za granicą. W obu przypadkach z zastrzeżeniem, że do zdarzenia dojdzie na utwardzonej drodze publicznej. Dotyczy przypadków, gdy opona zostanie uszkodzona w takim stopniu, iż dalsza podróż jest niemożliwa lub niebezpieczna. W takiej sytuacji osoba ubezpieczona może wezwać pomoc. 

Specjalista po przyjeździe na miejsce oceni czy koło wymaga tylko zastosowania zestawu naprawczego, czy też konieczna jest jego wymiana. Jeżeli na wyposażeniu pojazdu nie ma koła zapasowego lub zestawu naprawczego, ubezpieczony może skorzystać z usługi holowania. Auto bez dodatkowych kosztów zostanie odholowane do wybranego przez klienta miejsca w ramach określonych w OWU limitów.

Ważne jest także, by uszkodzenie opony zgłaszać bezpośrednio do ubezpieczyciela. Jeżeli sam wezwiesz pomoc drogową, to Twój ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów z tym związanych. W przypadku LINK4 posiadacz Pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony może zadzwonić pod numer 22 444 44 44 i poczekać na połączenie z konsultantem. Po przyjęciu zlecenia skontaktuje się on z partnerem LINK4, który w krótkim czasie dojedzie na miejsce zdarzenia. Jest to wygodne, praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, gdyż korzystasz z usług sprawdzonego fachowca.

Przeczytaj także: Jak przechowywać opony? 5 porad, które musisz znać!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie opon?

Nowoczesne samochody rzadko wyposażane są w koła zapasowe, ale skomplikowane w użyciu zestawy naprawcze. Choćby z tego powodu warto mieć ubezpieczenie. Uszczelniacz do opon nie zawsze jest skuteczny i dla niektórych taka doraźna naprawa może być dużym wyzwaniem. Lepiej zadzwonić do godnego zaufania ubezpieczyciela, takiego jak LINK4, i dać działać profesjonalistom. Nie musisz się przejmować pogodą, porą dnia czy też miejscem, w jakim się znalazłeś. Po zgłoszeniu szkody czekasz w ciepłym, suchym i wygodnym samochodzie, aż przyjedzie pomoc drogowa i z pomocą zestawu naprawczego naprawi oponę.

Zwłaszcza zimą samodzielna zmiana kół może być bardzo niewygodna. Podczas takiej operacji łatwo się pobrudzić, zniszczyć ubrania lub się zranić. A słaba widoczność może być przyczyną potrącenia osoby wymieniającej oponę na poboczu drogi. Natomiast pracownik pomocy drogowej jest wyposażony w odblaskową i ciepłą odzież, a do tego dysponuje sprzętem, dzięki któremu wymiana koła następuje szybko i sprawnie. Ma on duże doświadczenie w tej materii. 

Ubezpieczenie opon w ramach Programu Pomocy w LINK4 można polecić każdemu. Zwłaszcza jeżeli dużo podróżujesz służbowo lub często przebywasz poza domem. Ubezpieczenie opon można śmiało polecić młodym kierowcom albo tym, którzy nie znają się zbyt dobrze na mechanice. Awaria koła jest i tak dość stresującym wydarzeniem, nie trzeba do tego dokładać jeszcze nerwów związanych z wymianą uszkodzonego koła. Skorzystanie z polisy jest prostym, wygodnym, a co najważniejsze bezpiecznym sposobem na wymianę uszkodzonego koła na miejscu awarii.

Opony zimowe a ubezpieczenie

Opony zimowe a ubezpieczenie – to zagadnienie, które interesuje niejednego klienta. W dobrych polisach nie ma znaczenia rodzaj ogumienia. Możesz zatem bez obaw wybrać opony letnie, zimowe czy opony wielosezonowe, a ubezpieczenie obejmie je ochroną.

Zostaw numer - oddzwonimy

i wyliczymy dla Ciebie atrakcyjną cenę!

W jakim zakresie są chronione opony w ramach Pakietu OC w LINK4?

W LINK4, posiadając Pakiet OC, możesz liczyć na bardzo szeroki zakres pomocy. W ramach Pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony zapewniamy:

  • Wymiany koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu lub naprawy zestawem naprawczym znajdującym się w pojeździe.
  • Holowania do warsztatu wulkanizacyjnego i naprawy opony w przypadku, gdy w aucie nie ma koła zapasowego, odkręcenie koła jest niemożliwe lub uszkodzonych jest więcej niż jedna opona.

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony obejmuje realizację i pokrycie kosztów wymienionych świadczeń do kwoty 2 000 złotych na wszystkie uszkodzenia opon w 12-miesięcznym okresie ubezpieczenia.

Dostępny w LINK4 Pakiet OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony to niejedyne rozwiązanie pozwalające chronić posiadacza pojazdu w razie przebicia czy uszkodzenia opony. Assistance to kolejny rodzaj ubezpieczania, który ma na celu pomóc Ci w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Jeśli będziesz miał problemy z oponami, np. zabraknie w nich powietrza, otrzymasz pomoc od ubezpieczyciela.

W OWU LINK4 Pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony znajdziesz także kilka istotnych wyłączeń, czyli sytuacji, w których pomimo powstania szkody, pomoc w naprawie lub wymianie uszkodzonego koła nie zostanie udzielona przez LINK4. Są to przypadki, gdy do uszkodzenia opony lub opon doszło wskutek prowadzenia pojazdu przez osobę pod wpływem alkoholu. Szkody zostały spowodowane umyślnie lub przez rażące niedbalstwo kierującego. Także użytkowanie auta niezgodnie z jego przeznaczeniem może być powodem odmówienia wypłaty odszkodowania.

Stan techniczny ogumienia może mieć wpływ na to, czy LINK4 udzieli pomocy. Dotyczy to sytuacji, gdy w trakcie zdarzenia grubość bieżnika uszkodzonej opony jest mniejsza niż 1,6 mm. Także, gdy do uszkodzenia doszło w wyniku zderzenia z innym pojazdem, ubezpieczenie opon nie działa. Warto pamiętać, iż do zdarzenia musi dojść na utwardzonej drodze publicznej, a nie na przykład leśnym trakcie. 

Zastanawiasz się pewnie, jak przedstawia się kwestia opony wielosezonowe a ubezpieczenie? W LINK4 nie mamy problemu, jeśli używasz tego rodzaju ogumienia. Akceptujemy także opony zimowe, a ubezpieczenie działa tak samo w przypadku opon letnich. Jeżeli ogumienie pojazdu jest sprawne technicznie i stosowane jest w odpowiednim okresie, możesz liczyć na pomoc. 

Ochrona opon jest częścią Pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką na ubezpieczenie OC samochodu przygotowała firma LINK4. Z pewnością znajdziesz produkty, które Cię zainteresują.

Zobacz również: Kiedy zmienić opony na letnie? Wyjaśnia ekspert!

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 353 zł!

Image
Ikona klienta
Mężczyzna, 38 lat, Ford Fiesta

353 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 364 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Kobieta
Kobieta, 46 lat, Honda Civic

364 zł

Oblicz składkę

Twój sąsiad właśnie kupił OC za 373 zł!

Image
cena ubezpieczenia - Mężczyzna
Mężczyzna, 39 lat, Volkswagen Passat

373 zł

Oblicz składkę

Ubezpieczenie opon – podsumowanie

W LINK4 pomoc w przypadku uszkodzenia opony możesz uzyskać w ramach pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. To bardzo praktyczne rozwiązanie . Dlatego każdy kierowca powinien zastanowić się nad jego zakupem. Dzięki niemu zyskujesz ochronę na wypadek uszkodzenia opony, czyli możliwość skorzystania z pomocy w wymianie lub naprawie przebitego koła za pomocą zestawu naprawczego.

Dlatego już dziś wykup pakiet OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony w LINK4 i podróżuj bezpiecznie! Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora LINK4, aby poznać wysokość składki ubezpieczenia komunikacyjnego i zakupić polisę online. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantem pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Ubezpieczenie Program Pomocy lub wybrany wariant ubezpieczenia Auto Assistance dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Zobacz również: Ubezpieczenie OC Legionowo

FAQ – często zadawane pytania

Czy warto ubezpieczyć opony?

Uszkodzenie ogumienia na drodze jest bardzo prawdopodobne. Gwóźdź, ostry kamień albo dziura w asfalcie mogą uszkodzić oponę. Ubezpieczenie opony Assistance ubezpiecza Cię w razie zdarzenia na drodze. LINK4 oferuje pomoc w wymianie koła na zapasowe, a jeżeli nie jest to możliwe na miejscu, pokrywa koszty odholowania do warsztatu wulkanizacyjnego i naprawy uszkodzonej opony, jeżeli jest to możliwe. Nie musisz samodzielnie wzywać pomocy drogowej, ani szukać warsztatu – wszystkim zajmą się specjaliści z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie opon?

W LINK4 ubezpieczenie opon otrzymujesz w ramach Pakietu OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

Na jakie świadczenia możesz liczyć w ramach Programu Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony w razie uszkodzenia opony?

Wybierając Pakiet OC lub OC i AC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, otrzymujesz możliwość wymiany koła na miejscu zdarzenia, holowania do warsztatu w sytuacji, gdy w pojeździe nie ma koła zapasowego i naprawy tam opony. W ramach Programie Pomocy zyskujesz także holowanie do 100 km od miejsca wypadku, samochód zastępczy w razie w razie kradzieży bądź uszkodzenia Twojego auta, uruchomienie silnika w przypadku rozładowania akumulatora, a także dostęp do całodobowej pomocy informacyjnej.

Przeczytaj podobne wpisy

Czy artykuł był przydatny?

Oblicz OC i AC

w 20 sekund!

lub zadzwoń

(22) 444 44 23

pon.-pt.: 8-21