Ubezpieczenie OC krótkoterminowe

 

 • Krótkoterminowe ubezpieczenie OC zawierane jest na 30 dni.
 • Brak konieczności wypowiadania umowy.
 • Konkurencyjne ceny.


Porozmawiaj z naszym doradcą do spraw ubezpieczeń komunikacyjnych

 

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów, które podlegają rejestracji. Polisa zawierana jest w celu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdu.

Standardowo umowa ta zawierana jest na 12 miesięcy. W niektórych przypadkach istnieje jednak możliwość ubezpieczenia pojazdu na okres krótszy.

Co to jest ubezpieczenie OC krótkoterminowe?

OC komunikacyjne krótkoterminowe to inaczej tymczasowe ubezpieczenie samochodu (nazywane potocznie komisowym). Dzięki polisie tymczasowej można ubezpieczyć pojazd na okres krótszy niż 12 miesięcy, jednak nie może on wynosić mniej niż 30 dni kalendarzowych. 

Krótkoterminową polisę OC mogą wykupić:

 • posiadacze pojazdów zarejestrowanych na określony czas,
 • posiadacze pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych na terytorium Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty,
 • osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów.

Ubezpieczenie miesięczne auta ma takie samo zadanie, jak klasyczne OC – polisa obejmuje odpowiedzialność cywilnąposiadacza pojazdu, dlatego w momencie, gdy spowodujesz wypadek, wskutek którego zostanie zniszczony pojazd innego kierowcy, to my pokryjemy niezbędne koszty napraw w pojeździe poszkodowanego. 

OC krótkoterminowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Planujesz wykupić krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu? To właściwa decyzja. Jednak przed dokonaniem zakupu powinieneś wiedzieć, że: 

 • OC krótkoterminowe nie odnawia się automatycznie po upływie okresu, na który zostało wykupione. Dlatego ważne jest kontrolowanie, ile dni ubezpieczenia pozostało. Jeżeli zbliża się jego koniec, konieczne jest wykupienie kolejnej polisy.
 • By tymczasowe ubezpieczenie samochodu mogło zostać zawarte, potrzebujesz kompletu dokumentów. Najczęściej wymagany jest dowód rejestracyjny lub tymczasowy oraz umowa sprzedaży pojazdu nie starsza niż 30 dni. W przypadku niektórych rodzajów pojazdów mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, jednak cały proces ubezpieczenia nie różni się w istotny sposób od zakupu tradycyjnej polisy OC
 • Ubezpieczenie miesięczne auta obejmuje także samochody z kierownicą zamontowaną po prawej stronie. Jednak wtedy mogą obowiązywać inne stawki, niż te przedstawione w dalszej części tekstu.
 • Ubezpieczenie krótkoterminowe (inaczej nazywane komisowym) przechodzi na kolejnego właściciela. Dlatego jeżeli kierowca nabędzie auto z taką polisą, może z niej korzystać, aż do ostatniego dnia terminu jej ważności. Potem musi już wykupić pełne, 12-miesięczne ubezpieczenie OC.
 • Bez względu na to, czy wykupujesz OC na 30 dni za pomocą Internetu, telefonicznie czy też bezpośrednio u agenta, obowiązują te same warunki.

Dlaczego warto kupować OC komisowe w LINK4?

Dobrze wiemy, jak cenny jest dla Ciebie Twój pojazd. Jeśli wykupisz OC krótkoterminowe w LINK4, możesz liczyć na wiele korzyści. Po pierwsze, polisa ta może zostać zawarta zarówno podczas spotkania z agentem, jak i za pośrednictwem strony internetowej czy telefonicznie. Możesz zatem w szybki i wygodny dla Ciebie sposób załatwić wszystkie formalności, bez wychodzenia z domu.

W LINK4 naszym klientom oferujemy wygodne sposoby płatności, np. płatność BLIKIEM lub kartą. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić, wykupując dla swojego pojazdu OC na 30 dni online w naszym Towarzystwie. Sprawdź ofertę OC krótkoterminowe na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z nami telefonicznie, aby poznać szczegóły polisy. 

Czy można ubezpieczyć auto na miesiąc?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego samochodu, poruszającego się po drogach publicznych. Jest to umowa, która najczęściej zawierana jest na okres jednego roku. W określonych przypadkach możemy zakupić ubezpieczenie OC krótkoterminowe, którego czas obowiązywania wynosi 30 dni.

Czym się różni OC na miesiąc od polisy na cały rok?

OC na miesiąc gwarantuje taki sam zakres ochrony co standardowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zawierane na rok. Główna różnica polega na tym, że to ubezpieczenie może zostać wykupione na znacznie krótszy okres niż standardowe 12 miesięcy. Krótkoterminowa polisa OC nie wymaga przedłużenia, ale po zakończeniu okresu obowiązywania ubezpieczenie to wygasa. Jeśli właścicielem samochodu pozostaje komis, to konieczne jest wykupienie kolejnej polisy krótkoterminowej na 30 dni. A jeżeli auto z takim ubezpieczeniem kupiła osoba prywatna, to po zakończeniu okresu jej obowiązywania musi ona wykupić standardowe OC.

Dla kogo przeznaczone jest OC krótkoterminowe?

Standardowo umowa na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawierana jest na rok. W kilku przypadkach posiadacz samochodu może wykupić OC krótkoterminowe. Jakie są to grupy użytkowników? To właściciele pojazdów zarejestrowanych na okres czasowy, właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych na terytorium Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC bądź Zielonej Karty, a także osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów (np. ubezpieczenie OC komisowe).

Jak ubezpieczyć samochód na miesiąc?

Zastanawiasz się, czy możesz wykupić OC krótkoterminowe online? Musisz wiedzieć, że umowa zawierana jest telefonicznie z doradcą LINK4, a niezbędne dokumenty wyślemy w ciągu kilku minut na Twój adres e-mailowy. Aby zawrzeć umowę, wymagane będzie przesłanie umowy kupna-sprzedaży (nie dotyczy komisów – aut zarejestrowanych w Polsce). Umowa ta nie może być starsza niż 30 dni. Polisa krótkoterminowa zawierana jest na 30 dni i nie ma konieczności jej wypowiadania – ubezpieczenie automatycznie wygasa po tym okresie.

Jaki zakres ma ubezpieczenie OC na 30 dni?

OC krótkoterminowe, czyli zawierane na okres trzydziestodniowy, ma dokładnie taki sam zakres, jak standardowe, obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które zawierane jest na czas 12 miesięcy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że obejmiemy Cię ochroną taką, jak wszystkich innych kierowców z polisą OC.

Kiedy komis może zawrzeć umowę krótkoterminową OC?

OC krótkoterminowe, czyli tak zwana polisa komisowa, dotyczy pojazdów zakupionych przez komis i wystawionych na sprzedaż. Po zarejestrowaniu auta komis nie musi wykupywać rocznego OC, wystarczy 30-dniowa polisa. Dzięki temu firma nie ponosi wysokich kosztów ubezpieczenia dużej liczby pojazdów znajdujących się w jej posiadaniu. Ważne jest, że samochód musi być zarejestrowany jako własność danej firmy handlującej autami.

Czy trzeba wypowiadać OC krótkoterminowe?

Polisa OC na 30 dni nie wymaga przedłużania. Po okresie obowiązywania ubezpieczenie wygasa. Jeżeli właścicielem auta nadal jest komis, musi on wykupić kolejną polisę. Natomiast jeżeli osoba prywatna kupiła samochód z taką polisą, po okresie jego obowiązywania musi ona wykupić tradycyjne OC 12-miesięczne. Poza kilkoma wyjątkami auto prywatne nie może posiadać krótkoterminowego ubezpieczenia.

Jak wygląda krótkoterminowe ubezpieczanie samochodu zarejestrowanego czasowo?

Jeżeli jesteś właścicielem auta zarejestrowanego na czas określony, również możesz ubezpieczyć je na okres 30 dni. Jeśli po tym czasie możliwe będzie stałe zarejestrowanie samochodu, nie będzie już konieczne OC krótkoterminowe. Warto zaznaczyć, że polisa ta ma taki sam zakres ochrony ubezpieczeniowej jak tradycyjne OC.

Czy każde auto z komisu posiada OC krótkoterminowe?

Polisę OC na 30 dni posiadają tylko auta będące własnością komisu, czyli takie, które zostały zakupione przez daną firmę i na nią zarejestrowane. Natomiast pojazdy przyjęte w komis od ich właścicieli, ale nie zakupione, nadal mają OC 12-miesięczne. Warto na to zwrócić uwagę przed zakupem auta, gdyż możesz skorzystać z obecnej polisy długoterminowej po dokonaniu rekalkulacji składki. Natomiast w przypadku OC na 30 dni, nie ma takiej możliwości

Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl

Zadzwoń 668 444 444 lub wypełnij poniższy formularz:

Załącznik
Dodaj więcej
Przeglądaj
Pliki muszą mieć mniej niż 2 MB.
Dozwolone typy plików: gif jpg png txt pdf doc docx.