Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Blisko 400 tys. zł na zakup namiotów barierowych

15 maja 2020

Pracownicy Grupy PZU zebrali prawie 200 tys. zł na pomoc w walce z koronawirusem. Drugie tyle dołożą spółki z Grupy: LINK4, PZU, Pekao i Alior Bank. Pieniądze w kwocie blisko 400 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup tzw. namiotów barierowych dla zakażonych.

W zbiórce pieniędzy wzięli udział pracownicy ze wszystkich spółek z Grupy PZU, w tym także pracownicy LINK4. – Bardzo dziękujemy wszystkim naszym ludziom, którzy nie tylko mają wielkie serca, ale są też bardzo zaangażowani w pomoc innym. Cieszymy się, że wspólnie możemy dołożyć naszą społeczną cegiełkę do tego projektu i w poczuciu odpowiedzialności podwoić szczodrość naszych pracowników – wyjaśnia Marlena Piekut, dyrektor Pionu HR i Relacji z Klientem.

Namioty barierowe, na których zakup zostanie przeznaczona zebrana kwota, to wynalazek kierownika Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Marcina Kaczora. Szczelnie odgradzają chorego od otoczenia, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa. Chronią inne osoby przed zakażeniem, a jednocześnie pozwalają lekarzom na przeprowadzanie niezbędnych zabiegów medycznych.

– Co dzień odbieram niezliczoną liczbę telefonów z różnych miejsc Polski z pytaniami o namioty. Chcemy, by zaczęły służyć jak najszybciej. Przyczyni się do tego pomoc pracowników Grupy PZU. Jesteśmy wdzięczni za ich inicjatywę – mówi doktor Marcin Kaczor.

Namioty to kolejny innowacyjny projekt realizowany przez Grupę PZU w związku z pandemią. W opiece nad zakażonymi koronawirusem pomagają również tzw. opaski życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów zakażonych koronawirusem i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przekaże szpitalom prawie tysiąc takich urządzeń. Pierwsze trafiły już do szpitali m.in. w Elblągu, Grudziądzu, Tychach, Ostródzie i Kędzierzynie-Koźle.

Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już prawie 20 mln zł.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź