Biuro Prasowe

Przeczytaj najnowsze wiadomości

Rower na raty z ubezpieczeniem od kradzieży gratis

10 marca 2020

Ruszyła druga edycja wspólnej oferty Credit Agricole i LINK4. Dzięki niej klienci nie tylko rozłożą zakup roweru na wygodne raty, ale dodatkowo otrzymają roczne ubezpieczenie sprzętu na wypadek kradzieży.

Pierwszy dzień wiosny zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo pogoda zachęcać będzie do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wycieczek poza miasto i porzucenia samochodu na rzecz roweru. To idealny czas, żeby myśleć o kupnie jednośladu. Wielu obawia się jednak kradzieży drogiego sprzętu i chce się przed nią zabezpieczyć.

– Kradzieże rowerów są niestety powszechnym problemem. Z obawy przed utratą nowego roweru często nie chcemy przeznaczyć większej kwoty na jego zakup – tłumaczy Mieczysław Putkowski, dyrektor Dep. Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych Credit Agricole.

Wspólna oferta Credit Agricole i LINK4 jest rozwiązaniem skrojonym na potrzeby klientów, którzy chcą na wiosnę przesiąść się z samochodu na rower. Każdy, kto zakup roweru sfinansuje kredytem ratalnym banku Credit Agricole, może otrzymać ubezpieczenie swojego sprzętu w LINK4 na cały rok, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Oferta dotyczy każdego roweru zakupionego na raty, niezależnie od jego ceny.

– Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje przypadki utraty roweru w wyniku kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego, budynku gospodarczego, mieszkania lub pomieszczenia przynależnego. Świadczenie wypłacimy także w przypadku rabunku lub wskutek kradzieży zwykłej, pod warunkiem jednak, ze rower był  zabezpieczony łańcuchem, linką stalową lub kłódką szeklową, czyli popularnym U-lockiem – wyjaśnia Mariusz Rosa, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu i Innowacji w LINK4.

Rower na raty z ubezpieczeniem od kradzieży to oferta, którą firmy zainicjowały wspólnie w ubiegłym roku. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

– Udogodnieniem dla klienta jest możliwość skorzystania z ubezpieczenia bez dodatkowych formalności. Wystarczy, że kupi on rower na raty w banku, a my zajmiemy się resztą. Co ważne, polisa zadziała również w przypadku kradzieży roweru na ulicy, np. z parkingu pod domem lub biurem. Tak szeroki zakres ubezpieczenia zdecydowanie wyróżnia nas na rynku – podkreśla Tomasz Kamiński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Partnerami w banku Credit Agricole..

Jeśli dojdzie do kradzieży, LINK4 wypłaci świadczenie równe wartości roweru w chwili zakupu. Klient powinien niezwłocznie zgłosić kradzież na policji i do ubezpieczyciela. Oferta dostępna jest u partnerów ratalnych banku Credit Agricole.

 

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź jakie nagrody przyznano LINK4

Sprawdź