Ubezpieczenie OC krótkoterminowe

 

 • Tymczasowe ubezpieczenie OC zawierane jest na 30 dni.
 • Brak konieczności wypowiadania umowy.
 • Konkurencyjne ceny.


Porozmawiaj z naszym doradcą do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych

 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów, które podlegają rejestracji. Polisa zawierana jest w celu ubezpieczenia pojazdu od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdu.

Standardowo umowa ta zawierana jest na 12 miesięcy. W niektórych przypadkach istnieje jednak możliwość ubezpieczenia pojazdu na okres krótszy.

Co to jest ubezpieczenie OC krótkoterminowe?

OC komunikacyjne krótkoterminowe to inaczej tymczasowe ubezpieczenie samochodu (nazywane potocznie komisowym). Dzięki polisie tymczasowej można ubezpieczyć pojazd na okres krótszy niż 12 miesięcy, jednak nie może on wynosić mniej niż 30 dni kalendarzowych. 

Krótkoterminową polisę OC mogą wykupić:

 • posiadacze pojazdów zarejestrowanych na określony czas,
 • posiadacze pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych na terytorium Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty,
 • osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów.

Ubezpieczenie miesięczne auta ma takie samo zadanie, jak klasyczne OC – polisa zabezpiecza posiadacza pojazdu od odpowiedzialności cywilnej, dlatego w momencie, gdy spowodujesz wypadek, wskutek którego zostanie zniszczony pojazd innego kierowcy, to my pokryjemy niezbędne koszty napraw w pojeździe poszkodowanego. 

OC krótkoterminowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Planujesz wykupić krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu? To właściwa decyzja. Jednak przed dokonaniem zakupu powinieneś wiedzieć, że: 

 • OC krótkoterminowe nie odnawia się automatycznie po upływie okresu, na który zostało wykupione. Dlatego ważne jest kontrolowanie, ile dni ubezpieczenia pozostało. Jeżeli zbliża się jego koniec, konieczne jest wykupienie kolejnej polisy.
 • By tymczasowe ubezpieczenie samochodu mogło zostać zawarte, potrzebujesz kompletu dokumentów. Najczęściej wymagany jest dowód rejestracyjny lub tymczasowy oraz umowa sprzedaży pojazdu nie starsza niż 30 dni. W przypadku niektórych rodzajów pojazdów mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, jednak cały proces ubezpieczenia nie różni się w istotny sposób od zakupu tradycyjnej polisy OC
 • Ubezpieczenie miesięczne auta obejmuje także samochody z kierownicą zamontowaną po prawej stronie. Jednak wtedy mogą obowiązywać inne stawki, niż te przedstawione w dalszej części tekstu.
 • Ubezpieczenie krótkoterminowe (inaczej nazywane komisowym) przechodzi na kolejnego właściciela. Dlatego jeżeli kierowca nabędzie auto z taką polisą, może z niej korzystać, aż do ostatniego dnia terminu jej ważności. Potem musi już wykupić pełne, 12-miesięczne ubezpieczenie OC.
 • Bez względu na to, czy wykupujesz OC na 30 dni za pomocą Internetu, telefonicznie czy też bezpośrednio u agenta, obowiązują te same warunki i stawki.

Dlaczego warto kupować OC komisowe w LINK4?

Dobrze wiemy, jak cenny jest dla Ciebie Twój pojazd. Jeśli wykupisz OC krótkoterminowe w LINK4, możesz liczyć na wiele korzyści. Po pierwsze, polisa ta może zostać zawarta zarówno podczas spotkania z agentem, jak i za pośrednictwem strony internetowej czy telefonicznie. Możesz zatem w szybki i wygodny dla Ciebie sposób załatwić wszystkie formalności, bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo koszt polisy krótkoterminowej w LINK4 jest niewygórowany. Całkowity koszt ubezpieczenia samochodu na 30 dni wynosi:

 • 75 zł dla samochodów osobowych,
 • 100 zł dla samochodów dostawczych.

Powyższe ceny nie dotyczą pojazdów z kierownicą po prawej stronie oraz zarejestrowanych czasowo. Atrakcyjne ceny z pewnością zainteresują wszystkie osoby, które zajmują się sprzedażą samochodów osobowych. W przypadku dużej ilości aut na placu, tanie OC komisowe jest oszczędnym i trafionym wyborem.

W LINK4 naszym klientom oferujemy wygodne sposoby płatności, np. płatność BLIKIEM lub kartą. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić, wykupując dla swojego pojazdu OC na 30 dni online w naszym Towarzystwie. Sprawdź ofertę OC krótkoterminowe na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z nami telefonicznie, aby poznać szczegóły polisy. 

Czy można ubezpieczyć auto na miesiąc?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego samochodu, poruszającego się po drogach publicznych. Jest to umowa, która najczęściej zawierana jest na okres jednego roku. W określonych przypadkach możemy zakupić ubezpieczenie OC krótkoterminowe, którego czas obowiązywania wynosi 30 dni.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na 30 dni?

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe jest oczywiście tańsze od standardowej umowy na rok. W LINK4 całkowity koszt ubezpieczenia samochodu na 30 dni wynosi 75 zł dla samochodów osobowych oraz 100 zł dla samochodów dostawczych. Przedstawione ceny nie dotyczą jednak pojazdów z kierownicą po prawej stronie, a także tych zarejestrowanych czasowo. Aby poznać koszt polisy takich pojazdów, skontaktuj się telefonicznie z naszym doradcą ubezpieczeniowym.

Dla kogo przeznaczone jest OC krótkoterminowe?

Standardowo umowa na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawierana jest na rok. W kilku przypadkach posiadacz samochodu może wykupić OC krótkoterminowe. Jakie są to grupy użytkowników? To właściciele pojazdów zarejestrowanych na okres czasowy, właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych na terytorium Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty, a także osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów (np. ubezpieczenie OC komisowe).

Jak ubezpieczyć samochód na miesiąc?

Zastanawiasz się, czy możesz wykupić OC krótkoterminowe online? Musisz wiedzieć, że umowa zawierana jest telefonicznie z doradcą LINK4, a niezbędne dokumenty wyślemy w ciągu kilku minut na Twój adres e-mailowy. Aby zawrzeć umowę, wymagane będzie przesłanie umowy kupna-sprzedaży (nie dotyczy komisów – aut zarejestrowanych w Polsce). Umowa ta nie może być starsza niż 30 dni. Polisa krótkoterminowa zawierana jest na 30 dni i nie ma konieczności jej wypowiadania – ubezpieczenie automatycznie wygasa po tym okresie.

Jaki zakres ma ubezpieczenie OC na 30 dni?

OC krótkoterminowe, czyli zawierane na okres trzydziestodniowy, ma dokładnie taki sam zakres, jak standardowe, obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które zawierane jest na czas 12 miesięcy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że obejmiemy Cię ochroną taką, jak wszystkich innych kierowców z polisą OC.

Ubezpieczenie OC w LINK4. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl i dla PP: Ubezpieczenie Program Pomocy dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Zadzwoń 668 444 444 lub wypełnij poniższy formularz:

Załącznik
Dodaj więcej
Przeglądaj
Pliki muszą mieć mniej niż 2 MB.
Dozwolone typy plików: gif jpg png txt pdf doc docx.