Ubezpieczenie opon – ile kosztuje i co obejmuje?

Wymiana opony w trasie to spory kłopot. Dlatego też dzisiaj przedstawimy rozwiązanie, dzięki któremu przebite koło nie będzie dla Ciebie problemem. Chodzi tutaj oczywiście o ubezpieczenie opon.

 Spis treści: 

1. Czym jest ubezpieczenie opon?

2. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w Link 4?

3. Co obejmuje i ile kosztuje ubezpieczenie opon?

4. Ubezpieczenie opon. Podsumowanie

Samodzielna wymiana opony nie jest zadaniem dla każdego. Wymaga siły, praktyki oraz wiedzy na temat tego, jak taką operację przeprowadzić. Także wezwanie pomocy drogowej może być kosztowne. Na szczęście istnieje wygodny i sprawdzony sposób na to, by w konkretnych przypadkach móc liczyć na pomoc przy wymianie lub naprawie opony.

Czym jest ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon to dodatkowy produkt, jaki oferowany jest kierowcom podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej OC lub AC. Najczęściej wchodzi ona w skład pakietu  OC z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony lub innego produktu mającego na celu zapewnienie dodatkowej ochrony. Dzięki temu koszt takiego ubezpieczenia jest niski, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. 

Ubezpieczenie opon obowiązuje na terenie Polski w usłudze Program Pomocy, natomiast w przypadku skorzystania z polisy Assistance, także za granica. W obu przypadkach z zastrzeżeniem, że do zdarzenia dojdzie na utwardzonej drodze publicznej. Dotyczy przypadków, gdy opona zostanie uszkodzona w takim stopniu, iż dalsza podróż jest niemożliwa lub niebezpieczna. W takiej sytuacji osoba ubezpieczona może wezwać pomoc. Specjalista po przyjeździe na miejsce oceni czy koło wymaga tylko zastosowania zestawu naprawczego, czy też konieczna jest jego wymiana. Jeżeli na wyposażeniu pojazdu nie ma koła zapasowego lub zestawu naprawczego, ubezpieczony może skorzystać z usługi holowania. Auto bez dodatkowych kosztów zostanie odholowane do wybranego przez klienta miejsca.

Natomiast jeżeli uszkodzenia opony lub opon będą na tyle duże, że nie jest możliwe ich usunięcie, wezwany fachowiec wymieni oponę na miejscu Jednak tylko w przypadku, gdy zapasowe koło znajduje się na wyposażeniu ubezpieczonego pojazdu. Ubezpieczenie nie pokrywa zakupu nowych opon, naprawy felg czy też kosztu zakupu nowych opon w wypadku, gdy zostały one skradzione. Warto o tym pamiętać, by nie doznać rozczarowania, gdy okaże się, że zgłoszona szkoda nie jest pokrywana przez wykupione ubezpieczenie.

Ważne jest także, by uszkodzenie opony zgłaszać bezpośrednio do ubezpieczyciela. Jeżeli sam wezwiesz pomoc drogową, to Twój ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów z tym związanych. W przypadku LINK4 wystarczy zadzwonić pod numer 22 444 44 44 i poczekać na połączenie z konsultantem. Po przyjęciu zlecenia skontaktuje się on z partnerem LINK4, który w krótkim czasie dojedzie na miejsce zdarzenia. Jest to wygodne, praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, gdyż korzystasz z usług sprawdzonego fachowca.

Przeczytaj także: Jak przechowywać opony? 5 porad, które musisz znać!

Ubezpieczenie opon

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w Link 4?

Nowoczesne samochody rzadko wyposażane są w koła zapasowe, ale skomplikowane w użyciu zestawy naprawcze. Choćby z tego powodu warto mieć ubezpieczenie. Uszczelniacz do opon nie zawsze jest skuteczny i dla niektórych taka doraźna naprawa może być dużym wyzwaniem. Lepiej zadzwonić do LINK4 i dać działać profesjonalistom. Nie musisz się przejmować pogodą, porą dnia czy też miejscem, w jakim się znalazłeś. Po zgłoszeniu szkody czekasz w ciepłym, suchym i wygodnym samochodzie, aż przyjedzie pomoc drogowa i z pomocą zestawu naprawczego naprawi oponę.

 Zwłaszcza zimą samodzielna zmiana kół może być bardzo niewygodna. Podczas takiej operacji łatwo się pobrudzić, zniszczyć ubrania, lub się zranić. A słaba widoczność może być przyczyną potrącenia osoby wymieniającej oponę na poboczu drogi. Natomiast pracownik pomocy drogowej jest wyposażony w odblaskową i ciepłą odzież, a do tego dysponuje sprzętem, dzięki któremu wymiana koła następuje szybko i sprawnie. Ma on duże doświadczenie w tej materii. O czym nie może powiedzieć wielu kierowców, którzy jeszcze nigdy nie wymieniali koła w swoim samochodzie.

Ubezpieczenie opon w ramach Programu Pomocy można polecić każdemu. Zwłaszcza jeżeli dużo podróżujesz służbowo, lub często przebywasz poza domem. Ubezpieczenie opon można śmiało polecić młodym kierowcom, lub tym, którzy nie znają się zbyt dobrze na mechanice. Awaria koła jest i tak dość stresującym wydarzeniem, nie trzeba do tego dokładać jeszcze nerwów związanych z wymianą uszkodzonego koła. Skorzystanie z polisy jest prostym, wygodnym, a co najważniejsze bezpiecznym sposobem na wymianę uszkodzonego kołana miejscu awarii.

Ubezpieczenie opon

Co obejmuje i ile kosztuje ubezpieczenie opon?

W LINK4, posiadajac pakiet OC i AC, możesz liczyć na bardzo szeroki zakres pomocy. W ramach usługi Program pomocy z samochodem zastępczym i Assistance opony masz prawo do:

  • Wymiany koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu lub naprawy zestawem naprawczym znajdującym się w pojeździe.

  • Holowania do warsztatu w przypadku, gdy w aucie nie ma koła zapasowego, odkręcenie koła jest niemożliwe, lub uszkodzonych jest więcej niż jedna opona.

  • Naprawy opon we wskazanym przez LINK4 warsztacie,

  • Dostępu do całodobowej pomocy informacyjnej.

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach Assistance Opony obejmuje realizację i pokrycie kosztów wymienionych świadczeń do kwoty 2000 złotych na wszystkie uszkodzenia opon w 12-miesięcznym okresie ubezpieczenia.

W OWU LINK4 Assistance opony znajdziesz także kilka istotnych wyłączeń, czyli sytuacji, w których pomimo powstania szkody, pomoc w naprawie lub wymianie opon nie zostanie udzielona przez LINK4. Są to przypadki, gdy do uszkodzenia opony lub opon doszło wskutek prowadzenia pojazdu przez osobę pod wpływem alkoholu. Szkody zostały spowodowane umyślnie lub przez rażące niedbalstwo kierującego. Także użytkowanie auta niezgodnie z jego przeznaczeniem może być powodem odmówienia wypłaty odszkodowania.

Stan techniczny ogumienia może mieć wpływ na to, że LINK4 udzieli pomocy w wymianie lub naprawie opony. Dotyczy to sytuacji, gdy w trakcie zdarzenia grubość bieżnika uszkodzonej opony jest mniejsza niż 1,6 mm. Także, gdy do uszkodzenia doszło w wyniku zderzenia z innym pojazdem, ubezpieczenie opon nie działa. Warto pamiętać, iż do zdarzenia musi dojść na utwardzonej drodze publicznej, a nie na przykład leśnym trakcie. Tego rodzaju uszkodzenia pokrywane są z polisy OC sprawcy lub AC.

Zastanawiasz się pewnie, jak przedstawia się kwestia opony wielosezonowe a ubezpieczenie? W LINK4 nie mamy problemu, jeśli używasz tego rodzaju ogumienia. Akceptujemy także opony zimowe, a ubezpieczenie działa tak samo w przypadku opon letnich. Jeżeli ogumienie pojazdu jest sprawne technicznie i stosowane jest w odpowiednim okresie, w razie jego uszkodzenia naprawa zostanie przeprowadzona na koszt LINK4.

Ceny takiego ubezpieczenia nie są zbyt wygórowane, ze względu na to, że sprzedawane jest ono jako część pakietu OC lub OC/AC. Dlatego zapraszamy do zapoznana się z ofertą, jaką naubezpieczenie OC samochodu przygotowała firma LINK4. Z pewnością znajdziesz produkty, które Cię zainteresują.

Zobacz również: Kiedy zmienić opony na letnie? Wyjaśnia ekspert!

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon. Podsumowanie

Pakiet Assistance Opony do ubezpieczenia OC to rozwiązanie z pewnością praktyczne. Dlatego każdy kierowca powinien zastanowić się nad jego zakupem. Dzięki niemu zyskujesz ochronę na wypadek uszkodzenia opony, czyli możliwość skorzystania z pomocy w wymianie lub naprawie przebitego koła za pomocą zestawu naprawczego.

Dlatego już dziś wykup OC z Assistance Opony w LINK4 i podróżuj bezpiecznie!

Ubezpieczenie Program Pomocy lub wybrany wariant ubezpieczenia Auto Assistance dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

 

Redakcja

Komentarze