Ochrona sprzętu elektronicznego stacjonarnego i przenośnego należącego do Twojej Firmy.

Ubezpieczamy dane i wymienne nośniki danych.

ubezpieczenia biznes

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka w LINK4?

 • Image
  elektronika
  Różnego rodzaju sprzęt firmowy

  Polisa, którą oferujemy, jest dostosowana do potrzeb przedsiębiorców, którzy chcą chronić swoje urządzenia niezbędne w codziennej pracy. Dzięki temu masz pewność, że w przypadku awarii, uszkodzenia czy kradzieży, finansowa strona sprawy jest odpowiednio zabezpieczona. To ważny element w zarządzaniu ryzykiem w biznesie i gwarancja spokoju dla Ciebie.

 • Image
  edycja
  Elastyczna suma ubezpieczenia

  Decydowanie o wysokości ubezpieczenia dla każdego elementu majątku firmowego pozwala na indywidualne podejście do zabezpieczenia Twojego biznesu. Dzięki tej elastyczności możesz dostosować polisę do rzeczywistych wartości poszczególnych składników majątku. Daje Ci to pewność, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń,  Twoje straty będą minimalizowane.

 • Image
  consultant
  Szybka kalkulacja przez telefon

  Zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia dla swojej firmy? LINK4 oferuje Ci wygodne i elastyczne rozwiązania. Jeżeli cenisz sobie szybkość i wygodę, po prostu zadzwoń pod numer 668 444 444. Natomiast jeśli preferujesz tradycyjny kontakt, nasi agenci są gotowi, aby spotkać się z Tobą i dostosować ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb. Wybór należy do Ciebie.

  Nie martw się złośliwością rzeczy martwych – wybierz ubezpieczenie urządzeń elektronicznych

  Jeśli chcesz zapewnić sobie wsparcie w szybkiej naprawie sprzętu elektronicznego, skorzystaj z polisy z kompleksową ochroną ubezpieczeniową na wypadek uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu elektronicznego na skutek zdarzenia losowego.

  W Pakiecie z ubezpieczeniem sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka dostaniesz od nas

  • Ochronę różnych rodzajów sprzętu

  Ochrona może dotyczyć urządzeń stacjonarnych i przenośnych, sprzętu medycznego, telefonów komórkowych oraz nośników danych.

  • Ochronę w Polsce lub Europie

  Standardowo ubezpieczenie urządzeń elektronicznych działa jedynie na terenie Polski. Jeśli chcesz mieć ochronę ubezpieczeniową również podczas podróżowania po Europie, powinieneś wykupić osobną klauzulę na tę okoliczność.

  • Ochronę danych oraz nośników danych

  Za dodatkową opłatą ubezpieczenie może obejmować nie tylko same urządzenia, ale też pliki cyfrowe znajdujące się na nośnikach danych wchodzących w skład mienia firmy. Dzięki temu nie musisz płacić z własnej kieszeni za odzyskiwanie utraconych danych, które są Ci niezbędne do prowadzenia biznesu.

  Potrzebujesz taniego ubezpieczenia?

  Zadzwoń: 668 444 444

  Przykładowe kalkulacje ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka wykupionego w Pakiecie z ubezpieczeniem mienia od zdarzeń losowych w LINK4

  Pan Dominik z Wrześni zapłacił 346 zł za ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w swoim biurze rachunkowym. Polisę wykupił w Pakiecie z ubezpieczeniem mienia od zdarzeń losowych.

  Dla pani Justyny z Warszawy opcja ubezpieczenia sprzętu elektronicznego dostępna w Pakiecie z ubezpieczeniem mienia od zdarzeń losowych to podstawa, bo zajmuje się projektowaniem aplikacji mobilnych. Pakiet kupiła za 422 zł za rok.

  W przypadku pana Marcina z Kraśnika, prowadzącego pracownię architektoniczną, wysokość składki za ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk w Pakiecie z ubezpieczeniem mienia od zdarzeń losowych wyniosła 942 zł za rok.

  • Image
   Mężczyzna

   Dominik

  • Image
   Kobieta

   Justyna

  • Image
   Mężczyzna

   Marcin

  Ikona ostrzeżenia

  *Przedstawione dane zostały pozyskane z kalkulacji przeprowadzonych przez LINK4.

   Rozszerz Twój Pakiet o dodatkowe usługi

    Najczęściej zadawane pytania.

