Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Jesteś ofiarą wypadku? Wracaj do zdrowia z LINK4

13 marca 2018

Od środy, 14 marca, kierowcy posiadający polisę komunikacyjną NNW w LINK4 mogą rozszerzyć zakres ochrony o pakiet medyczny „Wracaj do zdrowia”. Dodatkowe ubezpieczenie umożliwia  wsparcie klientów w leczeniu po wypadku drogowym.

Tylko w 2016 roku doszło do ok. 2,5 mln zdarzeń komunikacyjnych w Polsce[1]. W wypadkach drogowych rannych lub ciężko rannych zostało ponad 40 tys. osób[2]. Aż 45 proc. ofiar wypadków ma zaburzenia pourazowe, a 63 proc. przechodzi Zespół Stresu Pourazowego miesiąc po zdarzeniu[3]. Dlatego z myślą o ofiarach wypadków drogowych LINK4 przygotował we współpracy z PZU specjalny pakiet zdrowotny, w formie dodatkowego ubezpieczenia do polisy komunikacyjnej od następstw nieszczęśliwych wypadków.

- Dzięki tej ofercie możemy zwiększyć poczucie bezpieczeństwa klientów i pomóc im odzyskać sprawność ruchową po wypadku komunikacyjnym – tłumaczy Agata Ambroziak-Rogulska, Dyrektor Departamentu ds. Produktu i Underwitingu. – Za stosunkowo niewielką składkę możemy zaproponować naszym kierowcom i pasażerom dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej, wybranych badań i zabiegów, a także specjalistycznej diagnostyki – dodaje.

Ubezpieczenie "Wracaj do zdrowia" obejmuje organizację oraz pokrycie przez LINK4 kosztów najważniejszych świadczeń zdrowotnych, oferowanych w ponad 2 tys. placówek medycznych PZU Zdrowie w ponad 500 miastach na terenie całego kraju. Do dyspozycji ubezpieczonych są lekarze wielu specjalizacji: chirurg, ginekolog, kardiochirurg, kardiolog, lekarz specjalista rehabilitacji, neurochirurg, neurolog, okulista, ortopeda, psychiatra i urolog. Czas oczekiwania na konsultację u specjalisty wynosi do pięciu dni roboczych.

Poza specjalistycznymi konsultacjami klienci objęci ochroną mogą skorzystać z terapii psychologicznej, zabiegów i badań ambulatoryjnych, oraz specjalistycznej diagnostyki: RTG, USG, CT i MRI. Zakres ubezpieczenia obejmuje także zabiegi kinezyterapii i fizykoterapii.

Wszystkie świadczenia określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia są dostępne dla ubezpieczonych po otrzymaniu pozytywnej decyzji z polisy NNW. Co ważne, LINK4 podejmuje decyzje o wypłacie świadczenia z tytułu NNW bez oczekiwania na zakończenie leczenia przez ubezpieczonego. Klienci, którzy wykupią pakiet medyczny, mogą korzystać ze świadczeń zdrowotnych przez rok od dnia wydania decyzji przez LINK4.[1] Źródło danych: KNF, Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń IV/2016.

[2] Źródło danych: Komenda Główna Policji, Wypadki drogowe w Polsce w 2016 r.

[3] Źródło danych: Raport PZU, „Wygrać życie”.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź