LINK4 częścią Grupy PZU.

15 września LINK4 stał się częścią największej instytucji finansowej Europy Środkowo-Wschodniej – Grupy PZU. Intencją PZU jest utrzymanie LINK4, jako oddzielnej spółki, w której codziennej działalności nic się nie zmienia. Wszystkie procesy sprzedażowe, obsługowe, likwidacja szkód będą realizowane przez LINK4.

PZU istnieje od ponad 200 lat. Jest największym graczem na wschodnio-europejskim rynku ubezpieczeniowym. W Polsce cieszy się zaufaniem ponad 16 milionów klientów. To stabilna i wiarygodna instytucja finansowa – od 2010 roku notowana na giełdzie (GPW w Warszawie). W pierwszym półroczu 2014 r. składka przypisana brutto Grupy PZU wyniosła 8.438 mln PLN, natomiast jej zysk netto wyniósł 1.720 mln PLN.

W 2013 roku Grupa PZU zebrała prawie 4 mld euro składki. PZU oraz PZU Życie posiadają rating siły finansowej (Financial Strength Rating) oraz rating kredytowy (Counterparty Credit Rating) nadany przez agencję Standard & Poor’s na poziomie "A" (ze stabilną perspektywą ratingową obu spółek). Jest to najwyższy możliwy rating przyznawany spółkom w Polsce.

Poniżej wypowiedź naszego prezesa dotycząca połączenia LINK4 oraz PZU.

 

Zobacz pozostałe aktualności dotyczące działalność LINK4.

Sprawdź ubezpieczenie samochodu

Car Kalkulator składki

Sprawdź ubezpieczenie domu i mieszkania

House Kalkulator składki

Sprawdź ubezpieczenie turystyczne

Plane Kalkulator składki

Aktualności i promocje

Konkursy i wydarzenia Sprawdź