    Jaki sprzęt elektroniczny obejmuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w LINK4?

    Obrazek strzałka w dół

    W ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego możesz objąć ochroną: sprzęt elektroniczny stacjonarny i przenośny, medyczny, telefony komórkowe, dane oraz wymienne nośniki danych. Co ważne, wszystkie urządzenia muszą stanowić własność Twojej Firmy. Powinny być także wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej.

    Jak działa ubezpieczenie sprzętu elektronicznego poza granicami Polski?

    Obrazek strzałka w dół

    Sprzęt elektroniczny w czasie eksploatacji objęty jest ochroną ubezpieczeniową na terytorium Unii Europejskiej oraz Szwajcarii, Islandii i Norwegii, chyba że umówiono się inaczej. Dotyczy to urządzeń przenośnych. Sprzęt stacjonarny podlega ochronie tylko na terenie Polski w miejscu wskazanym w polisie.

    Na podstawie czego ubezpieczyciel określa czy sprzęt należy do firmy lub jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej?

    Obrazek strzałka w dół

    Według LINK4 sprzęt należący do firmy to urządzenia, które stanowią własność Ubezpieczającego. Może to być także sprzęt, który posiada na podstawie innego tytułu prawnego. Powinien być on zewidencjonowany, mieć związek z prowadzoną działalnością i być wskazany w umowie ubezpieczenia. Urządzenia wynajmowane nie mogą zostać objęte ochroną w ramach tej polisy.

    Na czym polega ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, należącego do firmy lub wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej?

    Obrazek strzałka w dół

    LINK4 ponosi odpowiedzialność za szkody rzeczowe w ubezpieczonym sprzęcie elektronicznym, polegające na jego uszkodzeniu lub zniszczeniu. Mogą być one następstwem jakiegokolwiek zdarzenia losowego, o ile nie zostało ono wyłączone z odpowiedzialności na mocy postanowień OWU.

    Czy warto ubezpieczać dane firmowe i nośniki danych firmowych?

    Obrazek strzałka w dół

    Jak najbardziej – tak. Utrata nośników danych lub znajdujących się na nich plików może mieć bardzo poważne konsekwencje. Koszty odzyskiwania danych lub naprawy dysków są wysokie. Dlatego też, jeżeli Twoja firma przechowuje istotne informacje, powinieneś ubezpieczyć je w LINK4, by zawsze mieć możliwość ich odzyskania.

    Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka wchodzi w skład ubezpieczenia Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU na www.link4.pl

    Co chroni polisa w ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego chroni sprzęt elektroniczny, taki jak m.in. telefony komórkowe, sprzęt stacjonarny i przenośny, sprzęt medyczny, a nawet dane i wymienne nośniki danych, które stanowią własność przedsiębiorstwa i są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Zakres polisy obejmuje szkody rzeczowe, które polegają na uszkodzeniu lub zniszczeniu sprzętu na skutek nagłego zdarzenia losowego, które nie było zależne od Twojej woli. Ochronę można rozszerzyć np. o ubezpieczenie sprzętu przenośnego poza terenem Europy.

    Kiedy ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka nie działa?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka nie działa np. w sytuacji, gdy sprzęt nie jest używany do wykonywania działalności gospodarczej albo jeśli znajduje się w miejscu niezgodnym z umową. Pełny zakres sytuacji, w których ochrona towarzystwa ubezpieczeniowego jest wyłączona, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

    Czy są możliwości rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczenia sprzętu elektronicznego?

    Obrazek strzałka w dół

    Zakres ubezpieczenia sprzętu elektronicznego możesz rozszerzyć o dodatkowe klauzule. Ochrona może zostać powiększona np. o ubezpieczenie sprzętu przenośnego poza terenem Europy.

    Ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

    Obrazek strzałka w dół

    Wysokość składki polisy chroniącej sprzęt elektroniczny zależy od wielu czynników, w tym m.in. od wartości rzeczy objętych ochroną. Aby poznać dokładną cenę ubezpieczenia, skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty.

    Ile wynosi odszkodowanie za sprzęt elektroniczny?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie elektroniki ma naprawić szkodę związaną z uszkodzeniem albo utratą sprzętu elektronicznego, takiego jak np. telefon komórkowy, komputer czy laptop, które stanowią własność przedsiębiorstwa i są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej. Wysokość odszkodowania w każdym przypadku jest ustalana indywidualnie i zależy przede wszystkim od wartości uszkodzonego bądź zniszczonego sprzętu oraz od zapisanej w umowie sumy ubezpieczenia.

    Czy pod pojęciem "sprzęt elektroniczny" rozumie się także wyposażenie pojazdów specjalistycznych?

    Obrazek strzałka w dół

    Sprzęt, który spełnia to kryterium, to wszelkie urządzenia, które są własnością ubezpieczającego albo są w jego posiadaniu na podstawie innego tytułu prawnego. Każdy sprzęt elektroniczny musi być zewidencjonowany i wykazany w umowie ubezpieczenia. Ochroną z polisy nie mogą zostać objęte urządzenia wynajmowane.

    Na jaki okres można wykupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

    Obrazek strzałka w dół

    Czas trwania ochrony z ubezpieczenia sprzętu elektronicznego możesz wykupić na rok. Po zakończeniu okresu ochrony możesz przedłużyć ubezpieczenie na kolejne okresy.

    Czy polisa chroni dane zapisane na urządzeniach elektronicznych?

    Obrazek strzałka w dół

    W ramach ubezpieczenia sprzętu elektronicznego można wykupić dodatkową klauzulę, na podstawie której polisa chroni również dane i wymienne nośniki danych. W przypadku utraty plików związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa może zostać zakłócone. Koszt naprawy dysków oraz odzyskiwania danych jest bardzo wysoki. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo przechowuje ważne informacje, warto wykupić klauzulę do ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, tak aby w razie utraty danych zwiększyć szanse na ich sprawne odzyskanie, bez nadmiernego uszczerbku dla firmy.

    Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia sprzętu elektronicznego?

    Obrazek strzałka w dół

    Szkodę z ubezpieczenia sprzętu elektronicznego możesz zgłosić wygodnie bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami w dogodny dla siebie sposób – np. dzwoniąc pod numer 668 444 444. Pamiętaj, aby od momentu dostrzeżenia szkody gromadzić wszelkie niezbędne dokumenty, które pomogą wykazać jej zakres. Nasi konsultanci poprowadzą Cię przez proces zgłoszenia szkody i wytłumaczą, jak będzie przebiegać jej likwidacja.

    Jak kupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego możesz kupić wygodnie i bez wychodzenia z domu. Wszelkie informacje na temat polisy i jej zakresu, a także ceny, otrzymasz, dzwoniąc pod numer 668 444 444. Pamiętaj, że ubezpieczeniem może być objęty sprzęt elektroniczny – zarówno stacjonarny, jak i przenośny – który stanowi własność przedsiębiorstwa lub jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej. Do wyboru masz szereg dodatkowych opcji ochrony, w tym np. ubezpieczenie elektronicznego sprzętu przenośnego poza terenem Europy.

    Czy ubezpieczenie sprzętu elektronicznego przedłuża się automatycznie?

    Obrazek strzałka w dół

    Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego nie przedłuża się automatycznie. Z tego powodu po zakończeniu okresu trwania polisy, aby Twoje urządzenia dalej były objęte ochroną, musisz przedłużyć umowę. W tym celu skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy przygotują ofertę. Zakres ubezpieczenia możesz dopasować do swoich aktualnych potrzeb.

    Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszelkiego ryzyka

    Ochrona sprzętu elektronicznego stacjonarnego i przenośnego należącego do Twojej Firmy. Ubezpieczamy dane i wymienne nośniki danych.

    Obrazek strzałka w dół

    Możesz ubezpieczyć poniższy sprzęt elektroniczny:

    • sprzęt elektroniczny stacjonarny,
    • sprzęt elektroniczy przenośny,
    • sprzęt medyczny,
    • telefony komórkowe,
    • dane i wymienne nośniki danych.

    Ważne: Sprzęt elektroniczny musi stanowić własność Twojej Firmy lub/i musi być wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej.

    Ochroną objęte są szkody rzeczowe, polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu sprzętu elektronicznego, w następstwie jakiegokolwiek nagłego i nieprzewidzianego zdarzenia losowego niezależnego od Twojej woli, o ile nie zostało ono wyłączone z odpowiedzialności LINK4.

    Możesz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o dodatkowe klauzule, m.in. o:

    • ubezpieczenie sprzętu przenośnego poza terenem Europy.