Kompleksowe ubezpieczenie majątku firmy oraz ubezpieczenie oc na jednej polisie

Zakres ochrony dopasowany w zależności od rodzaju działalności.

Szeroki zakres usług assistance i pomocy prawnej, w tym doradztwo podatkowe.

ubezpieczenia biznes

Ubezpieczenie małych i średnich firm

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie małej i średniej firmy w LINK4?

 • Image
  małe i średnie firmy
  Dla małych i średnich firm

  Oferta jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą przynoszącą roczne przychody na poziomie do 15 mln. Idealnie wpisuje się zatem w oczekiwania przedsiębiorców działających w segmencie MŚP.
   

 • Image
  ubezpieczenie
  Wartość mienia

  Wartość majątku w wybranej lokalizacji nie przekracza 10 mln zł. Wysokość sumy ubezpieczenia wybierasz samodzielnie.
   

 • Image
  consultant
  Kalkulacja przez telefon

  Jeśli chcesz poznać wysokość składki ubezpieczeniowej, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 668 444 444. Przedstawimy Ci ofertę zgodną z Twoimi oczekiwaniami, a także szacunkową składkę. Możesz też spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.
   

  Zapewnij sobie dodatkowe wsparcie przy prowadzeniu własnego biznesu z kompleksową polisą

  Ubezpieczenie mienia i OC działalności gospodarczej to oferta, której zakres możesz dopasować do potrzeb Twojej firmy. Tylko jedna polisa wystarczy, by chronić zarówno mienie wchodzące w skład majątku firmowego, jak i Ciebie przed ewentualnymi roszczeniami klientów, którzy doznali szkód osobowych lub rzeczowych na skutek prowadzonej przez Ciebie działalności – np. w wyniku działania pracowników.

  W Pakiecie z ubezpieczeniem małej i średniej firmy dostaniesz od nas

  • Elastyczną ofertę

  Możesz dowolnie kształtować zakres polisy. Do wyboru masz m.in. ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem lub rabunku, a także w transporcie krajowym (cargo).

  • Ubezpieczenie OC firmy

  Ochroną ubezpieczeniową może zostać również objęta odpowiedzialność cywilna za ewentualne szkody wyrządzone osobom trzecim.

  • Szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej

  Ubezpieczenie może obejmować nie tylko budynki i lokale, które stanowią własność firmy, ale także wyposażenie (w tym maszyny i urządzenia) i nakłady inwestycyjne poniesione na remonty bieżące, kapitalne i adaptacyjne, jak również na wykończenie wnętrz.

  Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

  Zadzwoń: 668 444 444

  Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia małej i średniej firmy w LINK4

  Pani Teresa z Częstochowy kupiła ubezpieczenie OC dla swojego salonu kosmetycznego za 437 zł.

  Za ubezpieczenie swojej małej firmy budowlanej pan Andrzej z Namysłowa zapłacił zaledwie 568 zł. Wybrał pakiet obejmujący ochronę mienia na wypadek kradzieży z włamaniem.

  Pani Aleksandra z Tomaszowa Mazowieckiego szukała kompleksowego ubezpieczenia dla swojej firmy. Zdecydowała się na Pakiet zawierający OC, a także ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz od kradzieży z włamaniem lub rabunku. Składka wyniosła 789 zł rocznie.

  • Image
   zarząd
   Pani Teresa z Częstochowy
  • Image
   man
   Pan Andrzej z Namysłowa
  • Image
   zarząd
   Pani Aleksandra z Tomaszowa Mazowieckiego
  Ikona ostrzeżenia

  *Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

   Rozszerz Pakiet o dodatkowe opcje

    Najczęściej zadawane pytania.

    Co zawiera ubezpieczenie małych i średnich przedsiębiorstw?

    Obrazek strzałka w dół

    Przedmiotem ubezpieczenia jest mienie firmy, m.in. budynek wraz ze stałymi elementami wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny, czy mienie osobiste pracowników Są one chronione w przypadkach zależnych od wybranego wariantu polisy, np. na wypadek kradzieży czy w przypadku ubezpieczenia OC wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Wraz z każdą polisą w LINK4 oferujemy pakiet Assistance w cenie oraz Usługi pomocy prawnej za dodatkową opłatą 15 zł.

    Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla małej firmy?

    Obrazek strzałka w dół

    Ostateczna cena polisy uzależniona jest od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności i zakresu ubezpieczenia, jaki wybrałeś. W LINK4 Ty sam możesz zdecydować, czy chcesz wybrać ubezpieczenie podstawowe związane z posiadanym mieniem, czy również oc kontraktowe z rozszerzeniem o dodatkowe klauzule.

    Czy ubezpieczenie małej firmy jest obowiązkowe?

    Obrazek strzałka w dół

    Nie jest to obowiązkowa polisa dla wszystkich. Jednak istnieje lista kilkudziesięciu zawodów, wykonując które należy posiadać ubezpieczenie OC. Są to m.in. lekarze, prawnicy czy inżynierowe. W przypadku pozostałych branż i zawodów także warto ubezpieczyć swoją firmę. Jest to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, które gwarantuje odszkodowanie w razie wypadku czy kradzieży.

    Od czego zależy wysokość składki w ubezpieczeniu małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    W LINK4 koszt składki uzależniony jest od różnych czynników, m.in.: rodzaju działalności lub branży oraz zakresu ubezpieczenia. Szczegółowy koszt takiej polisy podany jest w poszczególnych podstronach z ofertami. Jest także znacznie niższy niż wydatki związane na przykład z samodzielnym usuwaniem skutków pożaru.

    Jakie koszty pokrywa ubezpieczenie dla małych przedsiębiorstw?

    Obrazek strzałka w dół

    W zależności od wybranego pakietu może to być np.

    • koszt naprawy mienia osób trzecich w przypadku uszkodzenia sprzętem, należącym do Twojej firmy,
    • nakłady poniesione na adaptację lokalu lub zastąpienie skradzionego towaru,
    • koszt skorzystania z pomocy specjalisty, np. hydraulika.

    Pełną listę znajdziesz w OWU Małych i Średnich Przedsiębiorstw dostępnym na www.link4.pl

    Czym jest ubezpieczenie dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie dla małych i średnich firm to polisa, która chroni mienie przedsiębiorstwa, w tym m.in. budynek wraz ze stałymi elementami wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny czy mienie osobiste pracowników. Zdarzenia wchodzące w zakres ubezpieczenia to np. kradzież czy wyrządzenie szkody osobie trzeciej (w zależności od wybranego pakietu). Produkt jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, których obroty nie przekraczają 15 milionów złotych, a wartość mienia w jednej lokalizacji mieści się w limicie 10 milionów złotych. 

    Dlaczego warto kupić ubezpieczenie dla małej lub średniej firmy?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie średniej firmy to polisa, która chroni Twoje przedsiębiorstwo na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Produkt wyróżnia kompleksowość i elastyczność. Dzięki możliwości wyboru sumy ubezpieczenia oraz dodatkowych opcji polisy płacisz tylko za te parametry, które rzeczywiście są potrzebne w przypadku Twojego biznesu. 

    Jaki jest zakres ubezpieczenia małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie małych i średnich firm chroni mienie firmy, takie jak np. budynek wraz ze stałymi elementami wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny czy mienie osobiste pracowników. Zakres ochrony jest zależny od wybranego wariantu polisy i może obejmować np. ubezpieczenie mienia od pożaru i wybranych zdarzeń losowych, ubezpieczenie mienia od wszelkiego ryzyka, ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem lub rabunku, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie cargo, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, assistance czy pomoc prawną. 

