Ikona kalendarza 03.10.2022

Szybka wypłata odszkodowania z NNW

LINK4 wprowadza szybką ścieżkę likwidacji szkód z NNW. Dzięki nowym narzędziom średni czas od zgłoszenia zdarzenia do wypłaty odszkodowania skrócił się z ośmiu do zaledwie dwóch dni.

Zgodnie z nową ścieżką, w momencie zgłoszenia szkody, klient otrzymuje aktywny link do aplikacji dostępnej online. Nie wymaga ona instalowania niczego na komputerze, ani na telefonie. Dla klientów preferujących tradycyjne rozwiązania, wciąż jest też dostępna dotychczasowa ścieżka likwidacji szkody z NNW.

- Mając do czynienia z człowiekiem i jego cierpieniem, nie da się i nie należy wszystkiego automatyzować. Na szczęście jednak jest bardzo wiele drobniejszych zdarzeń, które możemy w prosty i szybki sposób przeprocesować i błyskawicznie przekazać odszkodowanie, na czym przecież klientom zależy najbardziejpodkreśla Patrycja Kotecka, członek zarządu LINK4.

Aplikacja do szybkiej likwidacji szkód z NNW jest prosta i intuicyjna. Krok po kroku prowadzi klienta przez cały proces.

- Po wypełnieniu krótkiego formularza, wskazaniu z listy doznanego obrażenia i załączeniu niezbędnych dokumentów medycznych, szkoda trafia do likwidatora, który najczęściej jeszcze tego samego dnia roboczego podejmuje decyzję o wypłacie odszkodowania.  – mówi Marek Wasilewski, dyrektor Pionu Szkód w LINK4.

Jeśli ktoś woli zgłaszać szkodę telefonicznie, to też jest taka możliwość. Wtedy formularz wypełnia za niego konsultant. Wszystkie formalności można załatwić podczas jednej rozmowy telefonicznej lub jednorazowego użycia aplikacji.

- Dzięki nowym narzędziom średni czas od zgłoszenia zdarzenia do wypłaty odszkodowania skrócił się z 8 do zaledwie 2 dni. A to tylko dane uśrednione. W bardzo wielu przypadkach wypłata to wręcz kwestia godzin, a nie dni – zaznacza Marek Wasilewski, dyrektor Pionu Szkód w LINK4.

Z szybkiej ścieżki likwidacji szkód z polis NNW klienci LINK4 mogą korzystać od końca września. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, nad którym już rozpoczęto prace, jest zautomatyzowane narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję do analizy dokumentacji medycznej w czasie rzeczywistym. Firma chce, aby w drugiej połowie 2023 r. to  rozwiązanie już na stałe wspierało likwidatorów LINK4. Dla klientów może to oznaczać jeszcze krótszy czas wypłaty odszkodowania z tytułu NNW - już niedługo może to być nawet kwestia minut.

 

Czy artykuł był przydatny?

Kontakt dla mediów

Zdjęcie osoby do kontaktu
Ikonka osoby do kontaktu
Grażyna Kasiak
Rzecznik prasowy
Kup online polisę OC AC