Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Best Quality Employer 2020 ponownie dla LINK4

11 maja 2020

Kapituła Certyfikacji Krajowej po raz drugi przyznała LINK4 tytuł Best Quality Employer, który wyróżnia najlepsze na rynku praktyki w obszarze HR.

W programie Best Quality Employer nagradzane są firmy, które prowadzą efektywną polityką personalną, promują najciekawsze praktyki na rynku pracy, a także wyróżniają się najwyższymi kompetencjami w szeroko rozumianej dziedzinie HR. Pod uwagę brane są następujące kryteria: poziom zatrudnienia i rotacji pracowników, formy zatrudnienia, rozwój kwalifikacji zawodowej, ścieżki kariery i awansu, warunki rekrutacji i zarządzanie kompetencjami. W tym roku LINK4 został doceniony przez kapitułę m.in. za wsparcie rozwoju pracowników oraz indywidualne podejście do kandydatów do pracy i osób już zatrudnionych w firmie.

– To wyróżnienie bardzo nas cieszy, bo w LINK4 mamy fantastyczne talenty i ich rozwój jest istotny dla realizacji naszych celów, które wyznaczamy sobie jako organizacja. Już od kilku lat na pierwszym miejscu stawiamy kompetencje naszych ludzi i często preferujemy awanse wewnątrz firmy niż sięganie po ekspertów z zewnątrz – wyjaśnia Marlena Piekut, dyrektor Pionu HR i Relacji z Klientem w LINK4.

Kapituła Certyfikacji Krajowej w uzasadnieniu swojej decyzji zwróciła uwagę na bogatą ofertę szkoleniową LINK4 oraz możliwość zdobywania kompetencji na wielu stanowiskach. Filarem obszaru rozwojowego w firmie jest program „4 razy świadomiej”, który ma za zadanie zwiększyć świadomość pracownika w czterech obszarach: jako lidera, jako członka zespołu, jako członka organizacji i jako człowieka. Jego celem jest zbudowanie zaangażowanego, odpowiedzialnego, empatycznego i skoncentrowanego na strategicznych celach zespołu potencjalnych liderów firmy. W programie bierze udział 74 pracowników.

Równolegle w firmie trwa program rozwojowy pod nazwą Akademia Analityka. To innowacyjny projekt, który ma identyfikować i rozwijać talenty analityczne, a także wspierać cały proces transformacji technologicznej LINK4 w data driven company. Blisko 50 uczestników Akademii bierze udział w wewnętrznych szkoleniach w trybie semestralnym i pracuje nad projektami analitycznymi usprawniającymi prace w ich obszarach biznesowych.

– Musimy mieć świadomość, że nawet najlepiej zaprojektowany model analityczny nie będzie efektywny, jeśli nie zostanie praktycznie włączony w procesy biznesowe, za którymi zawsze stoją ludzie. Dlatego konieczne jest zbudowanie kompetencji analitycznych w dużo szerszej grupie pracowników, by w pełni korzystać ze skuteczności podejmowanych decyzji czy możliwości, jakie daje mierzalność procesów – tłumaczy Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4.

Tytuł Best Quality Employer 2020 jest potwierdzeniem wysokiej pozycji LINK4 w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Wcześniej firma została uhonorowana dwukrotnie tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki oraz Great Place To Work.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź