Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

LINK4 podejmuje współpracę ze startupami

18 stycznia 2019

Za nami piąta edycja MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów tworzących nowe technologie. Udział w niej wzięło ponad 20 ekspertów LINK4.

W tegorocznej edycji MIT Enterprise Forum Poland po raz pierwszy została uruchomiona ścieżka insurtech, z partnerskim udziałem przedstawicieli rynku ubezpieczeniowego, m.in. LINK4 i PZU. Celem programu było wsparcie rozwoju młodych firm, które tworzą unikalne rozwiązania mogące znaleźć zastosowanie w sektorze ubezpieczeniowym. W trwającym blisko pół roku projekcie odbyła się seria warsztatów z udziałem ponad 20 ekspertów LINK4, którzy wiedzą i doświadczeniem wspierali start-upy w różnych obszarach, m.in. sprzedaży, komunikacji i procesach HR.

– Przez ostatnie pół roku mogliśmy spojrzeć na te same obszary biznesowe z innej perspektywy i to jest dla nas bardzo cenne doświadczenie. Uczestnicząc w projekcie i warsztatach, poznaliśmy dość różnorodne środowisko start-upów i dzisiaj dużo łatwiej nam się z nimi rozmawia, bo lepiej rozumiemy sposób ich funkcjonowania – tłumaczy Maciej Natorski, Kierownik ds. Innowacji w LINK4.

Podczas spotkań i licznych rozmów zrodziły się ciekawe pomysły, w wyniku których LINK4 podjął decyzję o realizacji projektów pilotażowych z trzema wybranymi startupami, spośród 18 uczestniczących w programie.

– Jesteśmy bardzo ciekawi tej współpracy, bo zależy nam innowacyjnych rozwiązaniach, które dostarczą dodatkową wartość zarówno naszym klientom, jak i partnerom biznesowym. Dziś bowiem przewag konkurencyjnych powinniśmy szukać w budowaniu pozytywnego user experience i relacjach opartych na wiarygodności – dodaje Mariusz Rosa, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Innowacji w LINK4.

Podczas styczniowego finału piątej edycji programu ogłoszono pięć zwycięskich spółek: Bioavlee, EBnavi, Saps Enterprise, Smabbler i Vers Produkcja. Laureaci wezmą udział w tygodniowym wyjeździe do Bostonu. Dodatkowo, startupowi Photon Robot Entertainment organizatorzy przyznali nagrodę CVC YIA w wysokości 100 tys. zł na dalszy rozwój działalności.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom kwalifikacji i udziału w programie, a zwycięzcom życzymy wiele sukcesów biznesowych.

 

opis

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź