Ikona kalendarza 26.04.2023

LINK4 wspiera XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka

Już 29 kwietnia na boiskach OSiR Bemowo w Warszawie rozegrana zostanie XIV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Partnerem tej jednej z największych nad Wisłą imprez sportowych dla dzieci został LINK4. Ubezpieczyciel będzie wspierał także Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które odbędą się 12 i 13 sierpnia na stadionie Legii w Warszawie. Zawodnicy z całego świata zmierzą się już po raz ósmy.

W ubiegłym roku w mistrzostwach Polski zagrało 36 drużyn z całego kraju, a teraz na murawie pojawi się ponad 360 młodych piłkarzy.

- Ta sportowa impreza jest wyjątkowa. Piłkarskie święto, które co roku odbywa się w Warszawie, daje młodym zawodnikom nie tylko wiele wspaniałych sportowych emocji, ale także nadzieję na lepsze jutro i wiarę we własne siły, czego  dzieciom z domów dziecka tak bardzo potrzeba. Idee, które przyświecają imprezie, są wspólne z naszymi wartościami. Jako firma ubezpieczeniowa na co dzień dbamy o spokój oraz bezpieczeństwo naszych klientów i dajemy poczucie, że nie są sami w trudnej sytuacji. Teraz to wsparcie chcemy ofiarować także młodym zawodnikom. Trzymamy kciuki za ich rozwój – podkreśla prezes LINK4 Agnieszka Wrońska.

Obok czysto sportowej rywalizacji równie ważna jest postawa Fair Play, za którą organizatorzy - Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” - przyznają specjalne nagrody. Z trybun młodych piłkarzy będą oklaskiwać między innymi byli reprezentanci Polski.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki wysiłkom organizatorów kolejne edycje Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata będą tak udane, jak poprzednie. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do uśmiechu dzieci, które niejednokrotnie mają za sobą bardzo trudne przeżycia, a turniej jest dla nich szansą na oderwanie się od codzienności i spełnieniem sportowych marzeń. Futbol pozwolił wyrwać się z niebezpiecznych dzielnic i niedostatku wielu późniejszym gwiazdom stadionów. Z radością będziemy dopingować młodych zawodników i później śledzić ich kariery – mówi Patrycja Kotecka, dyrektor Pionu Marketingu LINK4.

- Właśnie dlatego organizujemy mistrzostwa – żeby pokazać dzieciom, że warto marzyć i walczyć o spełnianie swoich marzeń, że gdy się w siebie uwierzy, to można wszystko. To już XIV edycja Mistrzostw Polski, ale wciąż nam mało. Napędza nas radość dzieciaków po każdej kolejnej imprezie i to jak widzimy, że piłka nożna naprawdę pomaga im w życiu. Mamy już liczne grono zawodników „Nadziei na Mundial", którzy grają w ligowych klubach lub zostali trenerami, a idea Mistrzostw Dzieci z Domów Dziecka rozprzestrzenia się na świat – turnieje odbywały się już m.in. w Niemczech, Tajlandii czy Portugalii, teraz dołączyła Chorwacja – dodaje Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”.

Młodzi piłkarze zostaną nagrodzeni podczas specjalnej Gali zamykającej imprezę, a dzięki wsparciu między innymi LINK4 jedynym kosztem, jaki ponoszą drużyny, jest przyjazd na turniej. Najlepsi zawodnicy podczas mistrzostw Polski otrzymają powołanie do reprezentacji narodowej dzieci z domów dziecka i będą w sierpniu rywalizować na stadionie Legii o mistrzostwo świata.

 

Czy artykuł był przydatny?

Kontakt dla mediów

Zdjęcie osoby do kontaktu
Ikonka osoby do kontaktu
Grażyna Kasiak
Rzecznik prasowy
Kup online polisę OC AC