    W zależności od wybranego pakietu może to być np.koszt naprawy mienia osób trzecich w przypadku uszkodzenia sprzętem, należącym do Twojej firmy,
    nakłady poniesione na adaptację lokalu lub zastąpienie skradzionego towaru,
    koszt skorzystania z pomocy specjalisty, np. hydraulika.

    Pełną listę znajdziesz w OWU Małych i Średnich Przedsiębiorstw dostępnym na www.link4.pl
     

    Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC dla małej lub średniej firmy?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej małej lub średniej firmy jest przydatne dla każdej firmy. W toku prowadzenia działalności gospodarczej może dojść do szkód u osób trzecich. W przypadku braku ubezpieczenia przedsiębiorstwo musiałoby pokryć odszkodowanie z własnej kieszeni. Ubezpieczenie OC małej firmy lub średniego przedsiębiorstwa zabezpiecza majątek podmiotu gospodarczego na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. 

    Jakie ryzyka są objęte ubezpieczeniem małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Zakres ryzyk, które są objęte ubezpieczeniem małych i średnich firm, zależy od wybranego produktu. W zależności od tego polisa może chronić np. przed ryzykami nazwanymi, odpowiedzialnością cywilną, a nawet wszelkimi ryzykami. 

    Jakie są możliwe sposoby opłacania składek ubezpieczenia małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Składkę na ubezpieczenie dla małego przedsiębiorstwa i średnich firm możesz opłacić wygodnie przez internet. Szczegółowe informacje na temat sposobu płatności za polisę, w tym dotyczące numeru rachunku do przelewu, znajdziesz w treści polisy. 

    Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania ubezpieczenia dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Dokładny wykaz dokumentów, które są niezbędne do zawarcia umowy, zależy od cech konkretnego produktu. Wszelkich informacji w tym zakresie udzieli konsultant dostępny na naszej infolinii. W każdym przypadku ubezpieczenie dla małych i średnich firm obejmuje jednak minimum formalności. 

    Jakie są procedury zgłaszania szkód w ubezpieczeniu dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Jeśli zawarłeś umowę ubezpieczenia dla małych i średnich firm i doszło do powstania szkody, jesteś zobowiązany do jej niezwłocznego zgłoszenia do towarzystwa ubezpieczeniowego. Możesz go dokonać telefonicznie. Konsultant udzieli wszelkich niezbędnych informacji na temat dalszych kroków w zakresie likwidacji szkody.  

    Ile kosztuje ubezpieczenie dla małych i średnich firm w LINK4?

    Obrazek strzałka w dół

    Wysokość składki z polisy dla małych i średnich przedsiębiorstw zależy od wybranej sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony. Pamiętaj, że możesz ją dopasować do potrzeb swojego biznesu. Jeśli nie wiesz, które opcje sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami telefonicznie. 

    Czy ubezpieczenie dla małych i średnich firm jest obowiązkowe?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie małych i średnich firm co do zasady nie jest obowiązkowe. Tym samym to Ty decydujesz, czy chcesz zapewnić sobie ochronę oraz wybierasz jej zakres. W przypadku niektórych zawodów konieczne może być jednak zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Mowa tu np. o prawnikach czy lekarzach. 

    Jaka jest suma ubezpieczenia dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Sumę ubezpieczenia dla małych i średnich firm wybiera ubezpieczający. Jej wysokość powinna być dostosowana do wielkości przedsiębiorstwa i wybranego zakresu polisy. Pamiętaj, że im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzesz, tym wyższa może okazać się składka. 

    Na jaki okres zawierana jest umowa ubezpieczenia dla małych i średnich firm?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie małych i średnich firm jest zawierane na rok. Dokładny czas trwania ochrony znajdziesz w polisie. Po upływie okresu, na który została zawarta umowa, możesz ją przedłużyć.

    Aktualności i blog

    Zdjęcie artykułu
    LINK4 z prestiżowym certyfikatem Inwestor w Kapitał Ludzki 2023